confessions

counteravel

Yazar  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 142
  2. takipçi 1
  3. puan 2312

güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

counteravel
Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması; çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilen veya istihdam edilecek olan personeller hakkında bilgi toplanılması işlemidir. Yapılan bu işlemde Kamu kurum ve kuruluşları, belli bir merkezde toplanan verileri değerlendirerek hakkında soruşturma yapılan personelin istihdam edilip edilmeyeceği, halihazırda memursa görevine son verilip verilmeyeceği, görevinden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmayacağı, disiplin soruşturması açılıp açılmayacağı veya görev yerinin değiştirilip değiştirilmeyeceği gibi konularda karar vermektedir.
https://www.hukuk.net/makale/guvenlik-sorusturmasi-ve-arsiv-arastirmasi-rehberi.html

aman emmoğlu

counteravel
Youtube'da yeni yayına başlayan Aman Emmoğlu youtube dizisi.

dizi hakkında:

Alp evinde sakin bir şekilde sınavlarına çalışmaktadır. Telefon gelir ve Yasemin'le telefonda konuşur. Olaylardan neler yaptıklarını öğreniriz. Tam o sırada kapı çalar. Telefon açıkken Alp kapıyı açar. Karşısında tüm sevecenliğiyle sırıtan Barış'ı görür. Alp kim gibilerinden bakarken aynı zamanda da telefonda Yasemin'e anlatmaya çalışır. Tam o sırada Barış hızlıca sarılır Alp'e. “ne haber kuzennn” Alp şaşırır, telefonda soran Yasemin'e “kuzenim” der ve telefonu kapatır. Barış hemen eşyalarını alarak eve girer ve kendini koltuğa atar.

Barış Kerkük'te yaşamaktadır. Bir gün Behlül diye biri gelmiş ve akrabasından Barış'a miras kaldığını söylemiştir. Mirasın tam olarak karşılığı on milyon dolardır. Barış havalara uçmaktadır. Tüm hayallerine kavuşacaktır. Fakat miras sadece kendisine ait değildir ve şartları vardır. Behlül mirasın şartlarını anlatmaya başlar;

Barış istanbul'a gidecek ve mirasın diğer yarısının sahibi olan Alp'i bulacaktır. Ve en az 2 yıl aynı evde yaşamak zorundadırlar. 2 yılın sonunda ancak bu mirası alabileceklerdir. istanbul'a gelir ve Alp'i bulur. Alp'i bu olaya inandırması güç olacaktır tabii. istanbul'a Behlül'ün de çat kapı gelmesiyle Alp olanlara inanır. Zaten dizi boyunca Behlül hep çat kapı gelecek ve onların kabusları olacaktır

ikisinin 2 yıl beraber yaşamaları bir başka sorunu getirecektir. Alp Yasemin'e ve ailesine söz vermiştir seneye evleneceklerdir. Psikopat abisi hayatlarını zindan etmektedir. Bunu nasıl başaracaklar veya başaramayacaklar hep birlikte göreceğiz ilerleyen bölümlerde.
Barış önceleri hayattan çok memnun, istanbul'u ve Türkleri tanımaya çalışır. Birçok ortak yönleri olduğunu keşfeder. Türkçe öğrenmeye çalışır aynı zamanda. (bu sırada izleyicilere de kelime kelime Türkçe öğreteceğiz. Seyirciler de Barış ile birlikte Türkçe öğrenmeye başlayacaklar.)
Barış sinema ve televizyon hayallerini geciktirmektedir. Bir yolunu arar ve bulur. Alp'in okuduğu üniversiteye kontenjandan geçiş yapar. Alp'in kabusları iyice artmıştır çünkü bir de okulda baş etmek zorundadır Barış'la.
Barış'ın aşk hikayesine gelirsek, orası bayağı karışık… Barış bir gün evde yalnızken kapı çalar. Barış kapıyı açar ve çarpılır. Karşı komşusu Hale gelmiştir. Görür görmez aşık olur. Hale şaşkındır, uzunca bir müddet Barış onu anlarmış gibi konuşur hatta kendi sorularını kendi cevaplar. Barış donmuş bir vaziyette, yüzünde anlamsız bir gülümseme ile seyretmektedir. Hale sonunda kendine getirir. Barış konuşmaya başladığında iyice şaşırır, anlaşamazlar ve Hale gider.

Barış aşık olmasına olmuştur ama Hale bunun farkında bile değildir. Barış karşılıksız bir aşk yaşayacaktır. Ama sadece Barış değildir karşılıksız aşk yaşayacak olan. Gül de Barış'a ilk görüşte aşık olur. Barış de bunun farkında olamaz. Hale'ye bakmaktan Gül'ü göremez. ilerleyen bölümlerde Barış Hale'nin hareket ve tavırlarından hoşlanmayacak ve Gül'le hep dertleşecek. Ve Gül değişime uğramaya başladığında (eski Türk filmlerindeki gibi) farklı gözle bakmaya başlayacak.

