laik sözlüğün garip çaylakları

dutch van der linde
öncelikle laik sözlükte çaylak diye rütbe yok gazoz diye rütbe var onu biliyoruz amk ne yapsaydım laik sözlüğün gazozların diye mi başlık açsaydım? uludağ gazoz, çamlıca gazoz vs..

neyse, boş yaptıktan sonra meseleye gelelim çokça vardı bu tiplerden. bahsettiğim tipler arada bir online olarak görülen, girdi sayısı sıfır olan etrafı inceleyip çıkış yapan tipler. bu bakımdan biraz böcekleri (web böcekleri) andırıyorlar. bilmeyenler için söyleyeyim site sahibi olanlar bilir google, yandex gibi şirketlerin böcekleri vardır sitenize girip veri toplayışı yaparlar bu verilerle de arama motorunda çıkma şansınız artar. bahsettiğim tiplerin hareketleri de böcekten farksız ancak değiller. lan sitede in cin geziyor belki bunlar kişi sayısı fazla gözüksün diye oluşturulmuş bottur diye düşündüm ancak botta değiller. günün belli saatlerinde girip çıkan bot mu olur amk? ayrıca, her gün farklı bir nick görüyorum ve kayıt olma tarihleri de saçma saçma tarihler. adam kaç aylık üye olarak gözüküyor ancak hiçbir şey yapmamış.

tanım: giri sayısı sıfır, kayıt olma tarihi eski, arada bir online olup çıkan, bir b.ka dermanı olmayan onlarca yazar (ya da adayı)

peşin edit: bu girdi bir kişi ya da iki kişiyi kapsamayıp genelleme içeren bir girdidir. size girebilir.
3
ickial ickial
(alındığımdan değil bu yorumum kesinlikle bi belirteyim.)
özür dilerim girmek zorunda olmadığım sözlüğe ara sıra girdiğim için. öldü çünkü, motivasyon yok... ben gibi düşünen binlerce yazar dostum da girmiyordur bu sebepten. yazsak kim okur ki, kim bakar buralara kafasına girdik çünkü. ilk açıldığındaki günleri gördüysen bilemem ama o günler herkes bir hevesliydi şimdi yok napalım ki...icra etmek zorunda olduğumuz bir olay da değil yazmak, herkes işinde gücünde. şöyle toplu bi come back şart o da kışın olmuyor
dutch van der linde dutch van der linde
yok usta sizin yaptığınız normal onu anlıyorum in cin geziyor buralarda zaten.

benim bahsettiğim kişiler zaten yazar değil çaylak. girdi sayıları hiç olmamış zaten öylesine duruyorlar bot gibi.
dutch van der linde dutch van der linde
zaten ben siteden önemli değişiklikler olmadıktan sonra belli bir sıçrayış, üye- yazı sayısında patlama vs. beklemiyorum bunu beklemek komik olur. site kapanana kadar bu durum devam eder böyle. sitenin ilk zamanlarına da baktım evet dediğiniz gibi belli bir üye sayısına sahipmiş ancak yazılar ne diyeyim bir facebook grubundan hallice. bence, sözlük eski günlerini de özlememeli.
bu başlıktaki tüm girileri gör