confessions

yusufbaym

Yazar  · 28 Ağustos 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 81
  2. takipçi 3
  3. puan 1162

haberleri takip etmek

yusufbaym
belli bir süre sonra bağımlılık yapan şeydir. şahsen ben hobi olarak yapıyorum bunu sadece seçim zamanlarında adayların birbirlerine seviyesiz laflarını görünce tilt oluyorum o kadar yoksa haber candır habersiz insan bir yönüyle her zaman eksik ve cahildir.

hemşehri

yusufbaym
insan ne olursa olsun hemşehrisine ayrı bir sıcaklık duyuyor sanki o memleketini söylemeden önce hemşehri olduğunu hissedersin ve sıcaklık hissedersin şahsen ben tokatlı olduğum için ve istanbuldaki tüm kapıcı-bekçiler tokatlı olduğu için hemşehri bulmak için zorlanmıyorum.

camilerde siyaset yapılması

yusufbaym
türkiye gibi gün geçtikçe ortamı berbatlaşan bir ülkede olmasını normla karşıladığın olaydır. insanlar din gereklerini yerine getirmek ve bir miktar da olsa din bilgisine sahip olabilmek için camiye gelip imamı dinlerken imamın onlara islam gölgesine sığınmış insanları savunması tabii kabul edilemez. ülkede en normal sayılabilecek olaylardan birisi olması da ayrı üzücü ve ayrı sinir edicidir.

erteleme hastalığı

yusufbaym
başkasında olunca kanser olduğunuz ama kendimize olunca normal olduğuna inanmaya zorlayıp inandırdığımız şeydir. bu yüzden nice sınavlardan düşük alınır nice insan ilişkilerinde başarısız olunur nice para kaynaklarından mahrum kalınır ve sonra pişman olunur. insan fıtratında mı var yoksa psikolojik bir sıkıntı mı bilmem ama virüs gibi yıl geçtikçe yayılıyor namussuz.

hindistan

yusufbaym
en yakın arkadaşlarımdan birinin memleketidir. sanıldığı gibi evvelden beri inek kesmenin cezası hapis değildir. yakın zamanda olmuş ve kaldırılmıştır. he bir de kaşmir mevzuları var pakistanla karşı karşıya gelirler onun için pakistanlıları pek sevmezler tabii müslüman hindistanlılar pakistanlılara kardeş gözüyle bakar ama kaşmir mevusu açılınca orada duracan birader moduna geçerler.

muharrem ince

yusufbaym
genel başkanlık için karşı karşıya geldiği adam tarafından partinin cumhurbaşkanı adayı seçilen kişi. kulağa ironik geliyor ama ülkeyi iyi yönetebileceğine inanıyorum hitabet üslup ve zekası yerinde.
0 /

bunlar ilginizi çekebilir