istanbul'da yaşanmaz

hades64
haklı tespittir.
zira kalabalık,trafik ve bitmek bilmeyen keşmekeş ne istanbul da yaşamayı ne de istanbul u yaşamayı pek de mümkün kılmıyor.
öyle kalabalık hale geldi ki bu şehir, ne kafa dinleyecek, ne boğaza karşı ağız tadıyla kahvaltı yapabilecek, ne bir ağacın dibinde rüzgarın sesini dinleyecek kadar özel bir alan yaratmanız dahi mümkün değil.
en acısı da, geçen gün şahit olduğum ve bir ambulansın trafikte 50 metrelik mesafeyi dakikalarca aşamadığı o içler acısı tabloyu gördükten sonra bu güzel şehrin ne yazık ki yaşanmaz hale geldiğini üzülerek de olsa iyice anladım.
zira sabah ya da akşam trafiğine denk gelen bir saatte rahatsızlanmanız ve hastaneye acilen yetişmeniz gereken bir durumda işiniz oldukça zor.
sophos
İstanbul'un demosu çok eğlenceli. 1 yıllık deneme sürümü güzel ancak sonrasında sıkıyor insanı. Yaya olana trafik yok bin metrobüse git de bu sefer de karşıya geçemezsin her yer geniş geniş yollar karşıya geçmek için bilmem kaç metre yürüyorsun çoğu yerde. Arabayla her yere gidersin ama trafik var işte. Merkez de neyin merkezi siktir et her şeyi ya orta halli 100 bin altı nüfusu olan bir şehre git ya da kıra git kafanı dinle rahat rahat yaşa... İstanbul stres yapar, dikkat ister, yorar.
jakoben
amini siktümün medeniyetinin beşiği. siz gece beyaz amerikan kadınların pornosunu izler, asılır, güzel bir uyku çekersiniz. gün başladığında işe ya da okula giderken suriyeliler sıkışık metrobüste arkanızdan dayarken yolculuk edersiniz. böyle bir sayko mekan aq
2