barış pınarı harekatı

the spook
desteklediğim ve doğru bir harekattır fakat geç kalınmıştır. 21. yüzyıl girişlerinde uygulanması gerekmekteydi. Bunca sene Amerika'ya güvenmemeliydik. Her savaşta, harekatta veya operasyonda olduğu gibi masum kardeşlerimiz gazi veya şehit olarak dönebilirler. Ama gel gelelim diğer yanda 20 yıldır yaptığımız gibi elimizi kolumuzu bağlayıp pkk'nın sivil halk katletmesi var. Dediğim gibi, çok geç kalındı..
iron
Aziz nesin'in “türk milletinin %60'ı aptaldır” sözünü bir kez daha haklı çıkartan zımbırtı. Daha savaş olmadan zafer naraları atmak bundan keyf almak ve olaya sadece size gösterildiği gibi dar bir pencereden bakmak...
Hiç düşünmüyor musun yahu ? 10binlerce tır silah verdikleri bir örgütü terk eder mi abd ? Işid'in aktif savaş durumu uzun süredir sonlanmış olmasına rağmen daha 1 hafta önceye kadar 50 tır silah yardımı yapmanın mantığını kimse sorgulamıyor mu ? Milyarlarca dolar silah sevkiyatı var. SDF nin elinde bulunan cephane aktif bir savaşı yıllarca sürdürebilecek kadar. ABD nin orda aktif olarak kullandığı 4 kadar askeri üs bölgesi bulunmakta üstelik son dönemlerde de iki adet yeni hava üssü ekipmanlarla dolduruldu. Doğu Akdeniz'de dünyanın en büyük gaz rezervi varken ABD en iyi müttefiğinş bırakıp gider mi sizce ? Yoksa arama çalışmalarına katılmasından rahatsız olduğu Türkiye yi içine çekmek istedikleri tuzağın bir parçası mı ? Hadi hepsini boşverelim ve hepsi benim hayal gücümün bir ürünü olsun ama kimsenin reddedemeyeceği bir gerçek var ki türkiye ekonomik anlamda can çekişiyor. Ayakta durabilmek için tek yapabildiği zam yapmak. Sağlık çalışanlarının döner sermayesi bile ödenemiyor. Olası bir savaşın Türkiye ye ekonomik maliyeti ne kadar olacak ? Olası bir ABD yaptırımı Türkiye'nin şuan içinde bulunduğu durumu iki kat daha kötü bir hale getirirse ve tekrar bir dolar şahlanması ile zam dalgasında asgari ücret ile çalışan insanlar için bu bitiş demek, ülke için maaşları bile ödeyememek kısaca mahvolmak !. Üstelik Suriye harekatına karşı olan sadece ABD ve senatosu değil neredeyse tüm avrupa ülkeleri de bu duruma karşı. Orada islamcı terör tehditinin tamamen bitmediğinin farkındalar ve o bölgede ideolojik olarak cihatcılığın halifeliğin bir şekilde küllerinden doğacağını bildikleri için kalıcı bir müttefik ihtiyacını biliyorlar ve kürtlerin iyi bir müttefik olduğunu düşünüyorlar siyasi ve askeri yardımda bulundukları ve ihtiyac duydukları bir grubu Türkiye nin iç siyasetine şekil vermek için yok etmesine göz yummayacaklar. Kısaca Twitter da savaşmak ile saha da savaşmak aynı değil.
pencere
pek değerli kadın bir sosyoloğumuzun da dediği gibi george orwell yaşasaydı erdoğan'ı ayakta alkışlardı. 1984 romanının evrenindeki barış bakanlığını anımsattı bana bu herekat ismi.
zira artık insanın başta kendine sonra soyut somut, iyi kötü her şeye yabancılaştığı bu sistemde normal hal budur. zaten artık ohal'de de değiliz. hal normal haldir.

