confessions

düzadam

Rakı  · 29 Nisan 2017 Cumartesi

  1. toplam giri 737
  2. takipçi 49
  3. puan 12513

türkiye'ye idamın gelmesi

düzadam
İdamın tecavüz suçlarından dolayı istenilmesini akıla getiren başlık. Onun yerine potansiyel sapıkları önceden tespit etmeli. Şikayet üzerine ve belirli kanıtlar doğrultusunda karşı cinse görmemiş gibi bakan tipleri direkt olarak psikiyatri kliniğine yatırmak lazım idama gerek yoktur.

teknolojik emperyalizm

düzadam
videoyu izlemeden kitaba da göz atmadan bodoslama dalayım ne olacak.

öncelikle komünizmi ilk öğrendiğim ve derinine araştırdığım zamanlardan beridir diyordum komünizm gibi bir sistemde şuan ki kadar büyük teknolojik gelişmelerin elde edilmesi çok zor. ha bu demek olmuyor ki kapitalizm teknoloji için bir numaralı sistemdir. bilge insanların öne sürdüğü bir takım ekonomik sistemler içerisinden başka bir bilge insanın derleyip toplayıp istediğini çekip alıp montaj halinde sunduğu çok iyi sistemler gerçekten var. eksikleri var mıdır elbette vardır bizim için mükemmel algısını yaratmak çok zor belki de imkansız. onların detaylarına burada girmeyeyim.

Teknolojinin sağladığı bir sömürme gücü engellenemez bir gerçek zaten bu tamam. Peki teknolojinin çok alt seviyelerde olduğu zamanlarda ve kölelik kavramının şuan ki türkçe sözlükte yer edindiği gibi yaşandığı zamanlarda, sömürgecilik anlayışında o insanlara neler veriliyordu? sadece yemek ve barınma belki eş belkide o bile yok. Şimdiki zamanda ne verilmiyor da teknolojik bir emperyalizm söz konusu bunu düşünmek lazım. insanlar çok ucuz miktarlara çalıştırılıp ellerine geçen maddiyat ile teknolojiye sarılıyor çünkü artık her yanımız reklam ve reklamlar o kadar gözümüze sokuluyor ki istememe şansımız yok teknolojik cihazları. bunun sayesinde belki ev alamıyor belki sadece günlük veya bir kaç günlük yemek ücretlerini karşılayabiliyor. sonuç zaten köle değilsin kendin için çalışıyorsun ve alıyorsun algısıyla insanları devam ettirmek. isyanın önüne göz boyamayla geçmek çok akıllıca. Yani teknolojik bir sömürü ile köleliğin gerçek olduğu isyanın minimuma indirildiği coğrafyalar olduğu aşikar. evet şimdi şu linklere bir göz atalım.

Bir filmde izlemiştim. bir reklamcı diyordu ki "yarın hangi yemeği yemek isteyeceğine, hangi arabayı almak isteyeceğine ben karar veririm"

beyaz şapkalı hacker

düzadam
kapitalizmin gerçek muhafızlarıdır. dünya ekonomisinin büyük çoğunluğunu ele geçiren insanlar (tabii ki onlara kızmıyorum tanrı daha çok versin) her şeylerini şuan bu adamlar sayesinde ellerinde tutuyorlar.

not: çok hayalperestim.

beyin yakan sorular

düzadam
*Zeka ile kurnazlık aynı şey midir? Arasında bağlantı var mıdır?
*Bir insan çok yoksul olarak doğup sadece zekasıyla kapitalizm düzeninde yükselişe geçebilir mi? Cevap evetse yoksulluk zekasızlık mıdır?
*Komün düzen anlayışı için anarşizm den destek almak doğru mudur? *Komün hayat anlayışında teknoloji gelişimi büyük bir problem, Bunun için ideolojinin temel yapı taşlarıylamı oynamalı yoksa eklemeler mi yapılmalı?
*Kişisel gelişim diye bir algı yaratıldı bu algının yaratılmasındaki asıl sebep, gelişmesi engellenen insanlara gelişme vaadi sunup üzerinden para kazanmak olabilir mi? Yoksa kapital düzenin teknolojiyle beraber ileri gidebilmesi için insanları hafif uyandırmak istemek mi?

not: beyin yakan sorular diye ekledim ama pek beyin yakan sorular değil belki çoğumuzun düşündüğü klasik sorular. buraya eklemeler yapıp ara ara tekrar okuyacağım bunları.

bilgili olmak mı mutlu olmak mı sorunsalı

düzadam
bilgi sadece mutsuzluğa itmez, bilginin yanında farkındalık olması gerekiyor. farkındalık için tabii ki bilgi gerekiyor ama her bilgi sahibi olan insan farkındalık kazanamaz. Çok rastlarız zaten üniversitelerde, medyada insanlar mükemmel bilgilere sahiptir ama sığdır basit düşünür. burada farkındalık devreye girer farkındalık varsa mutsuzluk vardır.

haxball grup terapisi

düzadam
Şu iki boyutlu grafiksiz saçma sapan oyundan yıllarca zevk almış benim gibi manyakların toplanıp problemlerini anlattığı odadır.

Daha çok yaz aylarında açsamda şu sıralarda fırsat buldukça açıyorum.

Oda kuralları:
Siyaset, din, futbol konuşmak yasak.
İnanç sistemleri arasında felsefik tartışmalar yasak. (deizm, ateizm vb)
Anonimliği bozmak yasak.

Tequila Grup TERAPİSİ
HAYALPEREST GRUP TERAPİSİ
ODA İSİMLERİ.
0 /