dünyayı gezmek

lexxpowder
Herkesin dilinde olmasına rağmen, pek az kişinin gerçekleştirdiği eylem. Benim de hayallerimi süsler. Bunalıp sıkıldığımda, açar bakarım farklı ülkeleri, kültürleri falan bakar araştırırım. Çok hoşuma gider. Ve artık hayal olmaktan çıkıp çok yavaş, ama emin adımlar ile gerçekleştirme yolundayım. Herkes hayatında bir kere yapmalı. Üzerinde yaşadığımız gezegeni tanımalıyız. Gezip görmeliyiz. Bilmeliyiz. Bu özgürlüğü tatmadan ölmemeliyiz.
franz
Öküzün boynunda durduğunu, okyanusların uçlarından aşağıya döküldüğünü herkes biliyor.

Hoş bizim mahallede bi abi yuvarlak olduğunu düşünüp keşfe çıktıydı bi ara. Bir yer varmış, Hindistan'ın batı kıyıları falan sanmış.

Sonra algı operasyonu bu deyip çok oralı da olmamış.
mad people
benim için tutkudur yavaş yavaş hedefime ulaşıyorum. amerika, ispanya, küba, hindistan'a gittim şimdiye kadar. hepsi farklı hayatlardı müthişti. neredeyse hepsini de tura turizm'le gezdim. yine kampanya koymuşlar bu yaz içinde planım vardı ama kahretsin ki corona virüs yüzünden ertelemek zorunda kaldım. virüs gündemi geçince ilk fırsatta kaçıcam. zaten bir kez yurt dışına çıkınca devamı geliyor imkansız hale getirmeyin ilk adımı atın derim