confessions

iron

Admin  · 11 Mayıs 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 755
  2. takipçi 352
  3. puan 22332

bremen

iron
4 aydır yaşadığım almanya şehri. Berlin ve hamburg'a kıyasla çok daha fazla sevdim. şirin, yeşil ve sakin bir şehir. Ren nehri ve bürger park'ın varlığı şehrin iki ucunda da harikalar yaratıyor. Yakında beni bekleyen amerika macerasına ön ayak olmuş güzide şehir diyerek noktalıyorum.

düren

iron
hakkında internette adam akıllı hiçbir bilginin bulunmadığı almanya şehri. Buraya taşınalı bir hafta oldu şimdiden alıştım gibi. ilerde burayı güncelleyip bu minik köln kasabası hakkında daha fazla bilgi ekleyeceğim.

özlemek

iron
'Özlediğin, gidip göremediğindir;

ama, gidip görmek istediğin

Özlem, gidip görememendir; ama

gidip görmek istemen

Özlediğin, gidip görmek istediğin-

ama gidip göremediğin

Özlem, gidip görmek istemen-

ama, gidememen, görememen;

gene de, istemen'

kripto paralar sayesinde zengin olmak

iron
oldukça mümkün olandır. Bu işe biraz erken girenlerdenim ve zamanında yatırdığım 6 bin tl ile ev aldım. Fakat öyle bodoslama girilmesi gereken bir yer değil. Öncelikle giriş yapmayı düşünüyorsanız öncelikle şunu netleştirin. Uzun vadeli yatırım mı? yoksa aktif olarak al sat yapıp piyasa kovalamak mı?

Eğer uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız btc ve eth dışında ki kripto paraları pek tavsiye etmem. Çünkü altcoin denilen kripto paralar BTC ve Eth gibi kripto paralara kıyasla daha kırılgan ve manüpileye açık paralardır. Hacimleri daha az olduğu için balina hareketleri ani yükseliş ve düşüşlere sebep olabilir. Çıktığı günden bu yana 50 kat değer kaybeden kripto paralar var. Tam tersi şekilde günler içinde 100 kat değer kazananda.. eğer kumar oynamayı seviyorsanız buyrun.

2. seçenek ise aktif olarak al-sat yapma ve sürekli kazanç. Bunu yapmak isteyenlere tavsiyem öncelikle zamanınız ve sabrınız olmak zorunda. Piyasada ki temel kavramları bilmeniz lazım (tomo, obo, dominans, boğa vs) sonra gündemi iyi takip etmek lazım. Bir kripto para hakkında çıkan olumlu bir haber hemen onun yükselmesine sebep olabiliyor. Elon Doge hakkında twitler attıktan sonra 100 kat yükselmişti.

Ve kendi güvendiğim altcoinlerin listesi.
uniswap
avax
sushi
algo
xem
solana
elrond
enjin
bat
snx
1

çiğköfte

iron
Eroinden sonra en büyük bağımlılık olabilir. Ne pizza ne bulger ne başka bir şey yemek bu kadar haz vermiyor. Tabi tadımlık yemek güzel 1, 2 parça fazlası rahatsız eder.

ipek sıva silk plaster

iron
tekstil ürünlerinden elde edilen bir iç cephe malzemesi. normal boya yerine kullanılan ama boya ve duvar kağıdından 10 gömlek daha üstün olan muazzam bir malzeme. Mesela alıp kullandığın zaman 10 yıl boyunca boya badana derdin olmuyor. Sonra ciddi miktarda ısı ve ses yalıtımı sağlıyor sıcak, soğuk dengesini korumak için ciddi tasarruf ve kolaylık sağlıyor. Üstünüzde çok ses yapan bir komşunuz varsa tavana uyguladığın zaman sesi nispeten azaltıyor. ve istediğin zaman ipek sıvayı söküp başka yere taşıtabiliyorsun ıslatman yeterli swh.

kısaca bu kadar çok özelliği olan ve boya saçmalığından kurtaran üstelik boyadan 40 gömlek daha dekoratif duran böyle güzel bir şey nasıl bilinmez ilginç.

aşk

iron
Çok yakında beni bulacağını hissettiğim bok. birine aşık olmayı gerçekten çok istiyorum. Karşılıksız olsun hiç umrumda değil, hatta işime gelir ki hiç bitmesin. Çünkü aşık olduğunuz insanı tanıyınca hayal kırıklığı yaşıyorsunuz.
25 yıldır ilk kez birilerini sevmeye çalışıyorum.
5
0 /