pegasus

dinsiz bedevi
2 3 yıl önceye kadar Türkiye için uygun uçak bileti sunan şirket, şimdiler de ekonomik paketi altından sadece el bagajıyla indirimli satış yapmaya çalışıyor.

Minumum 50 60 kere tercih etmiş biri olarak rötar konusun da öncü sayılabilir bu uçuşlarda %70 rötarlı olarak geçmiştir.
okuzgoturen
Hep rötar, bir su 4₺, koltuk mesafesi bir insanın sığabileceği cinsten değil, bagaj sırasında saatlerce bekletiyor... kısacası s*kimsonik havayolu firması.
mortallman
Uçak firması olması yanında aynı zamanda çok da bilinen bir yayınevidir, fakat aşırı ve gereksiz pahalı olmasından dolayı, kitapların alternatif yayınevlerine bakılmasına neden olur. Kitap güzel dersiniz, arkasını bir çevirirsiniz, 100 sayfalık kitap 20₺.
dehumanize
Bir çeşit unicorn
Yunanlıların hikaye uydurmada Arapların önünde olduğu dönemlerden kalma efsanevi uçan at.
Not: Muhammed in bindiği değil. O katır oluyor
justblond
aynı zamanda bir yayınevi adıdır. romanlarını pek bir tercih ederim. genellikle uluslararası başarı elde eden popüler kitapları ülkemize getiriyorlar. benden tavsiye: pegasus'dan aldığınız 10 kitaptan 7'si beğeneceğiniz kitaplardır.
radis
24 saatlik dünya rötar şampiyonluğunu elinde bulunduran havayolu firmasıdır

uyguladığı bilet-fiyat politikasıyla orta ve düşük gelirli insanları havalimanlarına çekmiştir.

uçuş puanı konusunda oldukça bonkördür. Yemeklerini de oldukça sevdiğimi söylemeliyim
lexxpowder
Yunan mitolojisinde kanatlı at. Deniz tanrısı poseidon ve gorgon medusa'nın oğlu chrysaor'un kardeşi olduğuna inanılırdı. Zeus'un oğlu ve herkül'ün kardeşi olduğu da rivayet edilir. Türk mitolojisi de dahil pek çok mitte rastlanılır.

Pegasus, sonsuz yaşamı ve saflığı simgeler. Eğer bir kişi bir pegasus görür ve öldürürse, sonsuza dek yaşamakla lanetleneceği söylenir. Pekte güzel olmayan bir sonsuzluk diyebiliriz biz buna çünkü öldüren kişi, saflığını ve mutluluğunu da kaybeder. Sonsuza dek ruhsuz yaşamak gibidir. Bembeyaz renkteki pegasus'un uçarken havada bir kuş gibi göründüğü ve gökkuşağını bıraktığı, gökkuşağının bittiği yere ulaşabilen olursa pegasus'u görebileceği anlatılır. Kimi güvensiz kaynaklarda ise bir hazineyle görünürmüş.

Perseus tarafından kafası kesilen yılan saçlı medusa'nın kesilen kafasından veya akan kanlarından meydana geldiği yönünde farklı kaynaklarda bilgiler mevcuttur.
İlerleyen zamanlarda Euippe ile beraber olur. İlk kanatlı at olarak sonraki tüm kanatlı atların soyu başta pegasus'a , ardından euippe'ye dayanır.

Türkçe = tulpar, farsça = Burak.
4