21 haziran 2017 evrimin tamamıyla müfredattan kaldırılması

lexxpowder
Bugün itibari ile evrim ve yaşamın başlangıcına dair tüm konular lise düzeyinde müfredattan tamamiyle kaldırılmıştır. Gerekçesi ise çocukların yeterli kavrayışta olmamalarıymış. Ancak daha ilk okula gitmeden kuran kursuna kafasını gözünü kapatıp yollarlar ve onların allah ve İslam hakkında yeterli kavrayışa sahip olmasını beklerler.

Ülkemiz siyasi ve politik olarak çok kötü bir durumda olabilir, bu aşılır. Toplum bölünmeye ve ayrışmaya başlamış olabilir, tekrar barışılır. Yargı, hukuk, mahkemeler adaletini kabetmiş olabilir, geri kazanılır...

Ancak siz bir ülkeden zaten can çekişir halde ki eğitimi alırsanız, o toplum parçalanır, gelişemez\geriler, bozulur ve zaman içerisinde yok olmaya mahkum olur. Bir ülkenin geleceğini elinden almaktır bu. Düşünebilme ve karar verebilme yetisini elinden almaktır bu. Üniversiteye başlayan bir gencin evrimden haberi olmaması demek, hayata 1-0 mağlup başlatmak demektir.

Bugün tarihe kara harfler ile yazılsın. Çok oyunlar, çok tiyatrolar, senaryolar gördüm bu ülkede. Sanıyorum hiç biri beni bu kadar üzmedi. Hayatın ne olduğunu, kendisinin ne olduğunu bilmeyen bireyler yetiştirmeyi hedefleyen bu zihniyet hiç bu kadar iğrenç ve aşağılık olmamıştı ki bu bile çok kötü bir geleceğin başlangıcı olduğunun kanıtıdır bize. Daha ne kadar ileri gidebilirler görmüyor musunuz?

Söyleyecek daha çok sözüm var ama gerçekten kendimi daha fazla yazacak motivasyonda hissetmiyorum.http://www.ogretmenlerhaber.com/m/ogretmenler-haber/hayatin-baslangici-ve-evrim-konusu-mufredattan-cikarildi-h7458.html
mortallman
Saçmalıktan başka bir şey değildir. İnsanlar burada bilim öğreniyor, bazıları bir yandan görüşüne zıt düşüyor, uygun düşmüyor diye müfredattan konu kaldırıyor. İnsanlar seçenekler sunulmadan tek bir şeye sürüklenmeye çalışılıyor. Seçme şansı ve sorgulama özelliklerinin gelişmesi istenmiyor. Diğer bir deyiş ile robot yetiştirilmek isteniyor.
deist imam
Ülkede evrimi bilen öğretmen olmadığı için kaldırılması insanları pek etkilemez. Allah aşķına hanginize okulda darwinin evrim teorisi anlatıldı
3
tombikmimar
şeriat bir anda değil yavaş yavaş geliyor. ilerde, geriye dönüp baktığımızda bunların hepsinin birer adım olduğunu göreceğiz. ama iş işten geçmiş olacak. umarım yanılırım, bu konuda yanılmak büyük keyif verir.