confessions

ofelia

Şarap  · 14 Ocak 2018 Pazar

  1. toplam giri 337
  2. takipçi 21
  3. puan 4316

muharrem ince nerede sorunsalı

ofelia
Kendisi her ne kadar inkar etse de doğruluğunu düşünüyorum bu tarz söylemlerin. Bence tehdit doğru fakat konusu inkar ettiği konulardan farklı. Tehdit iç savaştı bence. Seçim öncesi sosyal medyada silahlanmayla ilgili bir şeyler görmüştüm. silahlananlar halkın içinden kişilerdi ve herhangi bir talimatta geri durmayacaklarını vs yazmışlardı. Fakat ben ciddiye almamıştım pek fotoşok olduklarını vs düşünüyordum. Ama dün akşamki olaylar falan düşünülünce doğru olabilme ihtimalini düşünmeye başladım. Belki paranoyakça evet. Ama sırf 1 oy için 1-2 gün oyun peşinden koşan, sandıkları terk etmeyin umutsuzluğa kapılmayan diyen bir adamdan beklenecek şeyler değil bunlar. Ayrıca meral akşener, temel karamollaoğlu'ndan falan da hiç ses seda yok. Bir işler dönüyor normal değil bunlar. Fakat elden gelen bir şey yok. Seçim kaybedildi. Bekleyip göreceğiz.

oy kullanmayan insan

ofelia
Boykot yapılabilir seçmenin bakış açısına göre tabii ki değişir. Fakat bu boykotu ne zaman yapacapınız çok önemlidir. Şöyle ki 22 seçmen düşünün. 11'i a kişisine, 8 tanesi b kişisine oy versin ve 1 kişi oy kullanmasın. Yüzde elliyi geçmek için 11 oy yetiyor ve a kişisi seçimi kazanıyor. O 1 kişi a kişisi hariç hergangi birine oy verdiği zaman a kişisi yüzde elli barajını geçemiyor çünkü kazanmak için 12 oy alması lazım. Bu durumda seçim ikinci tura kalır. Bu yüzden oy kullanmamak her zaman için bir çözüm değildir. Yeri gelir kazdığınız kuyunun içine düşersiniz.

ücretsiz kıraathaneler

ofelia
"O kadar işsiz var orda burda aylak aylak dolaşmasınlar sonra sokaklar fazla kalabalık oluyor en azından bedava kek falan da olunca da gelip otururlar" diye düşünülen mükemmel proje. Halk böyle oldukça bedava kek fazla bile...
1
0 /