confessions

uduz tegin

Yazar  · 5 Aralık 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 42
  2. takipçi 9
  3. puan 716

insangiller

pencere
genel bilinen yanlışın aksine maymundan evrim geçirmiş bir tür değildir. maymun giller familyasının bir türüdür.
söylediklerim sığ ve nobran bir laf sokma türü de değildir, biyolojik gerçektir.
ahvalin böyle olması hayvan gibi kabalığımıza yahut her haltı şempazeler kadar dar bir algıyla ele almamızın bahanesi olamaz.

bilkar

eskitelevizyon
Gebze'de uzun yıllardır faaliyet gösteren bilim sanat kooperatifi. Muhteşem eğitmenlerinin olduğu paylaşımın ve kültürün ön planda olduğu bir alan. Gebze için büyük bir değer.

altay sözlük

lux
kürtleri sevdiğim için terörist yaftası yediğim sözlük.
aslında oraya üye olma amacım gözüme çarpan bir kaç ırkçı giriye cevap vermekti. öyle de yaptım ve daha sonrasında hesabımdan çıkış yaptım. ancak aklıma takılan bir şey var. 2 kişi beni laik sözlükten tanıdıklarını ve terör sevici olduğumu düşündüklerini söylediler. sorum şu madem benim öyle olduğumu düşünüyorsun neden buradayken söylemiyorsun da başka sözlüğe geçince dile geliyorsun? bu sözlükte kimseyle kavgam olmadı ama sevilmiyormuşum meğer. tuhaf.
18

nicolas maduro

edwin
Ülkesi açlıktan kudururken yediği önünde yemediği arkasında olan venezuela devlet başkanıdır. Bu konuma eski başkan hugo chavez in vasiyeti sayesinde gelmiş, yukarıda da yazdığı gibi eski bir otobüs şoförü ve sendikacıdır. şahsen bir çok yönüyle erdoğan-sama ya benziyor.

joseph stalin

anne boleyn
zamanında halkına kan kusturmuş; suçsuz yere hapsettiği, hayatını karattığı yüzlerce aile var. doğal olarak döneminde düşünce özgürlüğü diye bir şey yok. devrim ve stalin hakkında en ufak eleştiri mahiyetinde bir şey söylendiğinde dahi sonun işkence ve ölüm yahut ölüm sürgününe yollanmak oluyor. bu adamı nasıl ve neden severler? gerçekten günümüz solcularının kafa yapısını anlamak zor. özgürlük, özgürlük derken neredeyse hitler kadar baskıcı ve katil olan birini desteklemek nasıl bir ironidir. garip.

kuzene yan gözle bakmak

franz
Ya yemin ederim cahilin bol olduğu yerde yaşamak çok zor. Bu da bunun bir kanıtı.

Adam kuran'da helal kılınmış diye kuzenini götürmeye çalışıyor. Bu kadar tekne kazıntısı fikirle nasıl mutlu yaşıyor bunlar aklım almıyor AMK.

Kuzen lan bu, kardeş lan kardeş.

albaylar cuntası

bedirhanberkesernur
21 nisan 1967'de yunan hükümetini deviren cuntadır. 1974'e kadar yunanistan'ı yöneten cunta, kıbrıs barış harekatı'nın yarattığı bunalım sonucu 23 temmuz 1974'de iktidardan çekildi. cuntanın cia destekli olduğu iddiaları da vardır.
(kaynak: erol mütercimler, satılık ada kıbrıs, 2000, s.168)

düzenleme: yazım yanlışı

koskoca imparatorluğun ismini osman koymak

bedirhanberkesernur
devletin resmi adının osmanlı değil de "devlet-i aliyye" (büyük devlet) olmasından ötürü yanlış önermedir.
bardakçı'ya göre osmanlı'nın adı resmi belgelerde hep bu şekilde geçer. osmanlı'nın adı avrupa'da ise türkiye olarak geçer.
mastürbasyon malzemesi ecdad dizilerinde kullanılan "devlet-i aliyye-i osmaniyye" ise 1850'lerden itibaren nadiren kullanılmaya başlanmıştır.
sonuç olarak devletin ismi şahsiyet ismi falan değildir. batılılar da haçlı seferleri'nden beri bu coğrafyaya türkiye derler.

