confessions

zehir

votka  · 3 Nisan 2018 Salı

  1. toplam giri 277
  2. takipçi 8
  3. puan 5200

alkollü kadına tecavüz eden polis

zehir
25 Yıl Ceza İstenmiş. 25 Yıl O Kadının Ömrünün Geri Kalan Kısmındaki Psikolojini Düzeltir mi ? Bu Adamlara Ömür Boyu Yağsız Kazık Sokma Cezası da Verseniz O Kadının Mahvolan Yaşamını Düzeltmez. Bu Problemin Farklı Bir Çözümü Olmalı Bir İnsanı Polis Yapmadan Önce Düzgün Eğitim (Bakın Öğretim Demiyorum Eğitim Çocuklara verilen Türden Davranış Biçimlerinden, Genel Olarak Doğru ve Yanlışları Öğretmekten. Çünkü Eğitim Denilince Bizde Akla İlk Gelen Üniversitedeki Öğretim Algılanıyor) Verilip Suça Eğiliminin İncelenmesi Gerekli. Yazık Ya İnsanlığımdan Utandım

am bulup kılsızını aramak

zehir
Biliyorum Çok Ahlaksız Bir Deyim Ama Türkçeye Ben Sokmadım mk.

Maddi veya Manevi Değer Taşıyan Bir Şeyi Elde Ettikten Sonra Elde Ettiğini Beğenmeyip Daha Üstün Özellikte Bir Şeyi İsteyen Kimseleri Anlatmak İçin Kullanılan Deyimdir

internetten devrim yapmak

zehir
Yaşamı Boyunca Hiçbir Çalışmasını Sonuca Erdirip Hiçbir Başarı Elde Edememiş Sanal Dünyada Erişilemez Olduğunu Düşünerek Eline Bir Klavye Alıp Dünyayı Kurtarabileceği Fikrine Kapıldıktan Sonra Tweet Atarak Hükumet Yıkıp Yerine Yeni Hükumet Kurabileceğini Düşünen Sahipsiz, Amipimsi, Yüzeysiz ve Düzeysiz Marul Kafalı Güruhtur. Söylemleri Hoş Yaptıkları Boştur. Dilleri 1000 KM Ötedeki Devenin Götünden Bok Temizlerken 5000 KM Ötedeki Sineği Götünden Füzeyle Vurabilecek Teknolojiyi Üretenlere Atmadıkları Pislik Yoktur. Yetisiz ve Mineralsiz Kalmış, Fotosentez Yapmaya Bile Üşenen Bu Bitkiler Güneş Işığı Gördüklerinde Filizlenebilirler ki O Bile Kendi Çabalarıyla Değil. Kökleri Boklu Suyla Gövdeleri Kireçle Yaprakları Yapay Işıkla Beslendiği Sürece Dünyaya İtirazları Olmaz.

tabakhaneye bok yetiştirmek

zehir
Bildiğim Kadarıyla Günümüzde Yanlış Bilinen Bir Deyimdir. Aslı dabakhaneye (kimileri debağda Diyebilir) bok yetiştirmekten Gelen Deyimdir.

Eskiden Derilerin İyi İşlenebilmesi İçin Tam Hatırlamıyorum Kedi Yada Köpek Bokuyla Bir İşleme Tabii Tutulurmuş. Tabi İşlem İçin Bokun Taze Olması Gerektiğinden Taze Dumanı Üstünde Olan Boku Dabakhanelere Yetiştirmeye Çalışırlarmış. Deyimde Burdan Geliyor Daha Sonraları Bu Deyim Tabakhaneye Bokmu Yetiştireceksin Deyimine Evrilmiş. Çocukluğumda Bu Deyimi Kafamda Müşterilere Servis Edilmek Üzere Lokanta Tabakhanesine Yetiştirilmeye Çalışılan Bok Diye Canlanırdı Kafamda Hep. Meşin Başlığını Görünce Akla Gelen Deyim.