savaş-barıştır
özgürlük-köleliktir....
jakoben
Operasyon an itibariyle baslamis bulunuyor. Kac sene surecek belli degil. Savasin ideolojik boyutu cok buyuk ne yazik ki. turk ordusu seriatif bir destek ordusuyla oraya girerek temsilini belli ediyor karsimizda ise suriye rejim destekli olmasi beklenen silahlanmak icin amerikanci olmus ypg pyd var. Bu savasi tsk kazanirsa muzaffer komutan erdogan sloganlariyla cihatcilarin ulkenin baskentlerinde cirit atmamasi icin sebep yok. Umarim ypg savasa karsilik vermez ve suriye rejimi ile anlasmaya giderek turkiyeyi esat ile uzlasmak icin diplomatik krize iter ve savas kayipsiz biter. En karlisi bu. Bu savas kazanilirsa icerde bunlar devrimi patlatir. Hic bana kurtcu demeyin kurtleri gram dusunuyorsam suan namerdim.normalde dusunurdum yalan yok ama suan kendi derdimdeyim. siyasal islamcilarin kendi evlatlarinizin caniyla sizi sinadiginin farkina varin bu daha dogru olur. Bu savasi desteklemeyin yurt disinda muteahhitler ve akp kazanirken icerde biz kaybetmis olacagiz
sophos
Yav arkadaş her şey pahalı, altın dolar avro kaç tl. Dışarda güzel yemek en az 15 lira sikmişim harekatını. Böyle olduktan sonra suriyeyi alsan ne yazar. Terörün de ayrı a.... koyayım oraya giriyoruz buraya giriyoruz çok yaşa erdoğan! sen terörü mü engelliycen güzel kardeşim önce şu orospu çocuklarının üslerini kapat gerisi gelir. Biz de biliyoruz yapamayacağını ama diktatör de olsalar abd'ye karşı tutumuyla kendini sevdiren liderler var.
jakoben
bizim mahallede tsk şubesi ile akp binası karşı karşıya. şeytan diyor iki üç kişi örgütlen gir abi tsk'dan içeri albay ile görüşmek istiyorum de. tıkla kapıyı gir içeri;
komutanım iyi günler. bizim arkadaşlar muzaffer ordumuza katılmak için çok hevesliler. evlatlarımız orada çarpışırken oturmak içlerine dokunuyormuş beni de teşvik ettiler biz muhafazakar çocuklarız çekiniriz emri vaki olmasın, sen komutanımızdan onay al diye tembihlediler. sizden ricamdır, belediye başkanımızla konuşup bir otobüs tahsis etmenizi istiyoruz. bizim çocuklar milletini çok sever. mümkünse otuz tane kamuflajı da verelim şimdi giderken giysinler. millet görsün arkadaşları. güzel bir uğurlama yapalım. ayrıca komutanım bilirsiniz, türk savaşmak istiyorum diyorsa mareşal bile önünden çekilmek zorundadır.
sonra giy bir tanesini, al abi otuz tane kamuflajı in binadan aşağı. ışıkların yanmasını bekle karşıya geçmek için...

gir akp'nin binasına;
selamın aleyküm kardeşlerim. rica etsem hanımlar dışarı çıkabilir mi? diğer arkadaşlar lütfen ayağa kalksın.

ben barış pınarı harekatı çapında oluşturulmuş yurt içi savaş planlama biriminden saha görevlisi on başı ahmet.
savaş nedir arkadaşlar?
suratıma niye bakıyorsunuz?
ben savaş nedir söyleyeyim; savaş türkün düğünüdür.
savaş nedir arkadaşlar? bağırın !!
türk'ün düğünüdüüür.
türk'ün düğünüdür ne?
türk'ün düğünüdür komutanım diyeceksiniz.
savaş nedir arkadaşlar son kez yüksek sesle !!1
tÜÜRK'ÜN DÜĞÜÜNÜDÜR KOMUTANIIIMAĞAÜHÜHÜH !!

biliyorsunuz ypg güçleri ile çarpışan ordumuz için destek hattına gönüllüler gerekiyor. bu vatanı en çok sevenin sizler olduğunu biliyoruz.
uzatmaya gerek yok. gergin olanınız varsa sigara yakabilirsiniz bu arada serbest. savaştayız kurallar esnek. yakın arkadaşlar yakın.

arkadaşlarınız sigara içerken kamuflajları dağıtabilir miyiz çocuklar?
..
.. ani strese refleks veren diz kapaklarının arkalarındaki sandalyeye çarpınca sürtünmeden çıkan gıcırdama sesleri..
..
..
..belki biraz çiş
..
..
giyelim arkadaşlar. ( dediğim anda apartmanın aşağısında bekleyen otobüsten son sesle ) ;


koy bunları otobüse dök suyu arkalarından sonra siktirsinler gitsinler

the spook
Rejimin ypgli teröristler ile askeri koalisyon kurmasıyla en büyük önemi kazanmış ve uzun süre gündemimizden düşmemesi gereken harekattır. Suriye'nin önderliğinde arap birliği ve avrupa'nın en ufak saldırısı, savaşla sonuçlanacaktır. Sınırını korumak isteyen ülkemizin ısrar tutumları hala en mantıklısı. İçinde terör örgütü besleyen rejim, harekat takipçisi olan ülkelere ne gibi bahanelerle gidecek savaş için.. göreceğiz.
cemree
dünyanın yarısı türklerden nefret ediyordu kalan yarısıda bu harekat sayesinde nefret etmeye başladı. bu aralar avrupadayım geçen viyana da türkiye yi protesto ediyordular. hepsi bizi ışid sempatizanı sanıyor. bu hükümet bizi dünyanın en nefret edilen halkı yapmayı da başardı ya diyicek bir şey bulamıyorum.
jakoben
liberalizmin o kadar içine battık ki.. bir sürü liberal sağ, bıyıklı adamların youtube'da bu savaşı değerlendirmelerini dinledim hepsi onaylıyor. evet, cumhuriyet ordusu şeriat götürmek için savaşıyor. sözüm bu kadar. altımızda iran, en uzun kara sınırımızda öso'dan oluşacak bir şeri yapı.. bu ülkede emin olun yeni bir cumhuriyet ilan edilir.