Celal şengör

lord of comar
gerek düşenceleriyle, gerek hitab ve anlatım biçimiyle gayet ikna edici aynı zamanda bilgi birikimiyle insanları aydınlatan örnek alınası bilim adamımız.
deist imam
Bilimle ilgili çalışmalarından bağımsız olarak söylemek gerekirse darbeci, militarist, kenan evren denen pisliği taparcasına seven, dışkı yedirmek işkence değildir diyen, halkı hor görüp kendisini üstün zanneden bir insandır
kosovaliturk
elitist bilim insanı.itüde jeoloji profosörüdür.bir çok tarihçiden daha çok tarih bilgisi vardır. asker sempatizanıdır.rus bilim Rusya Bilimler Akademisine seçilen tek türk tür.
deist imam
#10363 kardesim çomar farkli halk farkli. Adam ekmek almam diyo muzik dinlemeye viyanaya giderim diyo halkla ic ice olmam diyo. Halk diyince akla comarlar gelmesin
laiksavar
Bilim insanlığını, bilimi anlatma hevesini ve konuşma yeteneğini seviyorum. Siyasi görüşlerini
sevmiyorum. Felsefi görüşlerini sevmiyorum. Dinlere bakış açısını yüzeysel buluyorum.Toplamda %60 sevmiyorum, %40 seviyorum denebilir.
dusunen ve dusunduren adam
Şuana kadar gelmiş geçmiş en iyi düşünür ve bilim adamı ayrıca academia europaena ya 1990 yılında ilk kabul edilen türk ve cemiyetin saygı duyduğu en büyük insanlardan birisidir.Şimdi bu adamı sadece üniversite diploması olan bırak doktorayı tek dil bilen bir adamın eleştirmesi ne kadar doğrudur ki sen gidiyosun bilgiyi türkçe çeviri okuyosun adam fransızcadan almancadan falan kendi çeviriyor şimdi tekrar düşün bakalım doğru bilgiye hanginiz yaklaşıyor.Adamın felsefesine kötü diyenlere sesleniyorum.Senin felsefen kaç kitap okudunda ve çevirdinde inceleyip düşündünde bu adamın felsefesinden daha iyi olur? yaptığın tekşey felsefeyi türkçe çevrilmiş metinlerden okumaktı.Ayrıca herkesin felsefesi farklıdır.İyi yada kötü felsefe yoktur,felsefesi olup uygulayan veya felsefesi olmayan yada felsefesi olup uygulamayan insan vardır ki benim görüşüme göre en iyi insan felsefesini uyguluyan insandır.
siyahkalem
allahsız şirin. bilimsel noel baba. sevimli tonton amca. bilimine sonsuz saygı duyduğumuz jeologumuz. öte yandan cia destekli 12 eylül faşist cuntasını savunacak kadar siyasi anlamda kör, marksizmi karalamak adına hızını alamayıp "bal gibi bok yerim!" diyen tombik.
faun
bazı deyimleri hoşuma gitmese de türkiye'de bir cevherdir. zamanında kimse din hakkında konuşmaya cesaret edemezken din bilim darwinizm'de çomarları itin götüne sokup çıkarmıştır ayrıca
lexxpowder
Türkiye'nin tartışmasız, en ileri görüşlü, en objektif, en kültürlü sayılı bilim insanlarından biridir. Bana göre belki en iyisidir. Çok akıcı anlatışı vardır. Bir anadolu ak çomarına bile farklı bir görüş kazandırabilecek kabiliyete sahiptir.
0 /