havalimanındaki müslümana laik teyzenin serzenişi

zehir
yorumumu okumadan yargılamaya başlayabilirsiniz yadırgamam. arkadaşlar ben ne atatürk havalimanında 2596 sayılı kanunu okuyan hanımefendiyi ne sarık ve cübbesiyle oturan beyfendiyi ne hanımefendinin 5'inci kocasının olmasını nede beyfendinin 5'inci karısının olmasını yargılarım. toplumu huzursuz rahatsız etmedikçede ilgi alanım değil. aynı şekilde memleketin herhangi bir yerinde cübbe giyen veya tüm vucudunu sergileyen vatandaşı yadırgamakta kimsenin haddi değil. bırakın isteyen istediği gibi giyinsin yada istediği gibi giyinmesin. laik olmak medeni olmak kılıkla kıyafetle, saç sakal kesimiyle, dövme yaptırmakla vs vs veya tüm bunlara karşı çıkmakla olmaz. mustafa kemal atatürk sadece laikliği bırakmadı bu ülkeye. şimdi sana 'arkadaş bilim ve teknolojide, sanat'ta diğer ülkelerden geride kaldığında diğer ülkeler seni ezer geçer seni ne 2596 sayılı kanun kurtarabilir nede o adamın sarığı' ne kadarını anlarsın. geride senin laikliğinde o adamın cübbeside kalmaz. 'birinci vazifen, türk istiklâlini, türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir' demiş mustafa kemal ama gençlik kendine gereksiz vazifeler çıkarıyor milletin kılık kıyafetiyle alakasız bir şekilde düşüncelere kilitleniyor. zaman milli seryamemiz araştırmalara geliştirmelere öğrenip üretmeye harcayın. adamlar gönderdikleri roketi marsın yörüngesine oturtabilmek için kendini parçalıyor bizde burda dayının kıyafetiyle, bacının kanunları okumasıyla kendimizi parçalıyoruz. hayatta olsalardı bu ülkeyi bize emanet bırakanlar hepimizin yüzüne tükürürlerdi.
1

şempanzelerin ve maymunların taş çağına girmiş olması

zehir
Peki Kargaların Nerden Bulduklarını Bilmediğim Cevizleri Gagalarına Alıp Oldukça Yükseğe Çıkıp Evimin Terasına Atıp Kırıldıktan Sonra Cevizi Yemelerine Ne Demeli. Dahada İlginci Bunu Tek Bir Karga Yapmıyor Kankalarıda Benzerini Yapıyorlar(Üşenmedim İnceledim) Hatta İnternetten Araştırdığıma Göre Dünyanın Farklı Noktalarında Kargalar ve Farklı Kuş Türleride Benzer Şeyler Yapıyorlar. Buda Kargaların Birşeyler Öğrenebildiklerini Hatta Öğrendiklerini Diğer Kankalarına Öğretebildiklerini. Yeni Jenerasyonlarına Bilgi Aktarabildiklerini Gösteriyor.

bu milletin elinden dini alınmalıdır

zehir
Kanımca En Doğrusu Milletin Sahip Olduğu Değerleri Yoketmek veya Zarar Vermek İsteyenler ile Yine Milletin Sahip Olduğu Değerleri Çıkarı İçin Kullanan Sonra Laiklik ve Dinin Arkasına Saklanarak Bu İki Değer Zarar Veren Pislikleri Defetmek Ortaya Çıkan Tüm Karmaşayı Çözer. Doğduğunda Beyni Anne Rahminde Kalmış Embesillerin 3 Kuruş Etmez Fikirleriyle Hiçbir Hamle Yapılamaz. Bu Embesillere Bir Değil Bin Üniversitede Eğitim ve Öğretimde Verseniz Hiçbir Anlam İfade Etmez Çünkü Kıt Zekaları ve Kafalarında Beyin Diye Taşıdıklar Tek Hücreli Terliksi Hayvan Tek Bir Şeye Programlıdır: Yıkım!

sözlükte olan bildirileri anlık almanın yolu

zehir
https://laiksozluk.net/api/api.ashx?istek=intervals
Adresine İstekte Bulunursanız. Düşündüğünüz Bildirimlere Ulaşabilirsiniz.
Karşınıza Gelen Cevap Json Tipinde Şu Olacaktır {"bildirim":???,"mesaj":???}
Soru İşaretlerinin Olduğu Yerde Sayılar Olur. (Tabi Tarayıcı Belleğindeki Çerezcikleri Göz Ardı Etmeyin.)

