confessions

luther

Yazar  · 5 Mart 2019 Salı

  1. toplam giri 122
  2. takipçi 0
  3. puan 2869

spor haberleri

luther
genelde futbol ile alakalı haberler olur içeriğinde. en çok ilgi duyulan spor dalı futbol olduğu için de genellikle futbol severler takip ederler.
içeriklerini örneklendirmek gerekirse şöyle diyebiliriz:
1. lig'in 32. haftasında yarın akşam oynanacak olan bursaspor-istanbulspor maçını ankara bölgesi hakemi serkan tokat yönetecek.
tff 1. lig'in 32. haftasında görev yapacak hakemler belli oldu. bursa büyükşehir belediyesi stadyumu'nda yarın akşam saat 20.30'da oynanacak olan bursaspor-istanbulspor maçını ankara bölgesi hakemi serkan tokat yönetecek. tokat'ın yardımcılıklarını mehmet ali akkor ve kemal mavi yapacak. dördüncü hakem ise ilker yasin avcı olacak.

gibi..

https://www.bursaspordabugun.com/

kedi

luther
kedi (felis sylvestris catus), kedigiller (felidae) familyasından avcı, memeli, evcil, etçil bir hayvandır. insanlar, kedilerin arkadaşlığına ve onların haşarat, yılan ve akrep avlayabilme kabiliyetine önem vermektedir. kediler en az 9.500 yıldır insanlarla birlikte yaşamaktadır.
kediler için evde bir kişisel alan oluşturulmalı, aynı zamanda oyun alanına da sahip olmalıdır.
tırmalama için ünitenizde mutlaka bulunmalı. yanına bir arkadaş olsa her zaman daha iyi olur lakin oyuncak ya da aksesuar da tercih edebilirsiniz. bir de kediler hakkında çokca davranış dili bilgilendirmelerini okuyun, bir kedi sahiplenmeden evvel onun dünyasını tanımak gerekiyor.

https://www.wodoti.com/urun-kategori/kedi/kedi-aksesuarlari/

bursa bölge haberleri

luther
bursalı esnaf ve sporseverlerden oluşan, türkiye şampiyonu unvanına sahip teleferik offroad takımı, bulgaristan'da gerçekleşen ofroad festivali'nden ikincilik ve üçüncülük madalyalarıyla dönerek avrupa'ya damga vurdu.türkiye çapında kazandığı kupalar ve madalyalarla birçok başarıya imza atan teleferik offroad, 16-17-18 nisan tarihlerinde bulgaristan'ın velingrad şehrinde gerçekleşen offroad festivalinde türkiye'yi temsil etti. toplamda 6 ülkeden 100'ün üzerinde sporcunun ve 50 aracın katıldığı offroad şenliklerinde ülkemizi expert modified kategorisinde temsil eden bursa ekibi, 3 günün sonunda ikincilik ve üçüncülük madalyalarına uzandı. ahmet kurt-fuat sarper ikilisi suzuki jimny aracı ile yarışı ikinci olarak bitirirken, şencan özkurt-selim avcı ekibi de suzuki samurai'larıyla podyumda üçüncülük sevinci yaşadı.

https://www.bursaanaliz.com/bursa-bolge

sosyal medya haberleri

luther
sosyal medya, kullanıcısının kendi ürettiği içeriği yayınladığı ve paylaştığı online bir ağdır. sosyal medya birçok kişi ve kurum tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. bu sayede hızlı erişim kolaylaşmakta, kullanıcılar içerikleri, makaleleri, haberleri, düşünceleri, günlük yaşanan olayları, fotoğrafları sosyal medya aracılığı ile görebilmekte görüşlerini yine bu sosyal ağ ile yansıtabilmektedir. günümüz insanının sıkça dillendirdiği sosyal medyayı en kısa şekilde tanımlamak gerekirse akla gelen ilk kavram 'paylaşmak' olacaktır. sosyal medya artık hayatımızın bütününü içine aldı, hayatımızın her noktasında yer alıyor ve hayatımızın gündemini belirliyor. sosyal medya kendi başına bir dünyayı temsil ediyor ve her türlü değişikliği, yeniliği haber niteliği taşıyor. büyük bir pazar ve etki alanına sahip medya organı olarak düşünebiliriz.
sosyal medya haberlerine şöyle bir haber örneği verebiliriz:
telegram'dan whatsapp'a karşı büyük güncelleme
whatsapp'ın gizlilik sözleşmesi sebebiyle büyük yükselişe geçen telegram'dan geçişleri kolaylaştıracak büyük güncelleme geldi.
güncellemeye göre whatsapp yedeğini kolay bir şekilde telegrama aktarabiliyorsunuz. bu özellik sayesinde telegrama geçmek isteyen ama arada kalan kullanıcılar artık yedekleriyle beraber whatsapp'a geçiş yapacak.bu özellik şuanlık sadece ıos kullanıcıları için sunulan özelliğin kısa zaman içinde android kullanıcıları içinde sunulması beklenmekte.
özelliği kullanmak için;
aktarmak istediğiniz sohbete gidin.
sohbeti dışarı aktar deyin.
medyasız / medyayı dahil et seçeneğinden istenilen seçilir.
kaydetme seçeneğinden telegram seçilir
telegramdaki sohbeti seçin ve yüklenmenin bitmesini bekleyin.

