confessions

Valar dohaeris

Rakı  · 5 Eylül 2016 Pazartesi

  1. toplam giri 1047
  2. takipçi 104
  3. puan 16535

1.50 boyunda olmak

Valar dohaeris
Kendini yetersiz hissetmene ve değiştiremeyeceğin bir şey için üzülmene sebep olur.
1.50 değilim (1.70), hiçbir zaman tam olarak 1.50 boyunda olan bir insanı anlamayacağım. Ama empati kurabiliyorum. yaşıtlarıma göre kısa bir erkek olduğumu düşünüyorum ve boy kompleksine sahibim. Kalabalık bir mekanda iken benden uzun erkeklere bakıp imreniyorum. Çoğu zaman onların yerinde olmak istiyorum. Karşı cins ile konuşurken "umarım benden uzun değildir... kendisinden kısa bir erkekle birlikte olmaktan/samimi olmaktan çekinmez" diye dert edinebiliyorum. Benden kısa bir erkek gördüğüm zaman ise üzülüyorum. Biliyorum ki o da beni içten içe kıskanıyor. En azından benim boyumda olmak isterdi.
Bilmiyorum, belki de kendimi yaşıtlarıma göre hep kısa gördüğüm içindir. Ben kısa boylu kadınları sevdim hep. Benim boyuma çok yakın veya benden uzun bir kadınla konuşurken yaşadığım endişeleri onlarda hiç hissetmiyorum. Dalga geçenlere inat, iyi ki varsınız.
2

fatih sultan mehmet'in eşcinsel olması

Valar dohaeris
Bir kitap ve dizi karakteri olan Renly Baratheon veya Loras Tyrell'ın (bkz:game of Thrones) gay olmasını yadırgamayan insanımızın, söz konusu Fatih Sultan Mehmet veya herhangi bir Osmanlı padişahı olunca bu kadar tetiklenmesi şaşırtıcı ve üzücü.

F. S. Mehmet'in cinsel yöneliminin veya cinsel hayatının bizi ilgilendireceğini düşünmüyorum. Adamın hayatına bakıyorum, gerçekten Gay olsa bile onu eleştirecek "günümüz" insanlarından 5-6 yy. Öncesinden bile kat be kat üstün durumda. Adam şimdi tam hatırlamıyorum sayısını ama birkaç dil biliyor. Bilime ve ilime birçok insandan daha fazla önem gösteriyor. İstanbul gibi dönemin ele geçirilmesi zor bir bölgesini ele geçiriyor. Adalet ve hukukta döneminin çok ilerisinde uygulamalar getiriyor. Fatih bir "gay" iken bunları başarabiliyorsa o zaman yaşasın LGBTi+, kahrolsun homofobi
0 /

bunlar ilginizi çekebilir