ermenistan

burco
Türkiye'nin doğusunu kendi toprakları gibi gören, gelecek nesilleri Türk düşmanlığı ile yetiştiren, Ağrı'yı kendilerinin sanıp Ararat adını veren ve ulusal simgelerini Ağrı Dağı yapan bir devlettir.
anne boleyn
Bir rus milletvekilinin söyledikleri geldi aklıma "türkiye azerbaycanla birleşip ermenistan'ı ezecekler, tamamıyla ezecekler!"

o günün gelmesini bekliyorum. çünkü ermenistan bunu hak ediyor. ermenistan'ı ezmek konusunda bir sorun yok da sorun olan rusya... rusya'yı arkalarına alarak kendilerini korumaya çalışıyorlar lakin bu her zaman böyle devam etmez, güvendiğin dağlara kar yağar eeeey ermenistan swh.

şu an kendime kızsam mı onu da bilemedim. atatürk "yurtta sulh cihanda sulh" sözünü benimseyip politikasına yansıtmıştı oysa ben farklı şeyler düşünüyor ve istiyorum. lakin azerbaycan'a yaptıkları karabağ olayları yenilir yutulur cinsten değil. ayrıyeten habire türk bayraklarını yakmaları sanki onlar çok masummuş da biz onlara soykırım yapmışız gibi mağdur ayaklarına yatıp türklere hakaret saydırmaları sessiz kalabileceğim bir durum da değil. herkes ettiğini bulur.
16
deist imam
Ermenistanın yaptığı katliamları kötülemek hepimizin vicdani görevidir diye kabul ediyorum. Emperyalist bir devlet ve eline güç geçtiğinde katliam yapmaktan çekinmiyo. Ama bu sadece devleti için geçerli. Ermenistan devletinin yaptıklarını ermenistan halkına mal etmek türkiye devletinin yaptıklarını türkiye halkına mal etmek kadar yanlış ve ikiyüzlü bir düşüncedir. İlk taşı en günahsız olanınız atsın diye bir söz var ya hani, hah işte ne türkiye ne de ermenistan günahsız değildir. Halklara karşı yapılan büyük zulme karşı gelinmelidir tabii ki, ama bütün halklara karşı yapılan zulumlere karşı gelinirse bunun bir anlamı olur. Yoksa sadece azerilere yapılan zulme karşı geliyosanız malesef ki zalime karşı olmuyosunuz. Siz sadece sizin tarafınızda olmayan zalime karşı oluyosunuz.

Edit: esasında dünyada hiç bir devlet günahsız değildir. Bizim yapmamız gereken bu yanlışları görüp düzeltmektir. Devletleri daha düzgün hale getirmek insanların görevidir.
anne boleyn
"ya rusyacım bir bakar mısın benim tankım yok da tank alacak param da yok acaba sizin tankları kiralayabilir miyim? ama şey ııı van'ı falan da işgal edeceğim topyekün türkiye'ye saldıracağım yani hayaller zirve bana bir tank kiralayıver" - (bkz:ermenistan)

swh swh swh.
Virtuoso
Ermenistan ya da resmî adıyla Ermenistan Cumhuriyeti, Güney Kafkasya'da denize kıyısı olmayan bir ülkedir. Daha önce Sovyetler Birliği'ne bağlı bir cumhuriyet iken Eylül 1991'de bağımsızlığını ilan etmiştir. Dünya bankası kayıtlarınca (2016) yaklaşık nüfus 2,925 milyondur. Para birimi : Ermeni dramı'dır. Tıpkı bazı ermeni yazarların entryleri gibi. Resmi dili : Ermenice olup bayrağıda görseldeki gibidir.

edit : tanrı ermeniyi korusun ve yüceltsin.
edit 2 : buraya bir baby rage atayım . peace !
6
atticus finch
gerek siyasetiyle, gerek ekonomisiyle azerbeycan ve gürcistan'dan pek farkı olmayan ülke

edit - ayrıca bir gün giderseniz sevan gölü çevresini gezmenizi tavsiye ederim, güzel bir doğa yürüyüşü yapmış olursunuz. göl aynı bizim van gölü gibi ama daha küçük ve çevresi daha yeşillikli.
franz
siyasetçilerinin yaramaz çocuk gibi olduğu ülke.

bir diğerini de zamanında yunanistan yapıyordu. haydi yunanlıların tarihi bi geçmişi var, yaramaz falan ama saygı duyuyorlar yine de, sen kimsin amk, yakın doğu'dan kıl payı uzak kalışının verdiği heyecanla yaşıyor resmen adamlar.

bir diğer 3'üncü dünya ülkesi işte.