Selahattin demirtaş

biz de sizi seviyoruz
Televizyondaki konuşmalarına denk gelindiğinde her ne kadar aynı görüşte olunmasa da kendini dinlettiren ve konuşmalarının büyük bölümü mantıklı ve can alıcı olan siyasi liderdir.
themanwhowasntthere
Türkiye siyasetinde eksiği fazlasıyla ve daha önemlisi tehditlerden korkup, yılmayarak insiyatif alıp sesini yükseltebilen yek parti lideri. Ayrıca bunu kameralar önünde hakaret ettikten sonra köşklere gidip koltuk değneği olarak değil, bedel ödeyerek yapması bu tutumu perçinlemektedir. chp'nin ve mhp'nin seçmenlerinin bir kısmının kendi partisinin başında görmek istedikleri isimdir aynı zamanda (akp hariç, çünkü ohal'deyiz azizim)
smegol77
pkk olmasa hdp nin olmayacagi hdp olmasa kendisinin olamayacagi turkiye dışında kendisini dinleyecek 50 adam bile cikmayacagi anca comaristan kulturunde var olabilen solcuyum ayaklarinda cok net bir piyon bir masadir
deist imam
Kürt hareketinin savunuculuğunu üstlendiğini zanneden örgütün yaptığı hatalardan sorumlu tutulan lider. Devlet tarafından özellikle de 80 darbesinden sonra ezilen, hor görülen kürt halkını silaha değil fikire çağırmıştır. Dağdan başka yollarında olabileceğini göstermiştir onlara. Türkiye için gerekli olan kişilerden birisidir.
elsabbah
Gezi hükümeti düşürmeye yönelik bir harekettir deyip yenikapı mitinginde olmayışını gezi şehitlerini kullanarak anlatmaya çalışan iki yüzlü siyasetcilerden Birtanesi.
heimdall
solculukla alakaları yok zaten, bu tarz adamlar solculuğu lekelemiş ve kılıf olarak kullanmıştır. ve bu sayede solculuk türkiyede vatan hainliği olarak bilinmiştir...
0 /