İkincil Olarak laiksozluk.net Uygulamasını Yazan Arkadaş Arada Biryerlere Bir Metod Sıkıştıracak. Entry Girildiğinde Bildirim Gidecek Vatandaşları Getirip Onlara SMS, Mail Gönderecek veya Google Chrome ve Mozilla Firefox Gibi Tarayıcı Eklentisi Üzerinden Akıllı Telefona Bildirimde Bulunacak

Üçüncül Yöntem Eğerki Uygulamayı Yazan Arkadaş Öldüyse ve Kaynak Kodlarıda Pornografik Videolarla Beraber Silindiyse. Veritabanına Job veya Trigger Yazılarak Giri veya Yorum Girildiğinde İlgili Kullanıcılara SMS, Mail Gibi Bildirimde Bulunacak

Hadi Bi Kıyak Daha uniqueidentifier tipinde Yazarın ID'sini Elde Eldersen ID'sini Elde Ettiğin Kullanıcının Özel Mesajlarınıda Okuyabilirsin Untma Bu Kıyağımıda ;). (Elbette Ben Böyle Birşey Yapmadım. Ama Önlemi Alınsa Fena Olmaz)

Dahasıda Var Elbet Ama Özetin Ö'sü Bu
1

karanlık madde

zehir
Kozmolojik ve Astrolojik Bazı Olayları Açıklama Amacıyla Var Olduğu Ortaya Atılan Maddedir. Evrenin %80den Fazlasını Oluşturduğu Öne Sürülmüştür. Işıkla Etkileşime Girmez Bu Nedenle Gözle Görülemez.

şiddet içerikli diziler

zehir
Benim Kanaatim Bizim Gibi Gelişimini Tam Tamamlamamış veya Gelişmemiş Bazı Toplumlarda Şiddet Güç Gösterisi veya Kendini İspat Etmenin Bir Yolu Olarak Kullanılıyor. Bu Dizilerimizden Tutunda, Filmlerimize, Oyunlara Bazen Tiyatroya Hatta ve Hatta Çocuk Yaşta Madde Bağımlılığına Doğru Yürüyor. Sonra Çocuk Yaşta İnsan Şiddete Eğilim Göstermeye Başlıyor. Sonrası Hırsızlık, İnsan Öldürme Diye Devam Ediyor. Bence Çözüm Olarak Psikolog Onayından Geçmeyen Hiçbir Dizi veya Film Çocukların Görebileceği veya İzleyebileceği Ortamlarda Yayına Sokulmamalı. Tabi Bu Çağda İnternet Diye Bir şey Var Nasıl Olacaksa Bu Dediğimde.

çarşaf açılımı

zehir
3-5 Yıl Önceki Seçim Döneminde Cumhuriyet Halk Partisi Yöneticilerinin Muhafazakar Seçmenden Oy Kapmak İçin Yanlarına Birkaç Çarşaflı Bacı Alarak Cumhuriyet Halk Partisinin Din Karşıtı Bir Siyasi Parti Olmadığını İspat Etmeye Çalışmak İçin Girişilen Gereksiz Eylemdir

