15 temmuz 2016 darbe girişimi

cancerer
22.20 civarlarında 30 tane jetin alçak irtifadan uçtuğunu görünce "darbe var" dediğimde "lan ne darbesi teror saldirisi vardir" azari yedigim darbemsidirayrica rezalettir.
pagan
DOĞUM GÜNÜMDEN BİR GÜN ÖNCE BAŞLAYAN, GECESİNDE DOĞUM GÜNÜME DAHİL OLAN DARBE DENEMEYECEK AMA ÖYLE OLAN GİRİŞİM ORTAKÖYÜN BOĞAZA BAKAN KISIMLARINDAKİ MÜSTAKİL EVLER YIKILMAYA YÜZ TUTMUŞTU O GECE, BOMBA OLMADIĞI İDDİA EDİLEN ŞEYLER YÜZÜNDEN.
hatun
Herkesin bankalara marketlere koşmasıyla zamanında yaşatılanlardan korkulan, demokrasiye devlete değil, hükumete yapılan, trt yayınında söylendiği gibi yolsuzluk vb gibi demokrasiden sapan yönetime el koyulması amacı ile olan darbe girişimi/darbecik. Herkese en başta seneryo olduğunu düşündüren, ardından fetöya ait olduğu öğrenilen girişimin çoğunluğu dumura uğratması ayrı olay olan, trtde ilk kez "yüce atatürk" lafını duymamla yaşadığım gurur ve sevinç, ardından doğan haber ajansına yapılan baskınla yerle bir olup, tekelde herkes bira stoklarken yapılan konvoyların darbe taraftarı olduğunu sanıp sonradan çomar sürüsü olduğunu öğrenmem gibi karman çorman duygular içerisinde olduğum-uz bir akşamdır. Hala demokrasiyle gelene saygısızlık konularının dönmesi milletin akıllanmayacağını göstersede bu darbe girişimi, içimizdeki o umut ışığını hiçbir zaman söndürmemiz gerektiğinin habercisidir. Çomarların tankın önüne doblo koyup darbeyi durdurduğunu zannetmesi gibi bir çok komedi yaşanmıştır. (bkz: Aynen yazık)
melihergun41
toplanın gençler laiklerin gerçek yüzünü anlatıyorum.anlatacağım hikaye bizzat yaşanmışdır. biraz uzun ama okuyun amkilk türbanımı lise 3 te takmaya başlamıştım. tabii öğretmen ve arkadaşlarımın bana karşı tavırlarında tuhaflaşmalar başladı. ama ben sadece azda olsa dini görevimi yerine getirmek istiyordum. neden bu ayrımcılık? kime ne zararım oldu ki... neyse devam edelim, iyice aralarına almamaya başladılar beni. gel zaman git zaman alıştım bu duruma. neyse ki sevgilim vardı bana destek oluyordu o :))ama malesef yanıldım... beni en çok inciten şey arkadaşlarımın beni dışlaması değil, sevgilimin bana karşı tavırlarının değişmesiydi. bana karşı iyice soğumuştu artık, mesajlarıma kısa ve geç cevaplar vermeye başlamıştı. ve ertesi hafta ayrıldık... tabi ben nedenini biliyordum. ama birde onun ağzından duymak istedim. mesaj attım bizim evin yanında ki parka gel diye, kırmadı geldi. halimizi hatrımızı sorduk. belliydi istemiyordu artık beni. ben nededini sordum. ilk başta söylemedi biraz ısrar edince söyledi. taktığım türbanmış ayrılma nedeni. neymiş efendim erkekler türban takmazmış. işte laiklerin gerçek yüzü bu tanıyın laikleri...
0 /