Bir taraftan Barış'ınn diğer taraftan Alp'in aşk çıkmazları devam ederken aynı evde de yaşamaya çalışan ikili bunlar yetmezmiş gibi Behlül'le de uğraşmak zorundadırlar. Olmadık yerde olmadık şekilde karşılarına çıkan Behlül hayatlarını zindan etmektedir.

Böylece tam bir yıl geçer. Bir yılın sonunda Behlül ikiliyi karşısına alarak vasiyetin açılmayan kısmını açar. Buna göre Barış ve Alp istedikleri bir dalda şirket kuracaklar, sermayeyi Behlül sağlayacak ve bu şirketi ikisi beraber yürütüp 1 yıl içerisinde kara geçirecekler. ikili kendilerine kendi işleriyle ilgili bir iş ararlar. Sonunda ikisinin de yetenekleriyle doğru orantılı olarak bir yapım şirketi kurarlar. Alp haberci, Barış da televizyoncu olduğu için beraber çalışabilecekleri ve başarılı olabilecekleri iş budur. Çok farklı haber programlar yaparak başarılı olurlar.

Gelelim 2. Yılın sonuna. Artık her şey düzene girmiştir. Barış Gulbahar'la beraberdir. Alp Yasemin'le beraber programı yapmaktadırlar. Ve şirket kardadır. Oldukça iyi de para kazanmaktadırlar. Behlül hepsini karşısına alır ve her şeyi açıklar;

Behlül aslında on milyon dolar serveti olan ve Barış ile Alp'in akrabası olan kişinin ta kendisidir. Herkes şok olur. Behlül öldüğünde, dişiyle tırnağıyla kazandığı paranın heba olmaması ve akrabalarının birbirlerini tanıması, birbirlerini sevmesi için bu oyunu oynamıştır. Artık hem beraber yaşamış hem de beraber çok başarılı işler yapmış olan ikili kalacak olan serveti de çok iyi bir şekilde değerlendirebileceklerdir. Behlül hepsine sıkıca sarılır. Müthiş bir aile olmuşlardır artık.

yayın linkleri:
Aman Emmoğlu Tanıtım! Başlıyor! (2019 Yeni Dizi)
https://youtu.be/nKtxfrvGJXI

Aman Emmoğlu Evlerinize Konuk Olmaya Geliyor! (2019 Yeni Dizi)
https://youtu.be/hd6_3RQ9xgk

avrupa

counteravel
hani ağzınızda bir tat olur da hiç gitmez ya, işte öyle bir his. Geçtiğimiz yaz avrupa rüyası ile çıktığım 12 günlük yolculukta gördüğüm yerler, edindiğim arkadaşlar halen dün gibi aklımda. tek katıldığım kuzey avrupa turu yolculuğunda bir sürü arkadaş biriktirdim, norveç fiyortlarını, oslo,bergen, Stockholm, helsinki, Kopenhag gibi birbirinden güzel şehirleri yakından gördüm. Gitmeyi düşünenler varsa öneririm.

Çar bombası

counteravel
AN602 kod adlı hidrojen bombasının diğer bir adıdır. Dünya'da bugüne kadar patlatılmış en büyük ve en etkili nükleer bombadır.Sovyetler Birliği liderlerinden Nikita Kruşçev, 1961’de üretilmesini emretmiştir.Çar Bombası Sovyetler Birliği (SSCB) tarafından 30 Ekim 1961 tarihinde patlatılmıştır. Bomba en başta 100 MT (1 MT, 1 Megaton TNT'nin patlama gücüne eşittir.) olarak tasarlanmış, ancak nükleer tehlikelerden dolayı gücü yarıya, 50 MT'ye düşürülmüştür. Bomba 27 ton ağırlığında olup 8 metre uzunluğunda ve 2 metre çapındadır.Patlama sonucunda oluşan yoğunlaşma bulutu yerden yaklaşık 64 km yükselmiştir. Ayrıca yoğunlaşma bulutunun tabanı da 40 km'ye kadar genişlemiştir.Bomba özel olarak geliştirilmiş Tupolev Tu-95 uçağından, yaklaşık 800 kg ağırlığındaki düşmeyi geciktirici bir paraşüt ile fırlatılmış, bu da uçağın güvenli bir bölgeye kadar uzaklaşabilmesini sağlamıştır.Çar Bombası, 2015 yılının Ağustos ayında sergilenmesi amacıyla Rusya’nın başkenti Moskova’ya getirilmiştir. Kaynak : [https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Çar_Bombası ~ çar bombası