laik sözlük'ün sevilen tarafları

franz
laik sözlük'ün sevilen taraflarıdır.

ilk olarak başlıkla bu kadar birebir uyumlu başka bir entiri girdim mi çok merak ediyorum. swh swh.

bakınız benim en sevdiğim yönü şudur;

güncel konular üzerinde, magazin haberlerini önem arz eden haberlerden ayırarak sözlüğe taşımamayı başarıyor herkes.

göz kanatmıyor, insanı mutlu ediyor.

örnek olarak son zamanlarda celal şengör'ün kanuni'ye söylediği lafın hala siteye taşınmamasını verebilirim -ki bence tamamen magazine hizmet eden bir haberdir-.
ofelia
Benim için en güzel yanı kendin gibi düşünen insanlarla tanışmak ve yeni müzikler keşfetmek oldu. Yeni şeyler öğrenip farklı bir bakış açısı kazanmak da bunun cabası.
valonqar
Şu an sanırım sözlük, 2. açılışından yazın ortalarına/sonlarına doğru olan kısımkinden daha sakin ve daha düzgün bir yer. Uzun zamandır gelip bakmadığım için bilmiyorum ama sanırım öyle. Eğer öyleyse bu tarafını seviyorum diyebilirim. Ne ekşi'deki gereksiz gergin ortam var, ne de inci'deki salaklık. Bu sözlüğün hep kendi havası oldu ama ne yazık ki iyi yerlere gelebileceğini düşündüğüm anda gereksiz ideoloji kavgaları patlak verdi. 2 aya yakın online sayısı 5'ten yukarısını görmedi bile.

Ne diyelim.
zjenerasyonu
sıcak bir aile ortamı entellektüel ve bilgi dolu bir yapı kaliteli fikir oluşumu aslına bakarsan insanların hayallerindeki meclis parlemento ve federasyon yapısı
9deliklicomar
şimdi kıyaslama yapmam gerekirse inci sözlük gibi anancı veletler yok, küfür, sapıklık, troll vs. yok.
yazarlarımızın bazıları wikipedia gibi bilgi verir, bazıları 'vay anasını çok mantıklı yazmış' diye düşündürür, bazıları da espriler yaparak güldürür. yazarlarımızdan çok hoşnutum.
bir ara sözlükte ara verme sebebim olan ırkçılık, görüşlere hakaret gırlaydı şükür onlar da yok.
içimi acıtan tek husus ise fazla yazar yok, online yok. sözlük biraz tenha.
son olarak laik sözlük candır.
gece
Yazarları. evet hiç tanımadığım adını bile bilmediğim insanlar ile sohbet edebiliyorum. kadın olduğumu öğrendiği halde ilk kez bu platformda yürüyen olmadı. 1 kişi hariç o da ilk zamanlar da oldu. sonra benimsedim burayı sanki bana ait ya da ben ona aitmişim gibi. laik sözlük iyi ki var.