confessions

zehir

votka  · 3 Nisan 2018 Salı

  1. toplam giri 310
  2. takipçi 8
  3. puan 5724

3d secure

zehir
Bir Kaç Çeşidi Vardır 3D_PAY, 3D_PAY_hosting Gibi Aralarında Fazla Fark Yok Ama Kodlamada 3DSecure Alt Yapısını Kullanmayıp iyzico Gibi Saçma Sapan Uygulamalara Çılgınca Para Döken Moronlar Var

başka bir isimle kargo göndermek

zehir
Yukarıda Yazdığım Yöntem Aynen Teyit Edilmiştir ve Onaylanmıştır. Hatta İşi Biraz Abartıp İstanbul'dan Köln'e Kölnden Los Angeles'a Gönderip Kendi Elimle Teslim Aldım. Yöntem İşe Yarıyor Bilginize. Tek Farkı Yurt Dışı Kargo Gönderiminde TC Vatandaşı Değilseniz Pasaport Numarası İsteniyor ki Hiçbir Kargoda Doğrulaması Yok.

abd

zehir
Dünyada En Çok Teknoloji İhraç Eden Ülkesi Konumundadır. Her Ne Kadar Alayı Şerefsiz Bunların Desekte Bazı Gerçekleri Kabul Etmek Gerek Birçok Alanda Teknolojik Olarak Bizden Çok Çok İlerideler. Şerefsiz Olabilirler Ama Aptal Değiller.

arap hayranlığı

zehir
Bugün En Özgürlükçü, Bağımsız vs vs Akımlarına Afrika'nın Balta Girmemiş Ormanları veya Amazonun Dış Dünyadan Habersiz Yaşam Noktalarında Rastlanır ki Bunlarda Batının Özüne Dönmüş Halidir. Tecavüzlerin En Çok Yaşandığı, Kadınlara Sadece Cinsel Obje Gözüyle Bakılan (ki Körfez Yarımadası da Bundan Farklı Bir Durumda Değil), Sadece Mali Çıkarlar İçin İnsanların Saygı Gösterir Gibi Davrandığı Üç Dünyadır Amazon, Batı ve Arap Körfezi.

Kısacası Tut Yakubun Sikini Sok Jakobun Götüne.

Vel Hasıl Kelam Arabında, Fransızında Özgürlükçü Düşüncesine, Ivırına Zıvırına İhtiyacınız Yok. Kendi Akımınızı Oluşturun Beyniniz mi Yok Amk Koy Götüne Doğununda Batınında İlim İrfan Öğren Amk

7

erek

zehir
Gerçekleştirmek İçin Ter Dökülen, Birçok Çıkar veya Kişisel Maldan Mülkten Feragat Edilen Amaç. Uğruna Her Şeyin Yapıldığı Amaç.

sözlük

zehir
Şıdandart TDK veya Viki Tanımını Girmeyeceğim.

Yerel veya Global,Kategorili veya Kategorisiz, Gerekli veya Gereksiz vs vs Kelime, Deyim, Terim, Durum, Düşüncenin Gibi Kavramların Tanım veya Açıklamasının Bulunduğu Tüm Mecralardır.

İnternetin Globalleşme Hızını Katlayıp Cebine Koyduğu Son Günlerde Sosyal Ağlar Peydah Olmuş ve Hemen Hemen Her Dilde İnsanoğlu Bildiğini Bilmediğini, Yanlış veya Doğru Ne Olursa Olsun Birbiriyle Paylaşır Hale Gelmiştir.

Sözlüler de Bu Mecralardan Biridir.

`Ne alagası var hamuna goyiim sosyal ağla sözlüğün bırasi tivitırmı?` Diyecek Oluşumlara Cevaben Sözlükte Bir İletişim Bilgi Paylaşımı Olduğunu Hatırlatırım.

Sözlükte Bir Giri En Basit Haliyle Kavram ve Tanım veya Tanımlardan Oluşur. Kavram Bir veya Birkaç Kelimeden Oluşurken Tanım, Kavramı Az ve Öz Kelime veya Cümlelerle Açıklayan Kısımdır.

Sözlük Kişisel Tez veya Sunum Alanı Değildir. Tartışma, Karşılıklı Konuşma, Sanal Seks, Sohbet, Muhabbet, Reklam vs vs Yapılmamalıdır (Bu Tip Yazışmalar Kişisel Mesaj Bölümünden Yapılmalıdır).

Mizahi Tanımlar Yapılabilir. Tek Hücreli Omurgasızların Dahi Anlayacağı Bir Seviyeye İndirdim

Kavram - Tanım

widdos saldırısı

zehir
widdos Çoğunuz Bu Kelimeyi İlk kez Görüyorsunuz. Senelerime, Defalarca Sınavlardan Kalmama Malolmuş Bu Kelimeye DDOS Saldırısının İlahı Dememin Sebebi
DOS ve DDOS'un Tam Aksi Bir Mantıkla Çalışmasıdır. Teorisi Tarafımdan 8-9 Aylık Bir Süre İçerisinde Hazırlanmış Olup. İlk Etkili Testinde Saldırı Başlangıçından
3 Dakika 21 Saniye Sonra Domain İçerisindeki Bütün Sunucuları Felç Ederek Fişlerinin Çekilmesine Sebep Olmuştur. Dünyada Çapında Bu Saldırı Biçimi Sadece 6sı Başarılı
Sonuçlanmış 1 Kez Başarısızlıkla Sonuçlanacak Şekilde Toplam 7 Kez Kullanılmıştır. 3 Kez Tarafımdan Test Amaçlı, 1 Kez Karşı Saldırı Amaçlı, 1 Kez Almanya Merkezli, 1 Kez Fransa Merkezli, Son Olarak Geçtiğimiz Yıl Çalıştığım Şirkete Yönelik Yapılmış ve Başarısızlıkla Sonuçlanmıştır.

widdos'un İsim Babası Şahsımdır. Açılımı Within Doors Denial Of Service'tir.

