yazarların söylemek istedikleri

dookie
İçim öyle huzursuz ki.Annem ile babamin ayrilmasina mi uzuleyim?Sinavdan bir bok olmayacagina mi üzüleyim?Hayatimin su gibi akıp geçmesine mi üzüleyim?Sistemin boktan oluşuna mı söveyim?Ne yapayım ki ben.İyiyiz ama.Sıkıntı yok,yola devam.
hena
Hayata başlamadan önce gördüğüm 1080p ler oldu sana 144p. Öfkeme yenik düştüğüm her saat,dakika,saniye küfrediyorum benliğime ve diğerlerine. Sadece etrafımda canım kanım olabilecek insan istedim, kazık atıp kullandınız, ya da 'anne sigara benim değil hena'nın' gibi yalanlar söyleyebilecek kadar arkadaş kaldınız. İşte bunlar hariç henüz 16-17lik bir şeyim. Eşyayım ben bu ülkede. Bir şey. Üzülüyorum, saydırıyorum bu bedende olduğum süreç boyunca. Yapmam gereken, öğrenmem gereken bilimler varken yemek yapmak, temizlik için bu dünyaya gönderilmiş gibiyim. Benim bu evrende yerim ne diye sorgulanacak soruya benim sorum şu 'neden buradayım ki ben?' oluyor. Mutlu olacak yaştayım ama yaşıtlarımın mutsuzluğu örtüyor bedenimi. Ne kadar istesem de kurtulamıyorum bu ergenlik illetinden. Her ay çektiğin sancılar da cabası ya. Kim ne yapsın neden dayansın? Sen soyunu devam ettir diye sana mucize bağışlayalım gözüne çomak soktuklarımın çomarları seni kırbaçlasın bir şeylerin içine soksun çıkarsın sonra sen onlara şükret. Fazla yazdıysam affola.
buhicdogrudegil
Mutlu olamıyorum sayın sözlük ben mutlu olamıyorum.ne zaman yaklaşsam mutlu olmaya hep bir engel çıkıyor karşıma.pes etmiyorum,yenilmiyorum ama artık gücümün kalmadığını hissediyorum sözlük.
laiksavar
herhalde burada içimizi dökebiliriz diye düşündüren isteklerdir. Ya bazen birisiyle bir konuda fikir teatisinde bulunurken belli bir noktada diyalog tıkanır, o an aklınıza karşınızdaki kişiyi argümantatif açıdan silahsızlandıracak ek bir argüman, iddia yahut delil gelmez de, o tartışmadan kısa bir süre sonra konuyu tekrardan ele aldığınızda aklınıza bir anda tonla argüman, iddia veya delil üşüşür ya, işte ben öyle an ve durumlardan nefret ediyorum.

Bugün bir din görevlisiyle aramızda teolojik bir diyalog yaşandı: Söz konusu görevli, Hristiyan inancına göre vaftiz olmayanların kurtulamayacağını iddia etti. O an bu iddianın yanlışlığını gösteren bir ayet gelmedi aklıma. Neyse efendim, bu diyalog akabinde evlerimize dağıldık. Henüz daha eve dönüş yolundayken işbu ayetleri hatırladım: https://incil.info/arama/Luka+23:32-43 Basiret tutulması denen şey çok fena, çok...
Kimsenin hicbir seyi
mevsimlerden sonbahardayim
resimde sararmis yapraklar,kurumus dallar,yilgin bir rüzgar
ve ne yapacagini bilmeyen bir çocuk var.
aslinda sana söylemek istedigim çok sey vardi:
mesela keske bu kadar çok sevdirmeseydin kendini
neyin bedelini ödedigimi bilmiyorum
herseye ragmen sana da kizmiyorum,kizamiyorum
acim duruldugunda bir sarki söylerim belki
belki o zaman anlarsin.
bunca hüzün bizde iyi durmadi
ve bu ayrilik bu aska hiç yakismadi
the
iki şey yok, tanrı ve dünya yok. elçi yoktur. ara bulucu yoktur. ben her zaman zihnindeki tanrıyı yok etmeye çalışıyorum.

- osho
0 /