confessions

berkk

Yazar  · 17 Ağustos 2018 Cuma

  1. toplam giri 114
  2. takipçi 1
  3. puan 1163

manipülasyon

berkk
Kelime anlamı “yönlendirme” olan bu kavram, psikoloji ve finans alanında kullanılır. Burada ekonomideki anlamını ele alacağız. Psikolojide insanların düşüncelerini kendi istekleri dışında etkileme veya değiştirme, kendilerine yakın gelmeyen bir tarafa çekme gibi anlamlara gelir ve aslında finansta da bu anlama yakın durumları ifade eder. Manipülasyon ile ilgili tüm bilgileri bende buradan öğrendim: https://borsanasiloynanir.co/manipulasyon-nedir/ Göz atmanızı tavsiye ederim.

zeki müren

berkk
Sanat Güneşi ve Paşa olarak da anılan Zeki Müren, hiç şüphesiz büyük bir sanatçı. Bestelerinin, sahnedeki duruşunun, ağdalı üslubunun ve farklı yorumunun yanı sıra feminen görüntüsüyle de döneme damgasını vurmuş bir isim o. Üne kavuştuğu ilk yıllarda olmasa bile, sonrasında saçları, kıyafetleri ve makyajıyla dikkatleri üzerine çekmiş ama kısa sürede bugün hepimizin hatırladığı kadınsı görünümüyle herkes tarafından kabullenilmiştir.

Altın Plak Ödülü'nü ilk kazanan sanatçı olmuş, hayatı boyunca üç yüzün üzerinde şarkı bestelemiştir. Tüm bunlara ek olarak, tasarımla da uğraşmış, hatta çoğunlukla kıyafetlerini kendisi çizmiştir. Ve tarzıyla dünyaca ünlü moda ikonları arasındaki yerini almıştır. Bir sinema oyuncusu olarak da hatırlanan Zeki Müren, aynı zamanda resim ve şiirle de ilgilenmiştir. https://paratic.com/zeki-muren-kimdir/ hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

kafa topu 2

berkk
adaletsiz ve bot dolu bir oyun. 15 gücü olan karakter varken karşıma gelen 45 güçlük adamla kapışmam gerektiğini söyleyen oyun. adam 3 katım. içimden geçmesi normal oluyor.

matbaa

berkk
Matbaa yazı, resim veya şekilleri, kağıt, deri, kumaş gibi malzemeler üzerine özel bir surette basarak çıkaran ve birden çok nüsha haline getirilmesini sağlayan makine veya sistem. Baskı makinesi diye de bilinen matbaa, Arapça asıllı bir kelimedir.

kum

berkk
Silisli kütlelerin, kayaların, doğal etkenlerle parçalanarak ufalanmasından oluşan, deniz kıyısı, dere yatağı vb. yerlerde çok bulunan, ufak, sert tanecikler.

ahmet kaya

berkk
Ahmet Kaya, Türkiye'de 1980'ler ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle tanınmış, anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli Türk halk müziği ve özgün müzik sanatçısı ve besteci.Melis Kaya, Çiğdem Kaya adında iki kızı vardır.