confessions

yusufbaym

Yazar  · 28 Ağustos 2017 Pazartesi

  1. toplam giri 122
  2. takipçi 4
  3. puan 1322

geceye bir şarkı sözü bırak

yusufbaym
Ustama dedim ki bugün giymeyim tulumları
Arkası kuşlu aynamda taradım saclarımı
Gelecekti bugün geri arabayı almaya
O romandaki hayali belki gercek yapmaya

Durdu zaman durdu dünya girdi içeri kapıdan
Öylece bakakaldım gözümü ayırmadan
Arabanın kapısını açtım açtım girsin içeri
Kalktı hilal kaşları sordu kim bu serseri

Çekti gitti arabayla ekzozuna boğuldum
Gözümde tomurcuk yaşlar ağır ağır doğruldum
Ustam geldı sırtıma vurdu unut dedı romanları
İşçisin sen işçi kal giy dedi tulumları

dost kazığı

yusufbaym
oynarken çok sövülen kart oyunu. 4 kişiyle ideal oynanıyor fazlası azı dengesiz oluyor çok strateji oyunudur. kart oyunu olduğuna bakmayın zeka gerekir, psikoloji bilgisi gerekir, oynadığın arkadaşlarını tanıman gerekir ama en önemlisi strateji ve kriz yönetimi bilgisidir.

homoseksüel

yusufbaym
türkçesi gay, ibne olan sözcüktür. ibne arapçada kız çocuk demektir. gayliğe tercih olarak bakmak yanlıştır çünkü doğuştan gelir ve heteroların karşı cinsten hoşlanması kadar normaldir. bazılarının dediği gibi fıtrata da aykırı değildir. neden homoları dışlarlar veya laf atarlar bilinmez ama şu bir gerçektir ki homolara kötü gözle bakanlar düşünce kapasitesi düşük yobaz insanlardır.

keman çalmak

yusufbaym
çalması gerçekten çok zor olan müzik aletidir. çalanlardan duyduğumuz o hoş sesi çıkarabilmek için aylarca uğraşmak gerekir. ben pes etmiştim ama pes etmeyip çalabilenlere helal olsun çok havalı ve entel bir enstrüman bence

insanoğlunun gariplikleri

yusufbaym
insanları etrafımızda toplayabilmek için her türlü yola başvuruyoruz. ben peygamberim tanrıyla görüştüm diyoruz, kitap yazıyoruz sonra üstünden 1500 yıl geçince bile buna inananlar oluyor. belki muhammed bunun bu kadar yayılabileceğini tahmin etmemişti sadece arap yarımadasında kalır diye düşündü ama kuranda romanın fethedileceği de yazıyor yani amacı çok daha büyükmüş demektir. din konuları çoklu görüşlere açık.
0 /