Şile saklıgöl

Tanıtım
Kalabalık ve stresten bir nebze de olsa uzaklaşabileceğiniz, ulaşımı kolay ve sakin bir mekan olan Şile Saklıgöl, İstanbul içerisinde ve şehir dışından birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Şile Saklıgöl Kamandere Köyü'nde bulunmaktadır. Yapay bir baraj gölüdür ve işletmeleri ile dikkat çeken bir mekandır. Haftasonları ve günü birlik ziyaretler için tercih edilen bu eşsiz doğa manzarası yolculuğu da birçok sürprizle karşılaşmanıza olanak sunacaktır. Şile Saklıgöl'e ulaşmak için gideceğiniz köy yollarında doğal ürünler, tezgahlar ve gözleme yapan yerler ilginizi çekebilir. Vaktiniz varsa mutlaka yol üzerinde duraklayarak doğanın sesini dinleyebilirsiniz
Şile Saklıgöl'de gölü çevreleyen işletmelerde kahvaltı yapmak mümkün. Dileyen çayını içerek göl manzarasına şahit olabilir, dileyen kendi yemeğini pişirebilir. Göl kenarında kahvaltı yapmak istiyorsanız ortalama 30 TL gibi bir rakamı kişi başı olarak ödemek zorundasınız. Fakat böylesine güzel bir mekanda ortalama bir fiyat diyebiliriz. Mangal yapmak isteyenler, aileleri ile birlikte güzel vakit geçirmek isteyenler için son derece ideal bir mekandır. Şile Sakıgöl'e nasıl gidilir diyen ziyaretçilerimiz için: Şişli'ye 14 km, Beylikdüzü'ne 112 km, Kartal'a 60 km uzaklıktadır. Google Haritalar yardımı ile Şile Saklıgöl'e en kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şile Saklıgöl ulaşım sorunu olmayan bir mekandır.
Doğayı sevenlerin, kısa bir süre de olsa dinginlik arayanların uğrak noktalarından birisi olarak nitelendirilen Şile'deki eşsiz Saklıgöl, İstanbul'un tüm noktalarından ulaşımın mümkün olduğu bir mekandır. Toplu seyahatlerde Şile'de masa kiralayabilir, gezintinize ara verirken dinlenebilirsiniz. Saklıgöl işletmecileri sıcakkanlı insanlardır. Siz de kısa süreli tatil planlarınıza Şile Saklıgöl'ü ekleyebilirsiniz.