secure sockets layer

zehir
Güvenli Bağlantı Noktası Katmanı, Güvenli Bağlantı Katmanı veya Güvenli Giriş Katmanı Olarak Türkçeye Giriş Yapmış Kısaca SSL Olarak Adlandırılan Bir Kavramdır. Uygulamanın Yayınlandığı Sunucuya Yüklenen Bir Şifreleme Sertifikası Yüklenir. Siteyi Ziyaret Eden Kullanıcının Tarayıcısına Yükleme Yapılırken Sertifika Algoritmasıyla Yüklenir. Dolayısıyla Kredi Kartı Gibi Bilgilerinizi Bir Sitede Kullandığınızda SSL Sertifikası Form Üzerindeki Verileri Kriptolayarak Sunucuya Taşır. Buda Ağ Üzerinde Dinleme Yapanlara Karşı Ciddi Bir Güvenlik Önlemidir. SSL Sertifikalarının Bit Değerleri Vardır Bit Değeri Ne Kadar Yüksekse Şifreleme O Kadar Güçlüdür.

Bir Uygulamanın SSL Sertifikasını Olup Olmadığı İse Adres Satırınn Hemen Sol Tarafında Tarayıcıda Belirtilir. SSL Sertifikalı Uygulamalar 80 Portunda Değil 403 Portundan Yayın Yapar Genel Olarak

Örneğin:

laiksozluk.net'in Sertifikalı ve Serfikasız Alanı

Sertifikasız
http://www.laiksozluk.net


Sertifikalı
https://www.laiksozluk.net

marş taşağı

zehir
Otomobillerde Araç Çalıştırıldıktan Sonra Bazı Parçaların Yerine Oturmasını Sağlayan Marş Motorunun Altına Eklenmiş Testise Benzeyen Parçadır. İsmini Nereden Almış Diye Sormanın Anlamıda Gereğide Yok Gibi Taşağa Benzemesi

Şekil-Ada Görüldüğü Gibi Bir Marş Dinamosu Taşağıyla Birlikte Poz Verirken


Şekil-A
1

telefon dinleme programı

zehir

Telefon Dinlemenin Yasal ve Yasal Olmayan Yöntemleri Vardır (Bu Arada Bu Olaya Programı Deyip Geçmemek Lazım)

Yasal Yöntemler Çeşitli Dinleme Cihazları, Ortam Kayıt Cihazları veya Hat Üzerinden Veri Akışını Yakalama Gibi Yöntemlerle Hali Hazırda İşlenmekte Olan Bir Suçun Ispatı Olarak Savcılıktan Gerekli İzinler Alınarak Yapılandır Dinlemelerdir. Bu Dinleme ve Kayıt İşlemini Yalnızca Yetkilendirilmiş Güvenlik Güçleri Yapabilir. (Polis, Jandarma vs.). Mahkemede Delil Niteliği Taşır Bu Kayıtlar.

Yasadışı Yöntemlerde Vardır,

1. Cep Telefonuna Kayıt Edip Gönderim Yapan Uygulamalar Yüklemek. Piyasada Yığınla Var. Bu İşi İleriye Taşıyıp Görsel Kayıt Bile Alabilirsiniz (Yasadışıdır Mahkemeler Delil Olarak Kabul Etmez)
2. Sinyal Yakalama Piyasada Dolaşan Birçok Ses Dalgası ve Sinyal Yakalama Cihazlarıyla Belirli Bir Mesafeden Konuşmaların Geçtiği Noktalardaki Ses veya Sinyaller Yakalanarak Dinleme Yapılır (Yasadışıdır Mahkemeler Delil Olarak Kabul Etmez)
3. Ortam Dinleme Cihazları Böcek Diye Tabir Edilen Cihazlardır Bir Ortamdaki Ses veya Görüntüyü Hizmet Ettiği Noktaya Gönderen veya Kaydeden Cihazlardır (İzinsiz ve Yetkisiz Kullanılması Yasadışıdır. Delil Niteliği Taşıyabilmesi veya Mahkemede Delil Olarak Kabul Edilemesi İçin Çok Ciddi Süreçlerden Geçmesi Gerekir.)

