confessions

luther

Yazar  · 5 Mart 2019 Salı

  1. toplam giri 110
  2. takipçi 0
  3. puan 2527

birleşik krallık

luther
köpekleri bile asil olan ülke. örneğin;
yorkshire teriyeri, birleşik krallık kökenli, küçük bir teriyer ırkdır. görüntüsüne karşın, tüm teriyerler gibi oldukça gözü pektir. çok cesur, enerjik ve zeki bir köpektir. ailesine çok bağlıdır. yabancılardan hoşlanmaz, mesafeli davranır. küçük hayvanları ve diğer köpekleri sevmez, saldırgan davranabilir. ingiltere'nin yorkshire bölgesinde maden tünellerinde sıkıntı yaratan fareler için geliştirilmiştir. bütün yorkshire terrier'ler inatçı, cesur ve canlıdır. yabancıya karşı kuşkulu olan cins efendisine karşı duyguludur. dünyada ve ülkemizde insanlara sıklıkla eşlik eden ve popüler bir köpektir. popülaretisini sevimliliğine, küçücük boyuna ve güzelliğine borçludur. gezmeyi sever. kış aylarından hoşlanmaz.

https://www.kopekdunyasi.com/kategori/yorkshire-terrier

çin halk cumhuriyeti

luther
çin deyince aklıma gelen tek sevimli şey çov çov.
çov-çov, çin kökenli köpek ırkı. halk arasında "aslan köpeği" ve "çin aslanı" olarak da bilinir. mükemmel bir aile köpeği olabilir. genellikle usludur ama hırçınlaşabilir. chow chow (çin aslanı) en belirgin özellikleri düz arka bacakları ve siyah dilidir. sıcağı seven bu köpekler gerekli durumlarda dışarıda da yaşayabilirler. uslu bir yapıya sahip olan cins bazı durumlarda koruyucu ve aksi olabilir. karar aldığı konuda oldukça inatçıdır. dediğim dedik cinsinde bir köpektir. genelde tek kişiye bağlı yaşamayı severler. çevresinde bulunan diğer kişilere mesafeli davranabilirler. sahibinin sabırlı ve sakin olması gerekir.

https://www.kopekdunyasi.com/kategori/chow-chow

en iyi netflix dizileri

luther
son yıllarda popüler hale gelen internet dizi, film platformudur. bu sene en sevdiğim en iyi netflix filmlerim sırasıyla ;
1-bird box
2- 7.koğuştaki mucize
3-the platform
4-bizim için şampiyon
5- ıam mother

dizilerim;
1-I Am Not Okay With This
2-Unorthodox
3-Self Made: Madam C.J. Walker'ın hayatı
4-Hollywood
5-White Lineshaftasonu yasaklarında en güzel vakit geçirme yöntemim netflix dizi ve filmlerini izlemek.

https://www.eniyi.co/

yerli otomobil

luther
otomobil, yolcu veya yük taşımak üzere tasarlanmış, motorlu ve tekerlekli kara ulaşım aracı. otomobil, yakıtla çalışan bir motor sayesinde hayvan gücü kullanılmadan, itmeden veya çekmeden hareket edebilen ve üzerindekileri de taşıyabilen bir taşıttır. pandemi nedeniyle birçok sektör gibi otomobil sektörü de sekteye uğradı. ama birçok kişi özel aracı ile seyahat etmeyi tercih ettiği için kısa zamanda toplayacağı kanaatindeyim. pandemi dolayısıyla aracı olmayan aileler de rent a car şirketlerinde buldu çözümü. herkes kendini ve ailesini korumaya çalışıyor. araç kiralamak hem konforlu hem de hijyenik olmaktadır.

https://www.adanaotokiralama.com.tr/

evden eve nakliyat şirketleri

luther
hali hazırda kurulu olan evinizdek eşyalarınızı olduğu yerden alıp yeni yerleşeceği eve paketleyip, taşımak demektir. anahtar teslim çalışıyoruz diyorlar. eski hali gbi teslim ettiklerini de söylüyorlar. sadece kişisel eşyalarınızı alıp olduğu gibi eşyanızı teslim edip, ücretinizi ödeyip, kafanız rahat taşınıyorsunuz. atamalar doayısıyla sıkca taşınmamız gerekiyor. öncesinde çokca eziyet çekiyorduk, bakalım bu sefere nasıl olacak. deneyimleyip, göreceğiz.

https://ozfilonakliyat.com/

green book

luther
film gerçek bir hikayeden uyarlanmış. adını da '”the negro motorist green book” kitabından alıyor, bu kitap siyahiler için amerika'da güvenli seyahat rehberi olarak yazılmış ve özellikle ırkçılığı ile ün salmış ülkenin güneyine gidecek siyahiler bu kitaba göre seyahat edermiş. o dönem bazı otel ve restoranlar siyahilere hizmet vermiyorlarmış. filmde ünlü müzisyen don shirley var. filmin konusu da bronx'da yaşan ve sağlam bir italyan aileden gelen, aslında meşhur bir bardda fedailik yaparken barın kapanması sonucu işsiz kalan tony vallelonga'nın, don shirley güneyde konser turuna çıktığında onun şoförü ve koruması olup sanatçıya green book'u rehber alarak eşlik etmesinden ibaret. filmin iki ana karakteri birbirlerine tamamen zıt iken olaylar gelişiyor ve sıcacık bir hikaye izlemeye başlıyoruz. daha fazla detaya girip spoiler vermek istemiyorum.

