bir maaşını devlete bağışla

pencere
geçen sene bu zamanlar dolar 8 lirayı zorlayınca bir takım troller tarafından dillendirilen durumdur. şimdi yine olay aynı terraneli günlere gitmekte. devlet büyüklerimiz de bunu ciddi ciddi dillendirirse şimdiden söyleyeceklerimi söyleyeyim.

ben çok vatansever bir insanım. sadece bir ay değil, 20 yıllık çalışma hayatımda her ay bir maaşımdan fazlasını devlete bağışlıyorum zaten. bordorumu elime alıyorum ki, benden habersiz neler neler bağışlamışım. sağlık sigortası matrahımın yarısını özel bir sigorta şirketine yatırsam her ay mabadımın kılının rengi değişse bana helikopter kaldırır. diğer hususlara hiç girmiyorum bile.

şu geyikten de gına geldi artık; ''sen bu devletin ekmeğini yiyorsun'' yok öyle bir şey yahuu. her akşam bimden ekmeği 1'25'e liraya alıyorum ben. zaten benzin pompasını arabamın yakıt hanesine mi sokuyorlar ya da nereye sokuyorlar belli değil artık. kullandığım elektiriğin, kullanmadığım dörtte üçünün parasını ödüyorum. canım kötü çikolata çekse haftada bir lüks tüketime giriyor. bu giren çıkanlardan kanayan taraflarımı silecek olsam, tuvalet kağıdı da zamlandı artık ona da güç yetmiyor. peki şimdi kim benim ekmeğimi yiyor?

daha ne yapayım devlet baba? çıplak da uzanayım mı her ay istiyorsan?
bu başlıktaki tüm girileri gör