türkiye'ye idamın gelmesi

jesus
troll olduğunu umduğum yazarın zırvalayarak açtığı başlık. ülke zaten halk düşmanlarınca, vatan hainlerince, tecavüzcülerce, kadın düşmanlarınca, çocuk istismarcılarınca yönetilirken gelecek idamla öldürülecek kesim yine her zaman olduğu gibi bütün bunlara karşı mücadele veren toplumsal soldur.

edit: ve ayrıca ölüm acının son buluşu ve yok oluş olduğundan ciddi suçlarda idam, müebbet hücre hapsinin yanında ödül gibidir. insanın hatasını bile anlayamadan yok olmasıdır.
4
dehumanize
Hazır idamdan söz açılmışken sevgili laiksozluk.net yazarları, şu soruyu kendinize hiç sordunuz mu;
Idamın yasak olduğu iskandinav ülkelerinden tutun da, ordusu olmayan Lüksemburg a kadar tüm devletlerde vatan hainliginin cezası yasak da olsa idamdır. Peki bu apo yu Türkiye Cumhuriyeti Devleti neden asmıyor?
Not: ab/abd izin vermiyor cart curt zırvalamasın kimse... Devletin yasal hakkıdır. Hiçbir dış devlet Gık diyemez. TC kendi hür iradesi ile asmıyor. Neden? Neden vatan haini olmadığına dair tek bir kanıt olmayan, onbinlerce turk/kürt katili apo asılmıyor?
3
radis
gelmemelidir. Eğer ceza kanunu doğru bir şekilde işlenilip ve hakimler tarafından düzgün-tarafsız bir şekilde uygulanılırsa, suçlunun hapishanelerde ömrünün çüreyerek heba olması, kendisine yeterince pişmanlık katacaktır.

İdam'ın geldiğini varsaydığımızda, idam kanunu; kanımca gerici-faşizan hükümetlere göre yorumlanıp uygulanacaktır. Kendilerine göre şekillendirilip perçinlenecek ve siyasal islamın mastürbasyonu haline gelecektir.

Zaten bu tipteki hükümetler ve güruhlar , tarihin ilk günlerinden beri kadına ve çocuğa değer vermediler, istismar ettiler, taciz ve tecavüz ettiler. Olası bir idam kanununda gerçek suçlular cezasını çekmeyecektir. Siyasi iktidar kendi bildiğini okuyacak ve alakasız insanları (çoğunlukla siyasi) tutuklayıp idam ettirecekledir.

tekrarlıyorum;
olası bir idam kanunuyla beraber, akp hüķümetinin ensar vakfını kapatıp, çocuklara tecavüz eden zatları idam edeceğine inanıyor musunuz ?
ben inanmıyorum...
ispartakus
sadece türkiye'de değil dünyanın hiçbir yerinde olmaması gereken bir uygulamadır.suç işleyen birinin cezası işlediği suça bağlı olarak belirlenmelidir. şunu unutmamak lazım dünyada hiçbir hakim veya bireyin bir insanın yaşama hakkının elinden alınmasına karar verme hakkı yoktur. kısacası demek istediğim o ki; "idam devlet eliyle işlenmiş cinayettir."
2
imambreaker
Bu ülkeye idam gelirse ne tecavüzcü ne suçlu asılır sade ve sadece solcular veyahut genel muhalif kesim asılır.(bkz:fetö) operasyonunda olduğu gibi ne kadar muhalif varsa fetö damgası vurup içeri alıyorlar.Mahkeme onların medya onların iktidar onların.Hiç sağlıklı olmaz kanımca.
1
ebuelmaarri
iktidara göre can dündar vatan haini. biraz radikal düşünenlerin, biraz farklı yaşam tarzlarına sahip olanların ,azınlıkların haklarına sahip çıkanların yarın bir gün idam edilmeyeceği ne malum
mortallman
Hukuka güvenmeme, siyasilerin hukuka baş kaldırışı, hukukun gerektiği gibi önem görmemesi, hukukun takılmaması ve gerekli cezaların her zaman yerini bulmaması gibi nedenlerden ötürü günümüzde mümkün olmayan şeydir.
1
0 /