yazarların garip alışkanlıkları

trainer red
evde kimse yokken annemin elbiselerini giymek.
açarım annemin ahit sandığı gibi süslemeli çeyiz sandığını ve başlarım kurcalamaya.önce bulduğum çiçekli etekleri denerim tek tek,sonra da yazmalarını takarım.geçerim aynanın karşısına ve kendimi izlerim.
eteği arada bi kendi kendime havalandırıp 'ayy' dıye ses çıkarır utanıyormuşum gibi yaparım.
sonra çıkar balkondan esnafı kudurturum,tabi kız sesi çıkarırım.
'erdal efendi ayol bana iki ekmek göndersene' diyip sepeti uzatırım.
1
cigdemgulu
Mavi kalpli peluş bir yastığım var o olmadan uyuyamıyorum. Misafirlikte falan yanımda olmadığı için uyuyamıyorum sabaha kadar dönüp duruyorum. Ananeme yada bir akrabaya giderken çantamda götürüyorum. Bir de sağ tarafıma yatıyorum sürekli. Sola dönük olsam bile uyuyacağım zaman sağ tarafıma dönüyorum otomatik olarak. Sırt üstü yada sola doğru yatamıyorum, yatsamda uyuyamıyorum.

Onun haricinde biriyle bir şey konuşacaksam olabilecek konuşmayı yüz kere düşünürüm. Korku senaryoları yazarım. Konuşmanın sonuçlarını karşı tarafın ne tepki vereceğini her şeyi düşünürüm uzun uzun. Ama sonuç genelde hayal ettiğim gibi olmaz.

Dejavu ya da malum olmak denen olayı yaşıyorum sürekli. Çok fazla rüya görmüyorum ama rüyama giren olayları bir kaç ay veya yıl sonra yaşıyorum. O yüzden hiç bu nasıl bir rüya diye düşünmem sabah uyandığımda internetten falan araştırmam. Gerçi bu alışkanlık sayılır mı bilmiyorum ama. Bir de bir rüyamda dev bir robotun beni kovaladığını görmüştüm ilerleyen yıllarda onun da olmasını umut ediyorum swh
mortalresistance
Hiçbir şekilde dans yeteneğim olmasa da çalan her müziğin enstrüman ritimlerini hissedip ona göre bütün vücudumla tempo tutmak, mekan ve imkan fark etmeksizin yapıyor olmam tuhaf kısmı.
1
betaxx
Etrafımda birinin öldüğünü duyunca kişinin sosyal medya hesaplarına bakarım attığı şeyleri ya da yorumları okurum ona düşkün olan kişilerin hayatının şimdi nasıl olacağını düşünürüm ve de peynire veya peynirin içind e olduğu kaba dokunamam
6
karll max
''doğal'' olan çoğu şeyi yiyemiyorum. al şunu ye doğalmış tarzı bir şey dediklerinde direk midem bulanıyor. doğal süt, köy yumurtası, ev yapımı terayağı vsvs
1
purposeless
yolda yürürken kafama takılan şeyleri düşünür,kendi kendime konuşurum. dışımdan konuştuğumu insanların bana bakışlarından anlarım genelde.
harflervekibrit
Durmaksızın şarkı söylerim; bulaşık yıkarken, yürüken ve birine bir şey anlatırken ve birini dinlerken her an. Bazen bir sözün üstüne direk şarkısı giriyor dizilerdeki gibi. Kimse yokken dışımdan, genelde içimden, iç iç söylerim sürekli.
0 /