muharrem ince

franz
CHP cumhurbaşkanı adayı olmuş.

Az sonra açıklamasını da Kılıçdaroğlu verecekmiş.

Ne bileyim, sanki mahalle esnafı üslubu var adamda. oyum ablaya gidecek gibi bu gidişle.
1
lef
Cumhuriyetin yansımasıdır. Çobanken öğretmen; daha sonra milletvekili olmuştur. Yakında da Cumhurbaşkanı olacaktır. Arkasındayız.
jakoben
anıt kabir'de fatiha okuması sinirlerimi hoplatmıştır.istemiyorum abicim istemiyorum.devlet alanında dinsel hiç bir şey istemiyorum ben.beni temsil etmek için oradasın dua ettiği yirmi beş metre kare alanı içinde, altın rengi dökme demirin üstünde kara harflerle''biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.'' yazıyor.el insaf aq.bence chpliler çıldırmalı fakat işte..el mahkum yazık size bunlara mahkumsunuz gerçekten.
ofelia
Cnn türk'e çıktığı programı izledim az önce. Herkesin ağzının payını çok güzel verdi. Hasret kaldık böyle görüntülere.
the spook
yazılıdan 20 alan öğrencinin, ''yav bu hoca bir şey anlamıyor bu dersten'' dediği ülkede, Fiziği bilmediği savunulan cumhurbaşkanı adayı.
frantz fanon
chp'nin yeni genel başkanı olma potanisyeli var. ama chp'deki bu değişim insanların beklentilerini tam anlamıyla karşılamayacaktır.
bugün, yeni tayipçi rejime uygun olarak, güdümlü bir chp ortaya çıkabilir. şimdiki chp'nin gömleği yeni rejime göre fazla özgürlükçü (liberteryen); lgbt savunucuları, soykırım iddialarının savunucuları, gayrı muslimler, eski dev-gencli amcalar falan var partide... muktedirler bunu daraltmak isteyebilirler. daha dar kesim daha, ''yerli ve milli'' bir kurguya gidebilirler. bir hizip gelir bir hizip gider. baykal'ı nasıl cemaat ortaklığında indirdilerse, chp'yi yeniden dizayn ettilerse, kimse de ses etmediyse (çünkü baykal artık mumyalaşmıştı). bayatlamış ve başarısız kılıçdaroğlu'nu da ulusalcılar ortaklığında indirmek isteyebilirler. ve muharremi öne sürerek chp'yi bi kez daha dizayn edebilirler.
0 /