confessions

idiopatik

Yazar  · 8 Ocak 2018 Pazartesi

  1. toplam giri 90
  2. takipçi 10
  3. puan 1073

küçük eylül’ün cesedinin bulunması

idiopatik
Yazık (!) Bazı hisler bastırılmaya devam edildikçe,gerçek cezalar gelmedikçe Eylül'lerimiz,Özgecan'larımız,Münevver'lerimiz bitmez.
Kişinin bunu intikam sebebiyle yapabilmesine ne diyorsunuz? Bir babadan böyle intikam alınır mı? Böyle bir şeyin sebebi olabilir mi? 8 yaşındaki birinin tahrik edici nasıl bir özelliği olabilir?
20-25 kilo küçücük bir kız/erkek bedeni o acıyı,o ağırlığı,o psikolojiyi... nasıl kaldırsın? Kaldıramamış da zaten. Ölüm sebeplerinden biri iç kanama. Ne acı !
Söylentiler -doğru mu bilmiyorum- aynı kişinin daha önce köpek tecavüzünden de bahsediliyor. Doğruluğuyla ilgilenmeyerek söylüyorum bunu; konuşamıyor,şikayet edemiyor diye önemsiz sayılan o canlılara uygulan her şey insanlığa da uygulanacak demektir. Onlar ne yazık ki bu varlıkların "denek"leridir.
2

idam isteği

idiopatik
Evet, caydırıcı bir yöntem olabilir belki ama şu an sadece tecavüz ve istismar için gelebilecek olan idamın, daha sonra diğer suçlar için de kullanılması olasılığı gözümü korkutuyor. Bir dee böyle bir suç işleyen kişinin bu kadar kolay ölmesine gönlüm razı olmuyor.
80'lerde yapılan işkenceler geliyor aklıma,uygulanabilirlik açısından.

olgun olmak

idiopatik
İnsanî anlamda yaşa değil, yaşanmışlığa bağlı olan bir durum. Bu tip insanlar bazı şeylere doymuş ve belli tecrübeler edinmiş insanlardır. Nerde ve kime nasıl davranması gerektiğini bilir.

Bir de meyveler için olan anlamı var tabii onu atlamamak lazım; yenilebilecek düzeye gelmiş olanlarıdır.

morfin

idiopatik
Yüksek dozda bir ağrı kesicidir. Tek kullanımda bağımlılık yapabilme özelliği vardır, bu sebeple narkotik ilaçlar arasındadır. Kanser gibi fazla ağrı yapabilecek hastalıklarda son çare olarak kullanılır.
0 /