Çalışma Mantığı En Basit Haliyle.DDOSta Olduğu Gibi Dışarıdan Sunucu veya Domanine Binlerce Milyonlarca İstemci Oluşturmak Yerine Domaindeki Sunucuların Kendi İçlerinde ve Dışarıya Yönelik
Büyük Paketler Halinde Çılgın Bir Trafik Oluşturmak. DDOS Saldırısında İstemciden Gelen Paket Başına Cevap 1.6 Megabaytı Bulduğunda Felç Olur. Bu Saldırı Biçiminde Sunucular Çapraz Olarak Birbirlerinden Paket Talep Etiiğinden İç Trafikte Dilimlenmemiş Paket Boyutu 150-200 Megabaytı Bulabilir. Bütün Domainin İnternet Bağlantısını Kesmeniz Saldırıyı Durdurmak İçin Yeterli Değildir.
Sunucular Kendi Aralarında Trafiğe Devam Eder. Firewall Herhangi Bir Engelleme Yaparsa Domain Yine Felç Olur Gerçek Haberleşme Paketleride Engellenmiş Olur. Tek Çareniz Var Fişi Çekmek
Fişi Çekince İşler Bitmiyor Elbete Sunucular Kirli ve İşe Yaramaz Bilgilerle Dolmuş Oluyor. Büyük Firmalar İçin Bunun Anlamı Milyon Dolarla Ölçülür.

Klasik DDOS Saldırı Engelleme Yöntemleri Bu Saldırıda Hiç Bir İşe Yaramaz Çünkü Sunucular Dışarıdan Paket Almak Yerine İçeriden Dışarıya Veri Patlaması Şeklinde Çalışır.

ddos saldırısı

zehir
Açılımı Distributed Denial Of Service Yani Bilinmeyen, Dağınık Rastgele İstemcilerden Gelen Paketler Denilebilir. Daha Önce (bkz:dos saldırısı)'nı Ele Almıştım ki DDOS'un Temelini Oluşturur. Bu Saldırı Tipine DOS Saldırısının Babası Dememin Sebebi Şudur, En Basit Haliyle DOS Saldırısı Tek Bir İstemciden Tek Bir Sunucuya Yapılan Saldırı Biçimidir Ama DDOS Binlerce Yada Milyonlarca İstemciden Aynı Anda Bir veya Daha Fazla Sunucu veya Domaine Yapılan Saldırıdır. İnternette Biraz Araştırma Yaptığınızda DDOS Saldırısına Karşı Şöyle Önlem Alıyoruz Falan Filan Diye Yığınla Şey Bulursunuz. Bunlar Basit DDOSlara Karşı Alınan Önlemlerdir. Gerçek Anlamda Bir DDOS Saldırısını Her Sunucu Kolay Kolay Karşılayamaz Vel Bu Saldırı Tipininde Bir İşe Yaramadığını Varsayalım ve DDOS Saldırısının İlahı Niteliğindeki Widdos Saldırısına ki Bu Saldırı Biçimi Henüz Birçok Çevrenin Bırakın Önlem Almayı Aklına Bile Gelmemiştir Hala. Bir Sonraki Tanımda Widdos Saldırısını Ele Alacağım

dos saldırısı

zehir
Açılımı Denial Of Service Olmakla Beraber. Meali Şöyledir;
X İsimli Bir Vatandaş www.kurban.com Domainindeki Sunucuya Bir Paket Gönderir ve Paketin Cevabını İster. Normal Bir Kişi Siteyi Ziyaret Ettiğinde de Paket Gönderim ve Alımı Normal Bir Şekilde Gerçekleşir. Buraya Kadar Herşey Normal. Amma Velakin X İsimli Vatandaş Art Niyetli İse Ard Arda Aynı Adresten Paket Gönderip Almaya Başlar. X Vatandaşı İşi Biraz Daha İleriye Götürüp Olabildiğince Küçük Boyutta Paketler Gönderip Karşılığında Olabildiğince Büyük Boyutlu Paketler Talep Etmeye Başlar.

Olayın Devamı Şöyledir, www.kurban.com Uygulamasının bulunduğu Sunucu X Tarafından Gönderilen Minik Paketlere Cevap Hazırlayıp Göndermeye Çalışırken Birde Ne Görsün Sunucunun Bağlı Olduğu İnternet Bant Genişliği Göndermek İstediği Cevapları Taşıyamaz Hale Gelmiş. Tamda Bu Esnada www.kurban.com Adresini Ziyaret Etmek İsteyen Kırmızı Başlıklı Kız Sayfa Görüntülenemiyor Diye Bir Sonuçla Karşılaşmıştır. Buda DOS Saldırısının Amacına Ulaştığını Gösterir. Bu Saldırı Türü Artık İşe Yaramıyor Fakat Saldırının Babası Olarak Adlandırılan DDOS saldırısı Varki Bunu Farklı Bir Tanımda Ele Alacağım.
0 /