Tarikatlar

codex cumanicus
cemaatlerin de dahil edilmesi durumunda uzunca bir listelemeye maruz bırakılmanıza sebebiyet verecek din sömürüsü kurumları.

`ismailağa cemaati`

`fethullah gülen cemaati`

`nur cemaati`

`menzil tarikatı`

`nakşibendiler`Çalışma sistemlerinde bariz bazı farklılıklara rastlansa da eğitim döneminde kancayı taktıkları şakirdlerini zaman içinde kendi çarklarına dahil ederler. Mesleğe başlaması konusunda yönlendirme telkinlerinde bulunurlar ve kendi menfaatleri doğrultusunda müridlerini oluşumlarına bağımlı kılarlar. İşbu entryde sözü geçen olaylara müteakip olarak bahsi geçen müridler ileri dönemlerde devlet kademesindeki makam ve mevkilere sirayet etme eğilimi gösterirler(çoğunlukla hükumet destekli bir harekettir) bunun bir sonucu olarak kurumlarda kadrolaşmayla beraber genel anlamda bir ele geçirme teşebbüsü güdülen gizli davadır. bir ülke bu şekilde kaosa sürüklenir.
jakoben
insan olmayan oluşum. lan benim (sözde) gönül, özde kar sağladığım bir yapılanma gün aşırı çocuk tecavüzleri başlıklı haberlere konu olacak oturur düşünürüm, olmadı aktif olarak o yapılanma için çalışmaya, halk arasına çıkmaya yüzüm olmaz. ama daha yarım saat önce iki tane sakallı ''sikik'' ofise bildiğin yardım parası istemeye girdiler. lan ben adamların yüzüne bakamadım elim ayağım titredi gerginlikten panik atak geçiriyordum, ibneler hiç istifini bile bozmadan; ''allah yarrak bilmem nesmillah rızası için bağışta bulunabilir misiniz?'' bunların hristiyanlarını, musevilerini, müslümanlarını neden sorgu sual olmadan öldürdüklerini anlıyor musunuz?sebep çok açık bence. bunlar insanlığın en alt tabakasında bulunan varlıklardır. bunlar hayvan hayvan

edit duvarda asılı olan iki ayrı atatürk fotoğrafını parmağımla gösterdim dönüp gittiler. konuşmadan anlaştık. cellatlarını fark edince ses bile çıkarmıyorlar para mı verecem bir de aq.