confessions

biz de sizi seviyoruz

votka  · 28 Temmuz 2016 Perşembe

  1. toplam giri 172
  2. takipçi 2
  3. puan 2873

ekran kartı

biz de sizi seviyoruz
#6402 eğer monitörde ölü piksel varsa o pikselin olduğu yer hiç renk vermez ama arkadaşın ekranı bi bozulup bi düzeliyormuş. Belki parçalarda temassızlık vardır ya da ekran kartında donanımsal sorun olabilir.Bende masaüstü bilgisayarımda ekranla ilgili sorunlar oluyordu. Sorunu kasada ararken monitörde çıkmıştı. İçinde ki parçalar hasar görmüş veya ömrünü tüketmiş de olabilir. Kısacası elektrik iletiminden tut ısınma-tozlanma hatta parçaların(kablolar dahil)tam oturmamasından da kaynaklanabilir.Eğer biraz uğraşıp sorunu kendin bulabilirsen uğraş ve bul derim.bulamıyorsan güvenilir bi servise götür yoksa para üstüne para kaybedersin masraf yapmayayım derken.Not: güvenilir servis dedim çünkü günahlarını almayayım ama çoğu tamirci bir şeyleri yürütüyor.

Laiklik-çomar kavramlarının bokunu çıkarmak

biz de sizi seviyoruz
Laiklik neydi ? Din ve devlet işlerinin ayrı yürütülmesiydi. Laiklik ne değildi ? Dinsizlik değildi. Bu nedenle artık laiklikle ilgili birşey yazarken lütfen bunların farkında olalım. Laikliğe önem veren insanlar olarak laiklik üzerinden dini değerlere sallamayalım.Ha eğer diyorsanız ki sen laikliği çok yanlış anlamışsın, o halde sözlüğün ismini değiştirip ateist sözlük yapalım bazı şeyler daha net olsun. Gördüğüm kadarıyla laiklik üzerinden bazı şeylere dil uzatılıyor. Bu nedenle buraya gelecek inançlı insanlar da bunu görüp vazgeçiyor. Ben bile bu tür başlıkları okurken tiksinmiyor değilim.Tamam laik insanlarız, atatürkçü modern insanlarız ama inançları da var bazılarımızın.buraya gelecek inançlı kimseler de zaten çıkıp din-islam-allah propagandası yapmıyor şüpheniz olmasın. Ama sanki bi dışlama ve ötekileştirme var.ha bi de şu çomar meselesi var. Kendi gibi düşünmeyen birini görünce karşılıklı tartışıp argüman sunmadan şlak ! Diye çomar yakıştırması yapılıyor."x" yazarı böyle gösterilince o yazarın sözlükte barınma şansı kalmıyor.İçimde daha tarifi imkansız çok şey var yazamıyorum sevgili yazarlar ver sözlük adminleri. Lütfen sözlükte oluşan bu algıyı değiştirip sözlüğü sözlük ortamına çevirelim. Yoksa 3-5 kişi kendi aramıZda başlık açar dururuz.Yok biz böyle iyiyiz diyorsanız lütfen söyleyin biz de ona göre karar verelim.

Enler

biz de sizi seviyoruz
Yazarların isminin göründüğü bölüme kesinlikle karşıyım. Orada gözükmeyen bazı yazarlar oraya girmek için entry kasıyor ya da orada olup sıralamasını yükseltmek isteyenler yapıyor.Ama bilinçsizce oraya giren ki ben de onlardanım, rahatsızlık duyuyoruz bu durumdan. Sanki orda olmak için yazıyormuşuz gibi kendimizden şüphelenip rahatça entry giremiyoruz.Zaten o kısmın olmasının mantıklı bi açıklaması yok, varsa da ben anlayamadım. İster istemez rekabet ortamı oluşturuluyor. Yazarlar belki buraya girmek için daha fazla entry girer böylece sözlük canlanır diye düşünüyorsunuz belki ama bu sadece sözlüğün içerik kalitesini düşürür. Saçma sapan başlıklar altında saçma sapan onlarca entry var. Birçok başlık goygoy olsun diye açılmış ve ilk entrylerin çoğu tanım içermiyor, bilgi veya paylaşım amaçlı yazılmıyor.Eğer böyle devam ederse sözlük ilerlemek yerine geriler. Ki bu yazdıklarımın hepsini "enler" kısmına bağlamak yanlış olur. Düzeltilmesi ve dikkat edilmesi gereken çok şey var. Bazı şeyler zamanla farkedilip düzeltilecek ama gözümüzün önündeki sorunları da ertelemeyelim lütfen.

Ygs ve lys için kaynak önerileri

biz de sizi seviyoruz
2016 ygs-lys sınavlarından istediğim puanları alamadığımdan bu sene tercih yapmadım sevgili yazarlar. Bu sebeple bi dahaki sınavlara kadar oturup adam akıllı çalışmam lazım.Fem yayınlarının bu konuda üst düzey olduğunu biliyorum fakat malum kişilere finans sağlamamak için almak gelmiyor içimden.Konu anlatımlı Coğrafya , türkçe , tarih ve biyoloji kitapları almayı düşünüyorum. Bu derslerden hangi yayınları öneriyorsunuz ?Şimdiden teşekkürler.Not: soru bankası değil. Konu anlatımlı kaynak alacağım.

duman

biz de sizi seviyoruz
Çok mutluyken dinlendiği halde bile bazı şarkıları insanı o an depresyona sokan, 4 kırmızı tuborg etkisi yapan en sevdiğim müzik gruplarından.

(bkz: Yanıbaşımdan)

(bkz: Haberin yok ölüyorum)

(bkz: Melek)

(bkz: Bal)

(bkz: Dibine kadar)

(bkz: Halimiz duman)

(bkz: Melankoli)

(bkz: Helal olsun)
0 /