srebrenitsa katliamı

deist imam
22 yıl önce bugün başlayan ve 1 hafta boyunca süren, yakın zamanların en vahşi canilerinden birisi olan ratko mladic'in emriyle gerçekleştirilen katliam. Resmi rakamlara göre 8372 bosnalı hayatını kaybetti.

"Küçük çocukları küçük kurşunlarla öldürürler değil mi anne?" Sorusu bu katliam esnasında soruldu bir çocuk tarafından.

Edit: hangi insanlik düşmani kisi bu entryi eksiledi aq
5
sophos
sırpça/boşnakça srebrenica'nın okunuşu srebrenitsa'dır. içindeki ''katliamla'' (savaş ile) anılan şehir , hakkında çok güzel amerikan propagandası yapılan ve ülkemizde de başarılı olmuş olay, nedeni alija'nın amerikaya güvenip aynı ırkın müslümanları için bağımsızlık istemesinin sonuçları ve sırpların 2.dünya savaşının intikamı olan kötü bir katliam yapması , saf nefret ve intikam duygusu, nefret etmekte haksız değiller ama savaştaki bu katliamı asla haklı çıkarmaz. fakat sırpları hemen günah keçisi yapmayalım , boşnaklar ve hırvatlar masum değildir ve sırplarla aynı ırktandır güney slavıdır. 2.dünya savaşında nazi birliklerine katılan hırvat ve boşnaklar tarafından yaklaşık 250 bin-1 milyon arası sırp asılarak veya kurşuna dizilerek öldürülmüş (buna çocuklar da dahil) , srebrenica da 8000-8500 kişi öldürdüklerinin sayısı amerikan propagandası ve yalandır , yaklaşık 2000 vardır ciddi olarak katledilenlerin sayısı daha az da olsa vardır , ayrıca bu savaştır aynı şeyleri boşnak mücahitleri de yapmıştır. öldürdükleri insanlar var bunu inkar edemem ama ratko mladic in sırp müslümanlar ile konuşması var boşnak müslüman güçleri ve sırp kuvvetleri şehre giriyorlar araçlarla sizi tahliye edebiliriz diyor.
ve Srebrenica'da 5000 Sırpı da ayrıca sadece Boşnak kuvvetleri öldürüyor , Yugoslavya'yı bölen Hırvatlar ve onlara ve nazilere destek çıkan Boşnaklardır (Müslüman Sırplar) Boşnaklar günümüzde Sırplar ile aynı ırktır tarihi farklıdır. Boşnaklar da masum değildir. Ayrıca Srebrenica'da Boşnaklar da katildir.
naser oriç ve mücahitler yaklaşık 1000 Sırpı işkenceyle öldürmüştür. http://serbiasos.blogspot.com.tr/2012/06/warning-very-graphic-content-real.html bunlar Sırplara yapılanlardır , uyarı: işkence edilmiş ölü bedenler ve kesilmiş kafa görüntüleri vardır , içinizin kaldırılmayacağını düşünüyorsanız bakmayın.
(bkz:srebrenitsa)
Videodaki gördükleriniz Boşnaklar tarafından öldürülen Sırplar ve Ratko Mladiç in yazıda bahsettiğim konuşması (3:48). Önyargı ile yaklaşıp her propagandaya inanmayın.

Sonuç: sırplar ve boşnaklar birbirlerine katliamlar yapmışlardır ama hiçbiri katliamları haklı çıkarmaz ve sadece sırpları günah keçisi değildir.
sophos
Ajitasyonunuzun, kendinizi acındırmanızın 23. Yıldönümü kutlu olsun balijalar. Sırpları öldürünce katliam sayılmıyor. size yapılınca ağlıyorsunuz.