confessions

dinsiz bedevi

votka  · 18 Haziran 2017 Pazar

  1. toplam giri 229
  2. takipçi 10
  3. puan 3871

pardon

dinsiz bedevi
PARDON!
Barzani konusunda yanılmışız. Böyle dedi reis. Peki bu kaçıncı?
Sen yanılırsın, o yanılır, ben yanılırım.
Devlet yanılmaz güzel kardeşim!
Bak mesela, Recep yanılır, Tayyip yanılır, Erdoğan yanılır, hatta üçü birden yanılır da, Cumhurbaşkanı yanılmaz birader. Yanılıyorsa da, kandırılıyorsa da Cumhurbaşkanlığı yapmaz. Çok komplike bir durum yok ortada. Uzay matematiği değil ki bu.
Şu ana kadar neye el attılarsa yüzlerine gözlerine bulaştırdılar. Şimdi bunlara aşık olanlar, reis de reis diye tutturanlar ifrit oluyor bu yazılanlara ama, eğitim sistemi ellerinde patladı, açılıp saçıldılar, kucaklarında patladı, AB dediler, tam üye olduk dediler kapı suratlarında patladı.
Olimpiyat alacağız diye kız istemeye gider gibi maaile gittiler, Japonlar üçlü çekerken surat bir karış öyle baka kaldılar. Halbuki reis çok emindi kendinden, "Japon Başbakanından rica ettim, beni kırmaz" falan dedi. Sonra muhtemelen küstü.
Ne istediler de vermedik dediler, Hoca efendi dediler, FETÖ de patladı. Vallahi yanıldık, milletimiz de Allahımız da bizi affetsin dedi, oldu da bitti maşallah. Millet zaten affetmeye dünden razı. Allah? Onu bilemem. Görecek elbet bir gün.
Maşallah dedikleri 3 ay yaşamıyor ki. Barzani Bey di, Barzani efendi yaptılar. Kardeşim Esad idi, Esed denen diktatör yaptılar. Sınırdan kafamızı uzatamıyoruz sayelerinde, tek bir dostumuz kalmadı koca dünyada. Bir Katar var, ona da ne girebiliyoruz, ne çıkabiliyoruz netekim. Girip çıksak kaç yazar? Tek dost ülke dediğin adamların memleketi Bostancı'dan küçük be kardeşim.
Bitmedi. Devlet'i rezil rüsva etmeleri yetmedi. Özel sektörde sızdıkları tüm şirketleri kendilerine benzettiler. Hiç duymuyor musunuz kurumsal çalışanlardan? "Adamın tekini getirdiler, herif sözde CXO oldu koca telekomünikasyon firmasına, yeni telefonu eline veriyoruz incelesin diye, bomba tutar gibi tutuyor elinde... Menüsü nasıl olmuş diye soruyoruz, ekranda parmağını bi kaydırıyor, güzel olmuş güzel deyip telefonu bize veriyor" diyorlar. Böyle binlerce örnek var. Bak bir etrafına adamın. Akrabası, çoluğu, çocuğu, mahalle arkadaşı, İETT arkadaşı, bilmem ne arkadaşı... İşi bilir mi, becerebilir mi, donanımlı mı? Hiç önemli değil. Tanıdık, bildik olsun kafi. Ekonomi, turizm, diyanet, dış işleri, iç işleri, ulaştırma, adalet... Dinle bak. Her gün ne cevherler yumurtlanıyor. Aklın durur ya. Eskiden bunları GırGır dergisinde okurduk da gülerdik. Hepsi gerçek oldu iyi mi?
Yahu dillerinden düşürmedikleri o yollar, köprüler, tüneller bile şimdiden bir tarafımıza kaçtı. O kadar iyi biliyorlar ki sayı saymasını, 10 yılda geçecek araba sayısını 1 ayda geçer diye garanti edip yaptırdıkları köprüyü dünyanın 8. harikası diye anlatıyorlar.
Mahkemeye işin düşmesin, çeteler silahlı çatışmaya giriyor koca Adliye'de. Binanın içine sağ girebilsen davayı kazanırsın da, garanti değil.
Polise işin düşmesin. İmdat diyorsun, gelemem diyor. Yandım diyorsun, bölgem değil diyor. Bölgen neresi diyorsun, burası diyor. Orası neresi diyorsun şurası diyor. Derdini anlatman için önce senin onu anlamanı bekliyor. Yani oturup katilinle veya seni soyan herifle bu kadar konuşsan onları ikna edersin de, polisi ikna edemiyorsun, iyi mi?
Ooof, bunaldım, biraz maç seyredeyim diyorsun, 50 bin kişi topçunun bacısından girip, anasından çıkıyor. Futbol maçı değil, grup seks partisi. Bir de 19:30 da başlıyor bu maçlar. Canlı vermeyin birader! gece 12 den sonra kırmızı noktalı verin, olsun bitsin. Yöneticisi ayrı, topçusu ayrı, teknik direktörü ayrı, seyircisi ayrı, Ahmet Çakar'ı ile Erman Toroğlu'su apayrı...
Oturup "Halka", "Testere" seyredeceğim deme hiç.
Aç ATV yi izle, yeter. Davul gibi gerilmezsen şerefsizim. Biraz daha gerilsen zaten böbreklerin dişlerinin arasından çıkar, o derece.
Yazıyoruz, çiziyoruz, tehdit ediliyoruz, küfür yiyoruz, gözümüz her an kapıda "ne zaman gelecekler" diye, bunlar koymuyor da;
Bu adam zırt pırt "yanıldık, kandırıldık, pardon" demiyor mu, kendimi lime lime doğrayasım geliyor kardeşim...
Ülke ülke değil, Medrano sirki...

ALINTI
http://crackerteam.com/sohbet-konu-disi/510937-peki-bu-kacinci.html
0 /