kripto paralar sayesinde zengin olmak

iron
oldukça mümkün olandır. Bu işe biraz erken girenlerdenim ve zamanında yatırdığım 6 bin tl ile ev aldım. Fakat öyle bodoslama girilmesi gereken bir yer değil. Öncelikle giriş yapmayı düşünüyorsanız öncelikle şunu netleştirin. Uzun vadeli yatırım mı? yoksa aktif olarak al sat yapıp piyasa kovalamak mı?

Eğer uzun vadeli yatırım yapmayı düşünüyorsanız btc ve eth dışında ki kripto paraları pek tavsiye etmem. Çünkü altcoin denilen kripto paralar BTC ve Eth gibi kripto paralara kıyasla daha kırılgan ve manüpileye açık paralardır. Hacimleri daha az olduğu için balina hareketleri ani yükseliş ve düşüşlere sebep olabilir. Çıktığı günden bu yana 50 kat değer kaybeden kripto paralar var. Tam tersi şekilde günler içinde 100 kat değer kazananda.. eğer kumar oynamayı seviyorsanız buyrun.

2. seçenek ise aktif olarak al-sat yapma ve sürekli kazanç. Bunu yapmak isteyenlere tavsiyem öncelikle zamanınız ve sabrınız olmak zorunda. Piyasada ki temel kavramları bilmeniz lazım (tomo, obo, dominans, boğa vs) sonra gündemi iyi takip etmek lazım. Bir kripto para hakkında çıkan olumlu bir haber hemen onun yükselmesine sebep olabiliyor. Elon Doge hakkında twitler attıktan sonra 100 kat yükselmişti.

Ve kendi güvendiğim altcoinlerin listesi.
uniswap
avax
sushi
algo
xem
solana
elrond
enjin
bat
snx
1