eren bülbül

franz
Maçka dolaylarında teröristlerin erzak çaldığı bir evden çıktığını görüp güvenlik güçlerine evin yerini gösterirken şehit olan 15'lik kahraman.


Der ki nâzım;

Ürkek bir serçe gibi eğme başını,
Kaldır başını ve dimdik dur.
Bu senin değil, ülkemin ayıbı,
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
atticus finch
alakası olmadığı bir savaşta, çelik yelek bile giydirilmeden askerler tarafından yem yapılarak öldürülen 15 yaşındaki bir çocuk. 15 yaşındaki çocuğu şehit ilan eden ulusalcı zihniyetinizi s*keyim. şehitmiş, lan 15 yaşında o, savaş ne bilmiyor, kürt türk nedir bilmiyor, kürt sorunu nedir, tarihi nedir bilmiyor, daha reşit bile olmamış ama "şehit", "kahraman" yersen tabii. bu arada ateşi açan pkk'lılar da karşı safta çocuk olduğunu muhtemelen gördüler, ona rağmen ateş etmeye devam ettiler diye tahmin ediyorum. onların da ayrı amk.

şimdi bu yazdıklarım yüzünden terörist ilan etmeyin diye söylüyorum, eren bülbül'ün kuzeni ali bülbül'ün söylediklerine bakın, ona göre yorum yapın.

https://www.artigercek.com/15-yasindaki-cocuk-operasyona-goturulur-mu#.WY7Q7sFpehg.facebook

deist imam
İki tane sorum var bu çocuk hakkında. 1. Soru sözlükteki devletçilere. Bu çocuğun pkkya karşi yem olarak kullanılıp, bir çelik yelek bile verilmeden çatışma noktasından uzaklaştırılmaması hakkında ne düşünüyorsunuz, askerin bu durumda büyük bir suçu yok mu?
2.sorum sözlükteki pkk sempatizanlarına. Pkknın bu çocuğu öldürmesi hakkında ne düşünüyorsunuz, senpati duyduğunuz örgüt çocukları katlederken vicdanınız rahat bir şekilde uyuyabiliyor musunuz?

Eğer bu durum için devletin büyük hatasını görmezden gelen veya savunan varsa ya da pkknın yaptığını doğru bulan varsa onların beynini s***yim. Onlar bir zahmet siktirsin gitsin
atticus finch
"aslında onlar üzüldüklerini iddia ettikleri çocuklara da gerçekte üzülüyor değiller. O çocuklar, onlar için, öldürülmüş kürt, alevi, devrimci çocuklarına bininci kez p*ç, o.*** ç.*** demek için sadece bir fırsattır.

başlar hemen tek kalemden çıkmış gibi birbirinin tekrarı olan sözler: 'yüzü maskeli, eli molotoflu p*çler kadar gündem olmayacak!'. hâlbuki katledilmiş yüzlerce çocuğun ne yüzünde maske; ne de elinde molotof vardı. olan çocuklar da – 'taş atan çocuklar'- bu eylemleri dolayısıyla öldürülmeyi, yıllarca hapsedilmeyi hak etmiş değillerdi..."

konuyu hortlatmak gibi olmasın ama şu yazıyı bir okuyun.
http://www.fikirkarargahi.com/cocuklar-oldurulmesin-ve-baska-birkac-sey/
deist imam
Niye öldüğü yıllar sonra açıklanamayacak onlarca çocuktan birisi. Ceylan önkol gibi, uğur kaymaz gibi berkin elvan gibi. Niye öldü lan bu çocuklar. Birinin bile mantıklı, vicdanı rahatlatan bir açıklaması var mı? Hayır yok. Bu türkiyenin ayıbıdır. Çocuklarımız ölüyosa bu ülkenin ayıbıdır. Yıllar sonra bu çocuğun ismi de üstte yazdıklarımla beraber anılacak ve küçükler bize soracak "bu çocuklar niye öldü. Onlar ölürken sen ne yaptın?" Hayatta en korktuğum sorular. Çünkü bu çocuklar ölürken bir şey yapamadım. Eylem yapmayı falan geçtim artık onalrı hep yapıyorum. Ama gerçekten çocuklar ölmesin diye ne yaptık biz. Bizim ve büyüklerimizin, önceki nesillerin, devlet yetkililerinin büyük hatalarının cezasını bu çocuklar çekiyo işte.

Ölen bütün çocuklar öbür tarafta(eğer varsa) çıkacak karşımıza.

Hepsinin hırpalanmış yerlerinden öperim.
zeybek
ölümüyle kahraman ilan edilen, belki ileride geleceğimiz belki de bizi geriye itecek bir çocuk. evet çocuk.

şimdi bunun üzerine çok düşündüm. bu çocuk neden öldü/öldürüldü. bir ihbar yapıyor, ihbarı komutan değerlendiriyor, sonra da mekanı tarif etmek için operasyona katılıyor, öldürülüyor ve şehit ilan ediliyor halk tarafından.

bu çocuğun katili kim. bölücü terör örgütü mü, umarsızca operasyona katan komutan mı, operasyona gitmesini engellemeyen ailesi mi. kim.

ilkokula gidiyorum üçüncü sınıf falan, kroki çizdiriyorlar evimizle okulun arasını. tabii isim yazmıyoruz ifşa olmasın diye. yani öğretmenimiz tembihliyor. bu çocuğa neden kroki çizdirilmiyor yahut evi tarif etmiyor. çocukluğumdan hatırlıyorum. validem kaybolursam polise gitmemi söylüyor, evin adresini bilemem ama bayraklı altın yol koka kola reklamı olan apartmanın yanı, diye öğretiyor bana. bunları eren'e yaptıramazlar mıydı. gayet de yaptırırlardı.

sorumsuz bir komutan, aile ve etraf. askerli, operasyonlu, tarihli birbirinden yarr*k kürrek dizileri izleyip/izletip gencecik çocukların hayatlarını çalıyorlar.

eren'in ölümünden o komutan sorumlu, o terörist sorumlu, o aile sorumlu, derhal soruşturma açılmalı, ceza uygulanmalı.

eren ne şehit ne gazi; niyazi.