içimizdeki araplar

sophos
Mültecileri gönderelim, ekonomi düzelsin, türkiye şaha kalksın, gericilik bitsin. Ne güzel. Ama yetmeyecek bu. Birçok vatandaşımız araplara düşman ama onların dinine inanıyor. Bir de bu dini ticaret olarak kullananlar var ve kendi çıkarları için gericiliğin daimi devamını isteyenler bunlar. Araplardan daha çok zararlı olan
bu içimizdeki araplardır. Bu tüccarlar milleti kekliyor, ülkemizin gelişmemesi için dini masallarla uyutuyor. -Özellikle eski nesilde kafa olmadığı için hiçbir şeyi sorgulamayıp düşünmedikleri ve gelenektir bu dedikleri için böyle gitti. Ama yeni nesil de az da olsa farkındalık var.-
Politikacılar bunlara karşı sessiz sedasız oturmaktalar. Gericilikle mücadele etmek yerine dini popülizmle oy alma, cahil halka güzel görünme peşindeler.
Türkiye'de insanlara yutturulan dini gerçek islam sanıyorlar. Düşünün neden arap ülkelerinin hepsinde terör var? Bu malum dinden kaynaklanıyor olmasın? Bi' türkiye'de mi gerçek islama inanıyorlar? Arapların dinini onlardan iyi mi biliyor bizimkiler? Evet bunları düşünün.
Özetle: Türkiye'nin geri kalmasının tek sebebi dinden gelen gericiliktir. Bunun kaynağı da dışarda değil içerdedir. Kendini dünyadan soyutlayıp: Türk olduğu halde arap gibi davrananlar, onların geleneklerini sorgulamadan benimseyenlerdir.