confessions

idiopatik

Yazar  · 8 Ocak 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 58
  2. takipçi 8
  3. puan 709

kapalı hemşireler

idiopatik
Ne çirkin bir başlık. Hemşire hemşiredir bunun kapalısı açığı mı var? Hastaysan o beğenmediğin kapalı hemşireye de,üstünde saçma sapan fanteziler kurduğun açık hemşireye de muhtaçsın. Keşke olaya bu yönden bakılabilse. Doktorlardan daha değerli olduğu birtürlü anlaşılamadığı için yeterince üzülen hemşirelerin bu şekilde yargılanabilmesi ne acı.
4

çocukken sanıyordum ki

idiopatik
Polisler tüm çocukları dövüyor.
Çarşaflı ablalar çocukları çarşafın altına sokup kaçırıyor.
Annemler beni çöpten aldı.
Köpekler beni bütün halde yutabilir.
Hırsız-polis oynadığımız otoparktaki güvenlik beni yakalarsa onu dövebilirim.
Teoman bir bar taburesi değil de bir fanta kulesi diyor.

Sanıyordum..

beni siz delirttiniz

idiopatik
Derdini anlattığında "boşver" diyen arkadaş,"seron akmıyo,bizim maaşımızla para alıyonuz..." diyen tipler,bebeksi modlara giren gerizekalılar,pelinsu ya da berkecan triplerine giren tiplemeler,her yerde siyaset konuşmak isteyenler,sinemada flaşla fotoğraf çekenler,ikiyüzlü ve yalan söylemeyi seven tipler(bari belli etmeyin) vs.

diyabetes mellitüs

idiopatik
Genetik faktörlerden ortaya çıkabileceği gibi stres,kilo,sigara gibi etkenlerden de ortaya çıkabiliyor. Tip 1 ve tip 2 olarak iki çeşidi vardır. Tip 1 doğuştan gelen diabettir. Tip 2 sonradan oluşur. Bir de gestasyonel diabet vardır bu sadece kadınlarda gebelik durumunda fazla kilo alımına bağlı olarak ve uygun beslenme şekli olmadığında gorülür. Periferik kan şekeri ölçümü,hemoglobin a1c ve glukoz yükleme testleriyle tanısı konur. Çeşitli ilaçlar,düzenli şeker takibi ve uygun diyetle kontrol altına alınabilir. Diyete uyulduğu müddetçe hiç de sorunlu bir hastalık değildir,aksine sağlıklı yaşarsınız. Tedavi uygulanmadığında bir çok komplikasyonu beraberinde getirir ve büyük sıkıntı oluşturur. Bunların bazıları periferik bölgelerde hissizlik ve bunun sonucu oluşabilecek yaralar,hiperglisemi koması sonucu ölümler ya da bilinç kayıpları,hipoglisemi vs.
Off yine çok ciddi konuştum.

seni seviyorum

idiopatik
Günümüzde "naber?" Der gibi kullanılan bir kelime oldu artık ve ne yazıkki duygusunu kaybetti. Halbuki çok derin ve gerçekten hissedildiğinde söylenmesi gereken bir cümle. Şimdi biri dese "aa öyle mi ya?" Derim herhalde.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir