sosyal medya

lexxpowder
İki şekilde değerlendirilebilir.
-Hayatlarımızı kontrol altına alan, kendisine göre yaşamamız gerektiğini her daim kafamıza iteleyerek sokmaya çalışan teknolojik silah.

-toplumları birbirine bağlayan, bilgiye ulaşımı kolaylaştıran, farkındalık kazanabilmek için çok önemli bir yere sahip, küreselleşmeyi leyhine çevirebilecek güce sahip iletişim ağı.
scael
Sosyal medya.
Bu iki kelime dünyaları önümüze serebilir olmadı mahvedebilir de. Kimi zaman yalan haberlerin, kimi zaman da güncel doğru haberlerin bulunduğu,insanların kaynaşabildiği yerdir sosyal medya. Her türden insan bulunur bu sebeple dikkat etmek gerekir. Olmasa olmazdık gibi bir şey söz konusu.
otuz9
bazı insanlara gereksiz özgüven katan ortam. normal hayatta iki kelimeyi bir araya getiremeyen iki üç sağlam dostu olmayan insanlar twitter'da instagram'da şakır şakır mübarek. he bir de bu tarz tiplere göre hayat yalnızca onların etrafında dönmekte.
spongezey
artık yaş seviyesinin giderek azaldığı ve arttığı bir alan ancak bugün bir şeye tanık oldum.Dün bir youtuber intihar etmiş sanırım pek bilmiyorum bugün hakkaride şehit vermişiz. hemen sosyal medyada paylaşımlar başlamış ölen çocuk kadar konuşulmasa da şu kadar şehitimiz var gibi eskiden insanlar birbirleriyle sidik yarıştırırken şimdi acılarını yarıştırıyorlar ölen çocuğa da üzülürüm şehitlerime de ama bunu kalkıp sosyal medyada göstermiyorum diye neden üzülmüyor gibi algı oluşuyor. 29 ekim günü şu sistemde bir bok olabilmek için kafamı kaldırmadan ders çalışıyordum neymiş paylaşım yapmamışım sonra atatürk diye geziyormuşum ben bir şeyleri başarabilmek için uğraşırken göstermemem instagramdan yapmadığım paylaşım üstümde oluşturulan algı böyle şeyleri gördükçe sosyal medyadan gittikçe kopuyorum bunu yapan insanların tanıdıklarım olması ayrı canımı sıkıyor.