confessions

immortallydia

Moderatör  · 25 Nisan 2017 Salı

  1. toplam giri 370
  2. takipçi 34
  3. puan 5572

opioid

immortallydia
Opioid, vücutta morfin gibi etki gösteren kimyasal maddelerdir. Ana kullanım amaçları analjezi'dir. Bu ajanlar merkezi sinir sistemindeki ve gastrointestinal sistemdeki opioid reseptörlerine bağlanarak etki gösterirler. Bu bağlanma sonucu hem istenen hem de istenmeyen etkiler oluşur.
Vikipediden alıntı swh

kratom

immortallydia
Tayland, Endonezya, Malezya ve diğer Güneydoğu Asya ülkelerinde yetişen ve her dönem yeşil olan bir bitkidir. Güneydoğu Asya'da hem doğal olarak bulunur hem de yasaklanmamış bölgelerde tarımı yapılmaktadır. Bunun dışında ABD'de de tarımı yapılmaktadır. (bkz:opioid) benzeri etkileri ve yaygınlığı nedeniyle Tayland ve Malezya'da yasaklanmıştır. Ancak ABD'de yasal olarak sakinleştirici, ağrı kesici ve enerji arttırıcı olarak kullanılmaktadır.
Hap, e-sigara ve yoğurt, protein tozunuzun içine koyabileceğiniz pudra formu vardır.
18 yaşından küçüklere satılması yasaktır.

cannalibidiol

immortallydia
Cannalibidiol kısa tanımıyla CBD, marihuananın ana etken maddesi kenevirin yağ formudur. Amerika'da medikal anlamda kaygı bozukluğu tedavisinde, ağrı kesici, sakinleştirici veya enerji arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Şeker çeşitleri, şeker çubuğu, sigara gibi içilebilir hali, e-sigara ve dil üzerine damla şeklinde kullanılabilen türleri vardır.
Ana etken maddesi kenevir olmasına rağmen CBD kafayı yükseltmiyor. Vücudunun iyi hissetmesini sağlıyor. Tamamen medikal anlamda kullanılsa bile 18 yaşından küçüklere hiç bir şekilde satılmıyor.

lizbon antlaşması

immortallydia
2007'de hazırlanmış 2009'da yürürlüğe girmiştir. Reform antlaşması olarakta bilinir. Genişlemenin 5.boyutuna denk gelip AB üye ülkelerinin sayısı bir anda ikiye katlanmıştır. Bu yeni üyeleri AB'ye adapte edebilmek için reform antlaşmasına ihtiyaç duyulmuştur.

kral

immortallydia
Bir ülkenin yönetimini soylularca seçilme yoluyla eline alan, devleti tek başına ve en yüksek yetkiyle yöneten, yönetimi genel olarak yaşam boyu süren kimse. Genelde yönetim babadan oğula geçer ama darbelerle kralların el değiştirdiği de görülmüştür.

ares

immortallydia
Yunan mitolojisindeki savaş tanrısıdır. Zeus ve Hera'nın oğlu, On iki Olimposludan biridir. Afroditle kaçamakları meşhurdur ve Olimposun en çok utanç verici olayını yaşayan tanrısıdır.
0 /