okullarda dağıtılan 15 temmuz kitapçıkları

berf
Bugün itibariyle 4. Sınıfa giden kardeşimin eve getirdiği içinde boy boy reissss resimleriyle rabia yapan insanların olduğu ve darbenin anlatıldığı kitapçık. Kardeşim daha 9 yazıyla dokuz yaşında. Biz evde bile etkilenmesin diye yanında konustuğumuz şeylere dikkat ederken sözde eğitim yuvalarında siyasi propagandaya maruz kalması beni gerçekten tedirgin ediyor.gerçekten sıkıldım.
uzayli hatunn
Orta okula giden kardeşiminde eline tutuşturmuşlar bir tane gördüğüm gibi parçalatıp attım.

Hani okulda siyaset yasaktı??

Bunlar geçen çıkıp okuyanlar bize oy vermiyor diyorlardı demekki işin kökenine inmeyi planlamışlar okulları doğrudan beyni yıkanmış çomar yuvası yapacaklar. Susmayalım artık arkadaşlar! Ebeveynlerimiz 15 yıl boyunca susmuş ihale bize kalmış biz de susarsak bizim çocuklarımızın konuşmaya hakkı bile olmayacak, henüz fırsatınız varken susmayın!
harflervekibrit
Şehitleri ve ailelerini bir gram saygı duymaksızın siyasi bir araca dönüştüren, kusma isteği uyandıran kağıt parçaları. Sadece okullarda değil her türlü belediye organizasyonunda ve "bilgi evi" adıyla açılan akp propagandacısı "eğitim" yerlerinde bolca görmek mümkündür. Bunları bastırıp dağıttıran kravatlı amcalar böyle bir insan ya da özellikle çocuk topluluğu görünce hemen art arda her biri 30 dakika olmak üzere konuşma yaparlar, bunu yaparken ağlayanı makbuldür.(bir çocuğun dikkat süresi 10-15 dakikadır. 40 dk. ders de fazladır. Bu ayrı giri konusudur.) Akabinde ise "çocuk ve darbe" konulu bol kanlı ve göz yaşlı video gösterisi izletilir. Gözyaşlarını tutamayan çocuklar için nihayet belediyenin düzenlediği neye geldilerse (tiyatro, sunu, çocuk şurası vs.) onu izleme sırası gelmiştir ama artık bunun için bir heves kalmamıştır.