türk bayrağı

scael
dünyanın en güzel bayrağıdır. sırf bu bayrak dalgalansın diye binlerce, milyonlarca insan geçmişte canını vermiştir. bilsinler ki Türk milleti bu bayrak için her zaman canını vermeye hazırdır.
düzadam
hilal simgesinin islamın simgesi olmaması sebebiyle tapamadığım, bir türlü aşık olamadığım bayraktır. ama ulusumun bayrağı olmuştur zamanında, hazırola geçer dimdik gözümü kırpmadan istiklal marşını okurum karşısında.
valonqar
Bir hristiyan olarak hilalden rahatsızlık duymadığım, seve seve göğsümde taşıyacağım bayrak. Kilisemizde de seve seve dalgalandırıyoruz.

Arkadaşlar, ne bu hilalden ne de istiklal marşı'mızdaki dini ögelerden rahatsızlık duymuyorum. Doğru olan da budur. Zamanında halkımız bu değerler için savaştı. Gazi paşa, silah arkadaşları ve komutasındaki askerler de bu ülkenin en üstün bağımsızlık simgesi olan bayrağımızı, yeniden özgürce dalgalandırmak istedi. Nitekim başardılar da. Bunu da istiklal marşı'mız ile güçlendirdiler. Bu ülkenin en değerli şeylerinin başında gelir bu ikisi.

Edit: başlığı açan arkadaş da ayrı kafada. Hilalden rahatsızlık duyuyorsun ama içerisinde bolca dini ögeler içeren istiklal marşını karşısında dik durup okuyorsun. Komik. İçerisinde islama dair en ufak şey var diye rahatsızlık duyar olmuş gençlik. Merak ederim atamın istediği de bu muydu diye. Bir de Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye gezersiniz ya ortalıkta. Ona yanıyorum asıl.
the
Ne olursa olsun çok sevdiğim bir bayraktır.
Ki bana göre Dünyanın en havalı bayrağıdır. düşünüsenize bazı bayraklar sadece 2-3 renkten oluşuyor.
bölükpörçük
Selahattin Demirtaşın da dediği gibi; O Türk bayrağı değil, Türkiye Cumhuriyeti bayrağıdır. Sadece Türkü değil, Türkiye Cumhuriyetindeki bütün ırkları temsil eden bir bayraktır. Aksini söyleyip, halâ ''Türk bayrağıdır'' diye düşünen varsa, sadece ''Türkiye Türklerindir ağbii yaa'' zihniyetinde olan faşist, ırkçı insanlardır.
heather
Hala Türk Bayrağı mı Türkiye Cumhuriyeti bayrağı mı diye tartışmaya çalışan,dünyadan bihaber yazarlarımız bilmezler ki "Türk" sadece bir ırk değil aynı zamanda da demonimdir.Türkiye çok uluslu olmakla birlikte,o ulusların her bireyine de "Türk" denmektedir ve o ulusları temsil eden bayrağın adı da "Türk" bayrağıdır.Bundan rahatsız olanlarımız varsa,Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığını bırakıp çekip gidebilirler.Sizleri cahilce ve şovenist davranmayı bırakıp,olaylara objektif bakmaya davet ediyorum.
jakoben
üzerinde islamiyetin hilali olan bayraktır. islamın altında türkler bağımsız olamaz. nitekim olamıyor da. bayrak bağımsızlığı temsil etmelidir. bu bayrak bağımsızlığı temsil edemez değiştirilmesi gerekmektedir. orospu çocuğu müslüman köpeklerinin kendi ağızlarıyla da dile getirdikleri üzere anamıza bacımıza göz koyduklarına göre sadece bedenleri değil tüm temsiliyetleri yok edilmelidir. zaten hiç anlamam bir türk neden şehadet denen arapların ne sikim olduğu belli olmayan şerbetini içer. böyle bir asimilasyon işte. atatürk yapacağın işi sikeyim