https://sosyalmedyadan.com/

tiny house

luther
mikro evlerdir. bir büyük ev ile küçük ev arasında ki fark, büyük evlerde alabildiğince gereksiz eşyaları alıp saklama kapı olarak kullanırız, küçük yani tiny house evlerde ise sadece ihtiyacımız olan eşyaları alıp kullanırız. modern yaşama uygun , çok marjinal evlerdir.


https://gorgorhouse.com

tag heuer

luther
1860 yılından bugüne kadar sahip olduğu prestiji korumayı başaran ender markalardan birisi olan tag heuer, 150 yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteli saatlerin üretici olarak kendini kanıtladı. günlük kullanımdan sportif modellere kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan marka, geçmiş ile gelecek arasında kurduğu bağlantı ile saat severlere “carrera ve monoco” gibi efsaneleşen modelleri ile nostaljik ürünler sunarken hemde “tag heuer connected” ile teknolojinin sınırları zorlayan ürünler sunmaya devam ediyor. büyüleyici modelleri ulaşılabilir fiyatlar ile müşterilerine sunan tag heuer saat sektörün en beğenilen markalarından birisi olarak 1999 yılından bu yana dünyanın en büyük lüks tüketim mallarını üreten “louis vuitton s.a- lvmh groups” bünyesinde yer almaktadır.

https://permun.com/

kilo aldırıcı

luther
kilo almakta zorlanan kişilerde, hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo almanıza yardımcı, özel bitkilerden oluşmuş kilo aldırıcı toz gıda desteğidir. kilo aldırıcı, iştahınızı açarak gıda tüketiminizin artmasına, metabolizma hızınızın dengelenmesine ve almış olduğunuz gıdaların besin değerlerinin en etkili şekilde vücuda alınmasına yönelik bir üründür. ayrıca içerisindeki bitkiler sayesinde kıl kurdu ,tenya vs. gibi kilo almanıza engel olan faktörler varsa da bunların giderilmesine de yardımcı olur.

https://promasskiloaldirici.net/

smart iptv

luther
ıp tv herkesin ulaşabileceği ve izleyebileceği bir platformdur. özellikle futbol maçlarının yayınlandığı ve genellikle bu sebeple kullanılan bir platformdur. ıp tv herkesin istemiş olduğu ve araştırarak sahip olmak istediği bir televizyon ortamıdır.
tanım olarak incelediğimizde aslında çok yabancı olmadığınız iki bölüm halinde değerlendirebiliriz ıptv'yi. tv kısmı bildiğimiz anlamda televizyonu ifade ederken; ıp, yani ınternet protocol kısmı veri akışını ve yöntemini gösteriyor. bu ikisini birleştirdiğimizde en sade tanımıyla internet yoluyla veri akışı sağlayan ve neredeyse bir bilgisayar haline gelecek olan televizyonlardan bahsettiğimizi söyleyebiliriz. sunucuya size verilen kullanıcı adı ve şifre ile bağlanıyorsunuz. sonrasında dünyanın her yerindeki ulusal, uluslarası belgeselleri, futbol maçlarını, haber kanallarını vs rahatlıkla izleyebilirsiniz.