https://aniluzun.club/tr/

kangal köpeği

luther
ailesine karşı oldukça yumuşak huylu, sadık ve sevgi dolu, tehlikelere karşıysa doğuştan yüksek koruma içgüdüsüne sahip, cesur köpeklerdir. sahiplerine uysal ve cana yakın davranan bu köpekler genel olarak sakin bir imaj çizerken, tehlikeler karşısındaysa saldırgan ve cesurlardır. devasa ve kaslı vücut hatları, hafif sarkık dudakları ve güçlü çeneleri bulunmaktadır. simit veya gül denen kıvrık kuyruk şekli en ayırt edici özelliğidir. çift katlı tüyleriyse boz, açık kahve, çelik grisi gibi tonlarda olabilmektedir.

https://www.kopekler.com/anadolu-irklari

mantı

luther
bol sarımsaklı yoğurtlu ,bol soslu, mis gibi pişmiş hamur kokulu ve mükemmel çekilmiş dana kıymadan el açması hakiki kayseri mantısı olur da yenmez mi ? türkiye'nin eşsiz yöresel lezzetlerinden biridir mantı yemeği. doyurucudur da aynı zamanda. tek bir tabak bir öğün yerine geçer. hamuru ve eti seven biri olarak mantı favori yemeğimdir.

https://aniluzun.info/tr/

kamp yapmak

luther
kamp deyince geniş bir konu anlaşılıyor; bir binaya girmeden yapılan konaklamaların hepsi kampçılığa girebilir, karavanı da kampçılık aktivitesi içinde düşünebilirsiniz. dikkat edilecek konularda yapacağınız kamp türü çok önemli. tırmanış yapıp kamp yapacaksanız yanınıza sandalye almak külfet olabilir. bir sahil yerine arabanızla gidip kumsala kamp yapacaksanız yanınıza şemsiye almanız gerekir gibi. ben çadırımı, uyku tulumumu, şişme matımı alıp her yerde kamp yapabilirim.

https://aniluzun.net/tr/

bakınca mutluluk veren fotoğraflar

luther
fotoğraf çekmek gelmiş geçmiş en güzel, en anlamlı iştir. zamanda yolculuk yapmaktır, birkaç saniyeliğine de olsa eski zamana gitmektir. fotoğrafçılığın içine girdikçe, analog fotoprafçılığa ilgim olduğunu farkettim. benim analog maceram fotoğrafla birlikte başladı. yaşım itibariyle fotoğraf çekmeye başladığımda dijital kameralar piyasada yoktu zaten. 2000'lerde gelen dijital fotoğraf gelişmeleri ile dönem dönem sadece dijital çekim yapsam da analog fotoğrafçılığı hayatımdan hiç çıkarmadım, benim için yeri çok başkadır.

https://aniluzun.org/tr/

covid-19

luther
covıd19 diğer adı ile koronavirüs hayatımızın her alanını etkilerken gündelik ihtiyaçlarımızı da değiştirdi. kendi kişisel alanımızdaki değişimlerin yansımaları olarak tüketim alışkanlıklarımız da değişti. bunun global ekonomiye etkisi ise oldukça büyük oldu. hemen hemen her ülkenin ekonomik anlamda zorlandığı bu süreçte ekonomi uzmanları, dünya savaşı sonrasında global ekonominin dış etmenlerden dolayı bu seviyede bir darbe aldığını söylüyor. her kriz sonrası olduğu gibi dünya çapında pek çok düzen ve alışkanlık da değişecektir. örneğin, salgından önce yavaş yavaş geçmeye başladığımız evden çalışma, online eğitim gibi süreçler birden hızlandı. hayatımızı online yaşamaya başlama sürecimiz birden oldu, salgın olmasaydı süreç belki de on yıllara yayılacak. online işlemler e bu kadar hızlı sürede alışmamız sonucu hayatımızda yeni bir normal oluştu. yeni normalimiz de hayatımızda uzun süre kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

https://aniluzun.com/tr/

köpek beslemek

luther
köpekler mükemmel varlıklar.insan seven sadık minik dostlarımız. özellikle cavalier king charles spanieli harika bir cins. yüksek iletişim yeteneği var insanla iletişim kurabiliyor ve kendisine bağlıyor. evin içinde bir canlı ile yaşamak hele ki pandemi dönemi ev yasaklarında ruhumuza iyi geliyor, mutlu ediyor.onlara olabildiğince samimi davranın ve duygularını hissetmeye çalışın.Köpek beslemek kimi zaman insanlarla iletişim kurmaktan bile daha iyi geliyor.

https://www.kopekdunyasi.com/kategori/cavalier-king-charles
0 /