yeni zelanda

atticus finch
avustralya'nın güneydoğusundaki, iki büyük adadan oluşan tarihi sömürgeleştirilmiş yerlilerle dolu okyanusya ülkesi.

doğası çok güzeldir, yalnız vahşi doğa sayesinde hiç bir yerin güvenli olmadığı avustralya'dan bile daha güvensizdir.
codex cumanicus
Çocukluk hayallerimi süsleyen `jdm` `import` araçların bolca bulunduğu, çok afedersiniz dünyanın geri kalanını pek s*kine takmayan güney yarımküre ülkesidir.Şu ikinci el ithalatı olayı çözülse yatımı satıp wellingtondan birer adet c10 , ae86 , bnr34 , supra, ap2, fd3s, mr2 ve nsx import etsem diye bekliyorum.
lexxpowder
Yaşamak istediğim ülke/kıta. Kıta olup olmadığını tam anlayamadım. Aslında kıtaymış ve bu yeni keşfedilmiş. Şu an kıta sınıfında mıdır acaba.
Her zaman bana utopia olarak gelmiştir. En sevdiğim ülke sanırsam.
Valar dohaeris
yazan olmayınca şaşırttı swh. Bir tolkienist olarak başlayayım.
Yeni zelanda "Yüzüklerin efendisi" ve "hobbit" üçlemesinin çekildiği okyanusya ülkesidir. Ülke filmi ve Eseri o kadar çok sevdi ve benimsedi ki bunu birçok alanda gösterme çabası içerisinde. Mesela ülkenin havaalanında filmde ve kitapta Önemli bir ilişkisi olan Gandalf ve kartallara yer verildi. Hem de Nasıl bir yer!


şaka gibi ama değil. ülkede "yüzüklerin efendisi bakanlığı" dahi kuruldu. Ayrıntılı Bilgi için;
http://www.hurriyet.com.tr/yeni-zelandada-yuzuklerin-efendisi-bakanligi-kuruldu-38290091

fantastik diyar Shire, aslında Yeni Zelandalı Russell Alexander'ın 10 bin koyun otlattığı 48 dekarlık çiftliği. Vadinin kuytusundaki alana serpiştirilen Hobbit mağara evleri, masalsı bacalı kulübeler, yel değirmeni ve yeşillik görenleri adeta büyülüyor. Yönetmen Peter Jackson'un arazinin özel çayırının yeşiline bayılıp 1999'da yaptırdığı Hobbit köyü 2011'de yeni Hobbit filmi için yeniden elden geçirildi. J.R.R. Tolkien'in "Yüzüklerin Efendisi" üçlemesi 2001-2004 arasında sinemaya uyarlandı. Fakat 2012'de vizyona giren "Hobbit: Beklenmeyen Yolculuk" filmiyle ülke adeta turist akınına uğradı. Tüm dünyayı saran "Hobbit" dalgası sayesinde Yeni Zelanda'da Hobbit turizmi odaklı 17 firma kuruldu. Bugüne kadar sadece film mekânlarını görmek için ülkeye gidenlerin sayısı 300 bin kişiyi geçti.