Güvenlik Güçlerinin Kullandığı Önleme Amaçlı Dinlemeler Aslına Bakılırsa Yasadışıdır Fakat Burda Niyet Diğer Vatandaşlarnın Hakkını Hukukunu Özgürlüğünü Sağlığını Korumaya Çalışmak Olduğundan Cezai Makamlar, Savcılıklar vs vs Bu Yönteme Ses Çıkarmaz. Bir Nevi Yap Ama Belli Etme Derler. Zaten Cezai Bir amacı Yoktur Sadece Suçu Önleme Amacı Taşır.

mhp'lilerin dönek olması

zehir
Bence Döneklik Bir Parti İttifakından Ayrılıp Diğer Parti İttifakına Katılmak Değildir. Döneklik milletine Sırtını Dönmektir, Öz değerlerini Başkasının Değerleriyle Değiştirmektir, Başkasının Bayrağını Kendi Bayrağına Tercih Etmektir, bu Ülkenin ekmeğini Yiyip Hasmına Hizmet Etmektir, Döneklik Elin Sikiyle Gerdeğe Girmektir, Döneklik Güneş Otelde Yapıldığı Gibi Milletvekili Transferidir. Döneklik Kendi Siyasi Liderine Kumpas Kurmaktır.

kare kod

zehir
Kare Kod Barkodun 2 Boyutlu Halidir.
Peki Nedir Bu 2 Boyut 1 Boyut ? herhangi Bir Markete Gidir Herhangi Bir Ürün Aldığınızda Üründe Alt Kısmında Bazı Sayıların Bulunduğu Beyaz Bir Alan Görürsünüz .Bu Alandaki Çizgiler Soldan Sağa Doğru Çeşitli Anlamlara Gelen Rakamlardan Oluşan Sayının Resmedilmiş Halidir. Sadece Soldan Sağa Yani Tek Yönlü Olduğundan 1 Boyutludurİşte Bu Sistemin 2 Boyutlu Olanına Soldan Sağa ve Yukarıdan Aşağıya Olanına Kare Kod Deniliyor. Yığınla Çeşidi Vardır Kullanım Alanına Göre Farklı Çeşitleri Tercih Edilebilir.

Örnek: https://laiksozluk.net Adresinin Kare Koda Dönüştürülmüş Hali

intranet

zehir
Aslında En Başa Yazmam Gereken Sikimsonik Şıdandart Tanımı (En Altta) Vardır. Herkes Kopyalar Yapıştırır Kimse Ne Sikim Olduğunu Anlatmaz Çoğuda Ne Sikim Olduğunu Bilmez Zaten.

intranet, internet teriminin güvenlik, hız, ekonomi gibi Sebeplerden dolayı daraltılmış halidir. yani sadece Kurum ve Kuruluşlar Kullanmaz Bu. Herkes Kullanabilir Herkes Oluşturabilir.Misal Bu Siteye Üye Olan Biz Vampirimsiler Dedik ki Bu Ülke Çooooh Çomarlaştı Biz İtin Bakır Sıçtığı Bir Yer Bulalım Evlerimizi Oraya İnşa Edip Orda Yaşayalım. Evleri Yaptık Bi Mahhalle Kurduk Varsayalım Sonra Napacaz Elbette Birbirimizi Sikecek Değiliz. Mahalle İçi Bir Haberleşme Şebekesi Kuracağız. Onuda Bilgisayarları Aldık Tabiki Gerekli Bazı Donanımlarıda Aldık ve Bir Ağ Kurduk ve Bu Ağ Üzerinde Paylaşım Yapıyoz Birbirimize Po..ografik Dökümanlar Gönderiyoz ve Webcamler Üzerinden Neyse Amk İşi Uzatmayalım İşte Bu Ağa Basit intranet Diyebiliriz. Tabiki Elindeki Seksi Dökümanlardan Sıkılanlar Olacaktır İşte Bu Noktada intraneti internete Eriştirmeniz Gerekecektir.

