confessions

hatun

votka  · 27 Temmuz 2016 Çarşamba

  1. toplam giri 198
  2. takipçi 6
  3. puan 2536

Kapadokya Balon Uçuşları

hatun
Türkiye’nin en büyük turistik merkezi olan Kapadokya’ya daha önce gittiniz mi? Eğer gitmediyseniz hayla geç değil.
Kapadokya’nın en bilindik özelliği Balon Turu’dur. Kapadokya’da balon gezisi düzenleyen bir çok firma mevcuttur. Eğer Kapadokya gezisi yapmayı planlıyorsanız mutlaka bir balon turuna çıkmanız gerekir. Çünkü etrafı en güzel havadan izleyebilirsiniz. Tüm şehir ayaklarınızın altındadır. Haliyle etrafın tarihi güzelliği de ayaklarınızın altında olacaktır.

Türkiye’ye gelen turistlerin %90’ının tercih ettiği Kapadokya Balon Gezisine sizinde bakış açınız eminim olumludur. Eğer Kapadokya’da balon turu yapmaya karar verdiyseniz tek yapmanız gereken balon turu fiyatlarını araştırmaktır. Kapadokya gezinizde uğrayacağınız firmalar sizlere farklı balon turu seçenekleri sunacaktır. Çünkü Kapadokya balon gezisinde fiyatlar sabit değildir. Paketler halinde değişiklik göstermektedir. Eğer gerçekten Kapadokya gezisi düşünüyorsanız balon turu yapmadan dönmeyin.

Kapadokya da balon gezilerinin tarihine bakacak olursak ilk sıcak havalı balon Kaset firması tarafından uçurulmuştur. Devamında ise Türk Hava Kurumu’nun Balon satın almasıyla başlayan serüveni devam etmiştir.
Kapadokya gezileri tarihi filmlere de konu olmuştur. Türkiye’de çekilen bir filmde balon gezisi geçiyorsa büyük ihtimal Kapadokya’da çekilmiş bir filmdir. Çünkü Kapadokya’nın bu kadar rehavet görmesinin sebeplerinden biri de tarihi güzelliklerinin yanı sıra Kapadokya balon gezileridir. Yalnız dikkat edilmesi gereken hususlardan biri yükseklik korkusudur. Eğer yükseklik korkunuz varsa balon turu size sıkıntı çıkartabilir. Yukarıdayken birden inmenizin imkanı yoktur. Yükseklik korkusu olanlar için önerimiz eğer Kapadokya gezisi yapmak istiyorsanız, balon gezisi yerine aşağıdan gezmeyi tercih edin. Tüm tarihi yürüyerek de keşfedebilirsiniz.

Son olarak Kapadokya balon gezisi yapmak istiyorsanız tüm firmaları bir araya toplayan, adeta bir toptancı gibi hareket eden firmaları seçin. Onlar sizlere daha uygun gezi imkanı sunacaktır.

suşi

hatun
Bütün sushileri çiğ et kategorisine katıp önyargı oluşturmamak gerek kızartılmış vs balıklardan etlerden oluşan sushilerde mevcut, ve ilk kez yemeye gidecek olana tavsiye olarakta şunu söyleyebilirim, iskender yemeğe gitmiyosun abicim/ablacım. 25-30 liraya 6 tane sushi gelecek sonra yok ben doymadım yok soyulduk deme, zaten sevip sevmeyeceğinde meçhul kıtlıktan çıkmış gibi gitme..

Napcan

hatun
İhk grubundada sıkça paylaşılan, aynı fotoğrafı zoomlayarak 4 karede birleştirip yazı yazılan bence aşırı komik akımdır :d biraz boku çıktı tabi o ayrı..
0 /