agnostizm dışındaki non-teist öğretilerin inanç temelli olduğu gerçeği

jakoben
1-) tanrının varlığı kanıtlanmıştır da yokluğunu kanıtlanamıyordur?
2-) tanrı, tasavvufi bir hayal olduğu için yokluğu aslında kuranın içeriğinden yola çıkılarak kanıtlanmıştır.fakat burada verilen mücadele kanıt üzerinden değil laf ebeliği üzerinden olduğu için
evine gelen adamları boş yapıyorlar diye kovamadığı için bunu tanrının sözü gibi lanse eden adamın nesli ile sadece çene mücadelesi verilmektedir.
3-) tanrı varsa bile acınası bir varlıktır.bu felsefi olarak açıktır.sözde yolladığı bütün kitaplarda kıt aklının yansıması mevcuttur.kendisi, sözde yarattığı bir leonarda da vinci kadar bile kafaya sahip değildir. bu bile kendisinin çelişkisidir.evet.tanrı çomardır.
4-) dinler monarşilerin yani soylular ,toprak sahipleri ve kralların halk kontrol ve propaganda silahlarıdır.insanlık devrimini yapabilmek için tanrı varsa onu bile öldürmeye göze almıştır çünkü tanrı kavramının sözde tüm yüceliği ve güzelliği sıradan halka hep vergi ve zulüm olarak dönmüştür.bu açık bir tarihtir. her krallık (günümüzdeki mesela) dine ihtiyaç duyar.sözde tanrı ile insan arasındaki bağlamın kuvvetli olmasına nedendir ki diye mi sorulmalıdır, bu kadar ilgilidir krallar?
5-) en az on dünya klasiği okuyan hiç bir insan dinlere inanmaz.
edit; yani ateizm, deizm ,yarakizm falan irdelemeye araştırmaya gerek yoktur.kitap okuyun. çünkü muhammed'den veya isa çomarından çok daha sağlam yazarların olduğunu göreceksiniz.en basitinden, iktisat okuyun.tanrı ile tanışın.
9
mimarbey
Düşünce ve inanç,karıştırılmaması gereken kavramlardır.Bir insanın tanrının olmadığını düşünmesi,tanrının yokluğuna inanması demek değildir.