yıldırım beyazıt üniversitesi

rick
ankara'nın pek güzel olmadığını düşündüğüm bir konumunda, önümüzdeki birkaç sene boyunca eğitim alanından çok şantiye alanı olmaya devam edecek bir adet kampüsü olan, aynı zamanda açıldığı seneden beri bina kiralamak gibi yöntemlerle öğrencilerine çük kadar yerde eğitim veren üniversitedir. yeni yapılan kampüsünden cumhurbaşkanı tarafından külliye diye söz edilmesinden de yola çıkacak olursak güya odtü'ye rakip olarak akp'li öğrencilerin kalesi olması umulan üniversitedir, lakin öğrenci kitlesi bekledikleri gibi olmamıştır.
edit: bahsi geçen üniversite altı üstü 7 senelik falan bir üniversite, dolayısıyla çomarların kalesi diye gitmeyerek kanserli görüşlerin böyle yerlere kök salmasına müsade etmek doğru olmayacaktır.
buk
etlikteki yerleşke gayet güzel olmasına rağmen ısrarla ebesinin nikahında olan külliyesine öğrenci göndermekle meşguldür. eğer etlikteki yerde okuyacaksan ki hemşirelik, mühendislik ve hukuk orada, gayet güzel yaşar gidersin. ayrıca etlikteki yerleşkesinde 9 kat bulunmakta ve güzide dekanlarımız sadece 2 katını kullanmaktadır. her okulda olduğu gibi akp'li öğrenciler mevcut fakat küçük bir azınlıktan da fazla değiller. son olarak külliyedeki inşaata değinmek isterim ki bu sene oradaki inşaatlar durduruldu fakat bundan sonraki akıbeti nasıl olur bilemem.