Wiki Tanımı:
"Intranet, sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları (LAN) ve geniş alan ağlarını (WAN) birbirine bağlayan, çoğunlukla TCP/IP tabanlı bir ağdır."

index

zehir
Sektöre Göre Farklı Anlamlarda Kullanılan Bir Terim Olduğundan Ben Kendi Alanımdaki Anlamlarını Giriyorum.

1.Web uygulamalarının şıdandart Başlangıç Sayfasıdır(Farklılık Gösterebilir Uygulamaya Göre)

2.MSSQLde Kabaca Select Sorgularını Hızlandırmak İçin Oluşturulan Obje(Nesne)lerdir. Insert (Kayıt Girme Komutu) ve Update (Kayıt Güncelleme Komutu) İşlemlerinde Yavaşlamaya Sebep Olur.

3.Google Amca Gibi Arama Motorlarının Web Sitelerini Sıralamada Kullandığı Bir yönte Diyebiliriz Siteleri İndexleyerek Sıralar.

4.Script Kiddie veya Lamer Diye Adlandırdığımız Kendine Hacker Diyen Vatandaşların Çeşitli Güvenlik Açıklarından Herhangi Bir Web Sitesinin Anasayfasına Kendi İstedikleri Bir Sayfa Koyması Durumuna Siteyi Indexlemek Denilir.

temp table

zehir
MSSQL'de Geçici Tablolara verilen Genel Bir İsimdir. Diğer Tablolardan Farkı Disk Üzerinde Değil RAM Üzerinde Tutulur. Temp Table Select, inser ve Update Gibi İşlemlerde Normal Tablolara Nazarın Çok Yüksek Performans Gösterir. Bir Kaç Farklı Kullanım Biçimi Vardır. En Basitiyle Tablo Deklerasyonu Olarak

declare @TembTableSallamaTabloAdi Table(
Kolonadi1 int not null identity(1,1),
Kolanadi2 nvarchar(50)
)
Bu Tablo Sorgu İçerisinde Kullanılır ve Kullanımından Sonra Databaseden Temizlenir (Drop Edilir.Yani Kullanımından Hemen Sonra Query Session Düşürüldüğünde Ramdan Silinir. Başka Bir Özelliğide Sadece Oluşturulduğu Query Sessiondan Erişilebilir)

Benzer Durumlar #SallamaTabloAdı ve ##SallamaTabloAdi Gibi İki Temp Table İçindeGeçerlidir Kullanım Şekilleri ve Create Edilme Yöntemleri Farklılık Gösterebilir. Mesela #SallamaTabloAdı Sadece Session İçinde Kullanılır Session Durdurulduğunda Drop Edilir.

Fakat Çift Diyez ile Başlayan Yani ##SallamaTabloAdi Gibi Bir Tablo Oluşturduysanız. Bu Tablo Sessiona Bağlı Değildir Diğer Kullanıcılardan Hatta Diğer Databaselerden Dahi Erişme İmkanınız Vardır Mutlaka İşi Bittikten Sonra Drop Table Komutuyla Ramden Temizlenmelidir. Yoksa Bir Süre Sonra Başınıza Dert Olur.

hsm

zehir
Açılımı Hardware Security Modules'tür. kriptografi ve sertifika bazlı Çalışan Donanımları Bu Alanda Hızlandırmak İçin Kullanılır. Anahtarlama Oluşturmak ve Süreci Yönetmede Kullanılır Birde. Kısacası Urlsine Bir Data Request Edersiniz İmzalar ve Size Geri Gönderir. Gereksiz Gibi Görünsede Bazı Şirketlerde Herhangi Bir Arıza Durumunda Fatura Kesilemez

3d secure

zehir
Kredi Kartı Dolandırıcılığına Karşı E Ticarette Oluşturulan Güvenlik Önlemidir. Alıcı-Satıcı-Tahsilat Aracısı Arasındaki İşlemlerin Telefonla Doğrulanma Yöntemidir.

