confessions

zehir

Viski  · 3 Nisan 2018 Salı

  1. toplam giri 164
  2. takipçi 6
  3. puan 2637

götüyle dağ devirmek

zehir
Deveye Naz Yap Demişler Yedi Çadır Devirmiş Atasözünün Argoya Çevrilmiş Halidir.
Bir Diğer Evrilmiş Hali
'Güzele Naz Yap Demişler Kalkmış Halıya Sıçmış' Sözüdür. En Son Evrilerek Götüyle Dağ Devirmek Ortaya Çıkmış Sanırsam

Kasıtsız Olarak Küçük Bir Hareketle Ortalığı Yıkıp Dökme

method overload

zehir
Programlama Dillerinde (C# Baz Alınmıştır) Aynı İsimde Birden Fazla Metod Yazmak Metod Overload Etmektir. Örnek Olarak TestMetod İsimli Metod Aşağıdaki Gibi Overload Edilebilir.

Web Servislerde Overload Var mı? Sorusunun Cevabı İse Evet Vardır Ama Tavsiye Edilmez


void TestMetod(int a)
{
........
}

void TestMetod(int a,string b)
{
........
}

hyper threading

zehir
Fiziksel Bir İşlemcinin Mantıksal Olarak İki Adet İşlemci Görevi Görmesidir. Aynı Anda İşlemciye Yönlendirilen Komut Zincirini Tek Bir Fiziksel İşlemcinin 2 İşlemci Gibi Karşılaması da Denilebilir.

phreaker

zehir
Bilgisayar Sistemlerinde (Telefon, Bilgisayar, Artık Televizyonlarda Dahil Oldu Bu İşe uzatmayalım kısacası Kodlarla İşletilen Bütün Makineler) Açık Arayıp Bu Açığı Çeşitli Şekillerde Değerlendiren Hackingin Telefonlar ile İlgilenen Vatandaşlarına Verilen İsimdir. İlk Olarak İsmini Unutuğum Bir Vatandaşın Jetonsuz Telefon Görüşmesi Yapabilmesiyle Ortaya Çıkmıştır. Günümüzde de İsmi Pek Bilinmese de Çok Yaygındır.

vurgun

zehir
1.Derin Sudan Aniden Çıkış yada Basınçlı ortamdan Normal Ortama Hızlı Geçiş Sebebiyle Kandaki Çözülmüş Gazın Baloncuk Oluşturmasıdır ölüme veya Felç Geçirmeye Sebebiyet verebilir.

2.Büyük Miktarlarda Değerli Eşya Çalma

türkiye'de en kaliteli üniversite

zehir
Sağlık, Teknoloji Gibi Bilimsel Alanlara ve Araştırmalara En Çok Bütçe Ayırıp Yatırım Yapan Üniversitedir. Ama Ne Yazık ki Dünya Sıralamasında İlk 100'de Dahi Türkiye'den Bir Üniversite Görememek Üzücü. Ayrıca Bırakın Türkiye'deki Üniversiteleri Birbiriyle Kıyaslamayı da MIT Gibi Üniversitelerde Ne Gibi Yatırımlar Yapılıyor Onları Araştırıp Bu Ülkede Daha İyisini Uygulamayı Araştıralım Bence
1

know how

zehir
Plaza İbnelerinin Türkçe Karşılıksız Olarak Sırf Bi Bok Bilip Yapıyormuş Gibi Görünmek İçin Dilimize Soktuğu Terimdir.

Herhangi Bir İş veya yapının Nasıl Yapıldığının, Yapılırken Ne Gibi Yöntemler Kullanıldığının Bilgisidir.

Örnek Verilecek Olursak; (bkz:profil fotoğrafı değişmiyor) Bu Başlığı Açan Vatandaşa Sözlük Hakkında Know How Verilmesi Gerekiyor. Sözlük Nedir Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar Nasıl İçine Sıçılmaz vs vs

selamun aleyküm

zehir
Türkçe Karşılığı Allah'ın Selamı Üzerin(iz)e Olsun Olan Kişi veya Kişilerle İlk Karşılaşmada veya Ayrılık Esnasında Dile Getirilen Sözdür. Anlamından Yola Çıkarsak Bir Temenni Bir Dua Diyebiliriz. Merhaba Gibi İlk Karşılaşma Söz veya Cümlelerine Göre Daha Samimi Bulduğum İlk Temas Şeklidir.

şahı götünden kılıçlamak

zehir
Basit Bir İş Olmasına Rağmen Önemli Bir İş Yapmış, Yapıyor veya Yapacak Gibi Görünen İnsanlara Direk, Dolaylı veya İthafen Söylenen Sözdür.

x- Lisans Okudum, Yüksek Lisans Yaptım, Doktora Yaptım ama Öyle Böyle Değil Bizim Ünide Doktora Yapmak İmkansız Yaa.. ama Yaptım. Bi Sonraki Hedefim Marsın En Büyük Kraterine Sıçmak

y- Şahı Götünden Kılıçlamışsın Aslan Parçası

karanlık madde

zehir
Kozmolojik ve Astrolojik Bazı Olayları Açıklama Amacıyla Var Olduğu Ortaya Atılan Maddedir. Evrenin %80den Fazlasını Oluşturduğu Öne Sürülmüştür. Işıkla Etkileşime Girmez Bu Nedenle Gözle Görülemez.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir