yeni zelanda'da gerçekleşen cami saldırısı

lux
49 kişinin ölümü ve 48 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan korkunç bir saldırıdır. saldırganlardan birinin Türkler ile ilgili açıklaması da şu şekilde:
"Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz'ın Doğu yakasında. Ama Boğaz'ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak."

bu saldırının nedeni ırkçılıktır. ırkçılığın kötü bir şey olduğunun kabullenilmesi için daha kaç insan ölecek?
3
unafraidx
İğrenç ve faşistçe bir saldırıdır orada yaşayan çoğu müslüman ülkeye büyük anlamda katkı sağlıyor ( mühendislik yazılım vs). Bunu yapan lavuk "brenton tarrant" avusturalyalıymış. Bizi de tehdit etmiş bir de ya**ak kafalı ve ülke basınında terörist olarak ilan edilmemesi şaka gibi bir durum.

edit: Masum insanların ideolojik nedenlerden dolayı öldürülmesi ıq suzluktan başka bir şey değildir.
the spook
hergün yataktan, “hristiyanlara ölüm, musevilere ölüm, müslüman olmayanın avradına batırıyım” diyerek uyanan insanların dahi çıldırdığı olay. 1-2 seneye belki de kendileri yapacaktı tıpkı madımak, maraş ve niceleri gibi. Neden kendi iğrenç ırkçı düşüncelerine, elin gavuru da sahip diye bu kadar çıldırdılar anlamadım.
ickial
şiddetle kınadıgım saldırıdır. izledigimde kanım dondu.

bu saldırıya destek veren herkesi de aynı oranda kınıyorum! din, dil, ırk etnik kökenleri ve düşünceleri yüzünden insanların öldürülmesine göz yummak ne kadar doğrudur soruyorum? madımak katliamı ne kadar alçaksa bu da o kadar alçaktır.

laik sözlük 2016dan bu yana iyice bok gibi insanları barındırmaya başlamış. yazık
edwin
Haberini ekşi sözlükten aldığım olay. Girilen entry lere bakıyım dedim resmen kanım dondu. Lisedeyken etrafındaki insanlara havalı gözükmek için güya ateist olan sünepelere sesleniyorum nasıl böyle bir olayla dalga geçebilirsiniz? islam allah ümmeti muhammed dışında başka hiçbir şeyi umursamayan aptal müslümanlar size sesleniyorum suçlusu tek bir kişi olduğu halde böyle bir olayı nasıl bütün hristiyan aleminin başına yıkarsınız? Kutuplaşmayı bırakın ve olaylara biraz daha objektif yaklaşmayı öğrenin. Orada ölenler müslümandan önce insan. Yukarıda “sonunda aq” yazan ezik orospu evladı git de kendini camdan aşağı at. Bu dünyaya yapabileceğin en büyük yardım olur.
1
pencere
sadece islam alemine değil, bütün insanlığa baş sağlığı diliyorum. orada yaşamını yitirenler öncelikle müslümanlar değil, masum insanlardır. katledilen insanlıktır.
gayrı müslümler, müslümanları öldürmemiştir. bu saldırı, faşizmin masum insanlara saldırısıdır. aynı, son 5 yıldır ülkemizin de içinde bulunduğu ortadoğu'dan, fransa'ya kadar yayılan terörün müslüman terörün, müslümanlar tarafından yapılmadığı gibi.
üzerlerine, islam, hrtistiyan, yahudi sosu döken bu terör, emperyalizmin hizmetindeki faşist terördür.

kan kanla yıkanmaz, kan suyla yıkanır. eminim bugün gayrı müslüm vatandaşlarımız da herkes kadar üzgünler. bu saldırıların bir daha gerçekleşmemesinin tek yolu sol duyulu olmaktır. gerisi emperyalistlerin gazına gelip bağcu dövmektir.
franz
La olum bu ülkenin insanı ne yeyip içiyor AMK? Bilen bana da versin?

Bugün kimseyle muhattap olmak istemedim, sonunda en azından şu mağara adamlığı tipinden çıkayım dedim. Gittim berbere.

Yan tarafımdaki müşteri sohbeti koyılaştırdı iyice, "hacamat şöyle yararlı, böyle iyi, şöyle sünnet, biz arkadaşlarla evde kendimiz öğrendik evde birbirimize yapıyoruz." tamam iyidir hoştur da, birbirinize yapmak ne la? Konuşup duruyor.

Bir ara tv'de bu katliam olayının sözü geçti. Aynı adam şunu dedi;

-ya ölenlerde be şanslı, keşke ben de aralarında olsaydım, çok isterdim. Şehit oldular ne güzel.

AMK yerinde elime geçirdiğim ilk ustura ile ortadan ikiye ayırasım geldi herifi. Ankara'daki patlamalardan akıllanmamış, hacamat kupalarıyla kafa bulmuş manyak belli ki.