asp.net

zehir
C# Gibi Dillerde Web Uygulaması Geliştirmekte Kullanılan Kütüphanedir. Kapalı Kaynak Kod Olması PHP Gibi Dillere Nazaran Daha Güvenli Olması (Kodlamaya Bağlı Olarak Değişkenlik Gösterebilir) ve Kullanım Kolaylığı İle Çok Tercih Edilen Bir Kütüphanedir. Web Form, MVC, CORE Gibi Teknolojileri Barındırır. Kullanım Kolaylığı Açısından Web Form En Karmaşık Olanı Core En Kolay Olanıdır Fakat Agresif Güç Güvenlik ve Performans Bakımından Core Ne Kadar Övülsede Web Formun Eline Su Dökemez. Test Ettim Onayladım. ASP ve ASP.NET Arasındaki Fark ise ASP'de Kodlar Tıpkı PHP Gibi HTML Kodları arasına Yazılır. ASP.NET te İse Cpde Behind ve Design Olarak Ayrılmıştır Buna Rağmen as.net HTML Kodları Arasına Kod Yazılmasına İzin Vermektedir. Bu Gelenek MVC ve Core Yapısındada Sürdürülmüştür.
2

backlink injection

zehir
Arama Motorlarında Sıralamayı Yükselmek Amacıyla Göze Kestirilen Kurban Diye Adlandırdığımız Web Sitelerine Gizli veya Alelen İllegal Yöntemlerle veya Güvenlik Açığı Kullanarak Link Yerleştirmektir. wordpress Joomla Gibi Hazır Uygulamalarda Bu Tip Açıklara Çok Rastlanmaktadır.

sözlüğün öldüğü gerçeği

zehir
Sözlük Hazır Alınmış Bir Yapımı Yoksa. Sıfırdan Kodlanmış Bir Yapımı Bilmiyorum Ama Öyle Öldü Artık Demekle Bitecek Şey Değil. Çünkü Hazır Yapıda Olsa Sıfırdan Kodlanmışta Olsa Bu İşin Arka Planında Görünmeyen Büyük Bir Emek Var Hiçbir Emek Boşa Gitmez Küçükte Olsa Mutlaka Karşılığını Verir. Sözlük Ölmüş Durumda Değil Ama Çok Sağlıklı Olduğu da Söylenemez Sadece Biraz Düzeltilmesi Gerekecek.

süper dişi

zehir
Adriana Lima Fotoğrafı Koymayacağım Elbette

Döllenme Aşamasında Normalde X Kromozomu Taşıması Gereken Yumurta Hücresi XXin Ayrılmamasından Dolayı X Kromozomu Taşıyan Sperm İle Döllendiğinde 47 Kromozom Taşıyan Bireylere Verilen İsimdir

aselsan yapımı uzay aracı

zehir
Yapılıp Yapılmadığı Konusunda Bilgimin Olmadığı Konu Efsanede Olabilir Doğruda.

Yapıldıysa Yada Yapılmaya Çalışılıyorsa İyi Birşey Çünkü Herhangi Birşeyi Yapıp Yapamamak Değil O Doğrultuda Elde Edilen Ar-ge Önemlidir Yani Bilgi Birikimi Önemlidir. Dünya Dışına İlk Mekik Bir Günde Yada Bir Yılda Gönderilmedi Neticede. Bu Bilgiler Üst Üste Binerek Daha İyisine Ulaşıldı. ve Bugün Nasa Şunu Yaptı Bunu Yaptı Diyoruz Nasa Tüm Bunları Bir Gün Yada Bir Yılda Yapmadı Bu İşlerin Onlarca Yıllık Ar-ge'si var. Öyle Hadi Deyip Uzay Bizim Olacak Diyemiyorsun Ama Yattığın Yerden Yapılana Burun Kıvırmamak Lazım

Burun Kıvıranlarla, Uzayı Elegeçirecekmişcesine Başlık Atanları Boşverin Daha İyisi İçin Çalışmak Gerek Boş Laf Dedikodu İçin Değil

bunlar ilginizi çekebilir