bulanık mantık

zehir
Matematikte İsmi Fuzzy Mantığı Yada Fuzzy Logical Diye Geçsede Pekte Öyle Olmayan Bir Terim. Tek Kelimeyle Açıklamak Gerekseydi Buna Şuur Derdim. Bugün Kullandığımız Bilgisayarlar Devre Mantığıyla Çalışmasına Rağmen Birçok Bilginimiz Yada Kendini Öğle Zanneden Vatandaşımız Konuyu Kuantum İle Açıklamak Yerine Bu 0 ve 1 Mantığını Tercih Etmektedirler. Umarım Bu Yanlış Birgün Düzeltilir. İnsan Dışında Bilindik Hiçbir Canlı Üzerinde Bulunmayan Bir Özelliktir Bulanık Mantık. İşi Dahada İleriye Götürürsek Bazı İnsanlarda da Bulunmamaktadır Ne Yazık ki
2
liberalist liberalist
Of of of, canım konuyu nerden öğrendin bilmiyorum ama bulanık mantık ile kuantum arasında o kadar büyütülecek bir ilişki yok. İlk bakışta benzer şeylermiş gibi geliyor lakin detaya indiğinde alakasız şeyler olduğunu idrak edebiliyorsun. Kuantum en basit tabiriyle bir olayın gerçekleşme ihtimalini konu alır bulanık mantık dediğimiz durum ise evrendeki olguları 1 ve 0'larla açıklayamayacağımızı, daha gri alanların olduğunu, spekturumsal bir geçişin olduğunu ifade eder. Haliyle vatandaşlarımızın yaptığı doğru ki dünyada da bu şekilde açıklanmaya çalışılıyor.
zehir zehir
swh Doğrusu İstersen Bulanık Mantığın Yanlış Olan Kısmını Türkiye'de Üniversitede Anlattılar Tabi İster İstemez Kafada Soru İşaretleri Kalıyor Doğrusunu İse IBM Laboratuarlarında Öğrendim İşte Tam Senin O Gri Bölge dediğin Noktada İnce Bir Bağ Var Diyosun ya Aslında O Gri Bölge Bağlantının En İyi Açıklanabildiği Nokta. Burda Bahsettiğim Quantum Fiziği Değil (Öyle Anlaşılabilir) Quantum Bilgisayarlarla Arasındaki Bağ.
bu başlıktaki tüm girileri gör