atatürkçülerden atatürk çıkmaz

mel
Atatürk, ölülerden medet ummadı. Kimseyi övmekle zaman harcamadı, icraat yaptı. Yenilikçiydi, değişimciydi, Eleştireldi, Bilim öğrendi, çalışkandı, akılcıydı, gerçekçiydi, kuşkucuydu. Dogmaları olmadı. Hiçbir şeyi tabulaştırmadı. Gerçek, akıl, koşul, değişim ve çağ neyi buyurduysa onu yaptı.
Cahil toplumlar, Muhammedperestler-İsaperestler gibi, ölen dini veya milli kahramanlarını putlaştırır. Atatürk de maalesef öldükten sonra tabulaştırıldı. Atatürkçülerin siyasette yaptığı işler:
1) Değişimi Atatürk düşmanlığı sanmak,
2) Ölüden medet ummak,
3) Atatürk'ü övmek
Bu yüzden hiçbir zaman, atatürkçülerin aralarından bir Atatürk çıkmayacak.
Çünkü sığaları(kapasiteleri), Atatürk olmaya uygun değil.
jakoben
katıldığım durumdur.yılmaz özdil isimli bir sözde muhalif karakterin çevresine daire biçiminde bağdaş kurup hikaye dinleme aktivitesine çevrildi atatürkçülük. bugün komutanlarınıza atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda söylemlerde bulunun anında dhkp-c'li gibi görülüyorsunuz. he, dhkp-c'nin ilkeleri mhp'ninkinden daha atatürkçü çizgide zaten orası ayrı dava. onların gözünde ''halkımızın çıkarları'' adı altında en azından (amına koyim) kendileri dışındaki insanlar için bir şey yapabilmek amacı-tanımı var ve onlar için ölüyorlar. mhp dediğin müteahhitler cemiyeti amına koyim. neyse. cumhuriyetin aldığı vaziyeti gözlemlerseniz atatürkçülüğü anlarsınız. chp'ye bakın ya da
2
gece
Atatürk artık tamamen sembolik bir isim olduğundan dolayı katılıyorum. Burda sembolik derken kasttettiğim atatürkü, atatürkçülüğü kalıplaştırmaları. Atatürk diyince insanların aklına gelen chp, laiklik, cumhuriyet vs. Bu adamın ilerici yönünü benimseyip bunun için atılımda bulunan kim var ki ?.