marketçi

luther
plastik, metal, çocuk, engelli ve yapı market arabaları, yük taşıma arabaları; tekerlekli sepetler, plastik el sepeti, tel el sepeti; dijital terazi; teşhir kutuları, teşhir sepetleri, gıda sunum tepsileri bünyesinde barındıran ve devamında halka gıda, temizlik, kıyafet tarzı ürünler satan alışveriş merkezleridir. diğer bir tabirle süpermarketler olarak nitelendiririz. metropol hayatının yeni tüketim tedarikçileridir sağolsunlar.
https://eurometall.com.tr

işe yarar telegram kanalları

luther
telegram 18 gruplar çok tercih ediyor arkadaşlarım. 18 yaş ve üstüne uygun telegram kullanıcılarının gruplarını bulmak istediğinizde basit bir arama ile telegram 18 yazarak sonuca ulaşabilirsiniz. ilgi alanlarınıza göre seçimler yaparak mesajlaşmak istediğiniz kişilerle sohbet edebilirsiniz. ayrıca bilmediğiniz numaraların mesajını bir nedenle istemiyorsanız engelleme şansınız vardır. son mesajların görünmemesini isteyenler için kişiye özel son görünme kapaması da artı diğer özellikler arasındadır.

https://www.telegramindir.com/web-desktop-surumu-nasil-kullanilir/

telegram

luther
telegram uygulaması mobil, masaüstü ve web tabanlı mesajlaşma uygulamasıdır. muadillerinin arasında ciddi bir ivmeyle sıyrılmış ve şuan ki mobil mesajlaşma uygulamaları arasında ciddi bir konuma gelmiştir. kullanıcı deneyimi açısından bakıldığı zamanda; kullanıcılar büyük oranda ilk kullandıkları üründen kolay kolay vazgeçemezler. çok ekstrem bir durum olmadıkça başka bir uygulamayı tercih etmemektedirler. ancak halihazırda kullandıkları programdan yana sorun yaşarlarsa ya da başka bir uygulamada istedikleri özellikleri daha üst seviyede bulurlarsa o zaman yeniliklere açık olurlar. işte telegram da en çok bu konuda başarı sağlamış ve kullanıcı sadakati dediğimiz zincirleri kırarak kendi kullanıcı kitlesini oluşturmuş durumdadır.

https://www.telegramindir.com/

yorkshire terrier

luther
yorkshire teriyeri, birleşik krallık kökenli, küçük bir teriyer ırkdır. görüntüsüne karşın, tüm teriyerler gibi oldukça gözü pektir. çok cesur, enerjik ve zeki bir köpektir. ailesine çok bağlıdır. yabancılardan hoşlanmaz, mesafeli davranır. küçük hayvanları ve diğer köpekleri sevmez, saldırgan davranabilir. ingiltere'nin yorkshire bölgesinde maden tünellerinde sıkıntı yaratan fareler için geliştirilmiştir. bütün yorkshire terrier'ler inatçı, cesur ve canlıdır. yabancıya karşı kuşkulu olan cins efendisine karşı duyguludur. dünyada ve ülkemizde insanlara sıklıkla eşlik eden ve popüler bir köpektir. popülaretisini sevimliliğine, küçücük boyuna ve güzelliğine borçludur. gezmeyi sever. kış aylarından hoşlanmaz.

https://www.kopekdunyasi.com/kategori/yorkshire-terrier

çin aslanı

luther
çov-çov, çin kökenli köpek ırkı. halk arasında "aslan köpeği" ve "çin aslanı" olarak da bilinir. mükemmel bir aile köpeği olabilir. genellikle usludur ama hırçınlaşabilir. chow chow (çin aslanı) en belirgin özellikleri düz arka bacakları ve siyah dilidir. sıcağı seven bu köpekler gerekli durumlarda dışarıda da yaşayabilirler. uslu bir yapıya sahip olan cins bazı durumlarda koruyucu ve aksi olabilir. karar aldığı konuda oldukça inatçıdır. dediğim dedik cinsinde bir köpektir. genelde tek kişiye bağlı yaşamayı severler. çevresinde bulunan diğer kişilere mesafeli davranabilirler. sahibinin sabırlı ve sakin olması gerekir.


https://www.kopekdunyasi.com/kategori/chow-chow

en iyi netflix dizileri

luther
son yıllarda popüler hale gelen internet dizi, film platformudur. bu sene en sevdiğim en iyi netflix filmlerim sırasıyla ;
1-bird box
2- 7.koğuştaki mucize
3-the platform
4-bizim için şampiyon
5- ıam mother

dizilerim;
1-I Am Not Okay With This
2-Unorthodox
3-Self Made: Madam C.J. Walker'ın hayatı
4-Hollywood
5-White Lineshaftasonu yasaklarında en güzel vakit geçirme yöntemim netflix dizi ve filmlerini izlemek.

https://www.eniyi.co/
0 /