romanya ya gideceklere tavsiyeler

camide uyuyan evsiz kemalist
romanya ya gideceklere tavsiyeler Havaalanından asla taksi tutmayın. Eğer bir yabancıysanız, asla taksiye binmeyebilirsiniz. Bir Uber'i arayın. Çoğu Romen taksi şoförü, ek ücret almak için şehir etrafında dönen turistlerle tanınır.
Drakula veya Vampirler hakkında çok fazla konuşma. Ayrıca yerlilere böyle boklara inanıyorlar mı diye sormayın. Diğer Avrupa ülkelerinin gerisinde olabiliriz ama Orta Çağ'da yaşamıyoruz.
Bizi ziyaret etmek için gerçekten çok paraya ihtiyacın yok. Yiyecek, içecek, benzin, restoranlar ve çoğu otel, diğer Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça ucuzdur. Yine de soğuk nakit alın, kredi kartları sandığınız kadar yaygın değildir.
Demiryolu sistemimiz. GERÇEKTEN ihtiyacınız varsa YALNIZCA trenle seyahat edin. Tren tarifeleri burada tamamen güvenilmez. 2018'in ilk altı ayında üç yıllık toplam gecikme kaydettik. Nuff dedi. En azından birinci sınıf olsun, uzun bir yolculuk olacak;)
Genel olarak ülkemiz oldukça güvenlidir. Sadece iyi bir turist ol, başını belaya sokma ve yankesicilik konusunda dikkatli ol. Toplum içinde şefkat göstermek, aynı cinsiyetten olmadığınız sürece sorun değil. Ne yazık ki bu konuda hala oldukça muhafazakarız.
Toplu taşıma bazen berbat. Otobüsler genellikle sıkışık ve tramvaylarda AC yok (evet, bunu duydunuz)
Yani taksi ya da toplu taşıma yok mu? Bir araba kiralayabilirsin ama dikkatli ol, şehirlerimizdeki trafik çok zaman alıyor. Bükreş, Avrupa'nın en kalabalık ilk üç şehrinde yer alıyor. Diğer Romanya şehirleri tamamdır.
Pek çok insan nasıl düzgün İngilizce konuşacağını bilmez, özellikle de yaşlılar. Bazı genç insanlar akıcıdır, bazıları değildir - bu gerçekten bir tahmin oyunu.