aziz yıldırım

cemree
Türkiye de değeri bilinmeyen insanların başında gelir herhalde. adam kendi servetinden çok kez verdi fenerbahçeye ömrünü adadı 2, 3 sene şampiyon olamayan fb taraftarı yaptıklarını çok çabuk unuttu.

allais paradoksu

cemree
Beklenen fayda teorisi, rasyonel bireyin riskli bir durumda seçimler yapması gereken tutumuyla ilgili bir dizi aksiyom üzerine kuruludur. Allais, deney yoluyla, bu aksiyomlardan birinin sıklıkla bireyler tarafından ihlal edildiğini gösterdi: bağımsızlık aksiyomu. Bu aksiyom şöyle ifade edilir: "Piyango A'ya piyango A tercih edilirse, o zaman piyango C'ye ve olasılık p ne olursa olsun, piyango [A (p); C (1-p)] çekilişe tercih edilir [B (p); C (1-p)]. [A (p); C (1-p)], piyango A'nın olasılık p ile ve olasılıkla (1-p) lotogram C ile oynanan bir meta-piyangoyu belirtir.

Bu aksiyom tamamen doğal gözüküyor: Bireyin Piyango C'yi düşündüğü her ne olursa olsun, A veya B ile karıştırması istenirse, her iki durumda da aynı olasılıkla p olması gerekir. Tercih ettiği birini tercih ettiği, yani hipotez A tarafından seçilmesi. Ancak, deneyimler, önerilen alternatifte çok belirsiz hale gelen bir kazancın varlığının çok sayıda insanın uymaması gerektiğini göstermektedir. bu aksiyom için. Bu fenomen aşağıdaki örnekle açıklanabilir. Yanıtlayanlardan önce aşağıdaki iki A ve B Piyangoları arasından seçim yapmaları istenir:

A: [10,000 Euro (% 100)]
B: [15.000 € (% 90); 0 € (% 10)]
Genel bir kural olarak, insanların çoğunluğu, B piyango beklentisi daha yüksek olsa bile, belli bir kazanç sağlayan piyango A'yı tercih etmektedir: 13.500 €.

İkinci adımda, aşağıdaki C ve D piyangoları arasından seçim yapmaları istenir:

C: [10,000 € (% 10); 0 € (% 90)
D: [15.000 € (% 9); 0 € (% 91)]
Genel olarak, A'dan B'ye kadar olanları tercih eden aynı kişiler de çekiliş olasılığını C'ye göre biraz daha yüksek kazanırlar.

Yine de şunu görüyoruz:

C: [A (% 10); Z (% 90)]
D: [B (% 10); Z (% 90)]
Z sıfır piyango ise, her durumda bir şey vermez veya mal olmazsa: Z: [0 € (100%)]

kemal kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi

anne boleyn
onurlu bir davranış olur.
neden istifa küçük düşürücü bir eylem olsun ki? başarısız oluyorsan istifa edeceksin, ne diye o koltuğu meşgul edip bunca gencin hayalini ve geleceğini tehlikeye atıyorsun. iyi bir insan olabilirsin, düzgün bir adam da olabilirsin ama başarısız olduğun sürece ne bize ne de ülkeye bir katkın olmuyor. ve ne yazık ki chp bile yolsuzluktan, koltuk sevdasından geçilmiyor. artık düzen değişmeli yoksa ülke düzeni hep aynı devam edecek.
kılıçdaroğlu istifa etsin yerine lider gelsin. o da muharrem inceeee be!

atatürk vs che

anne boleyn
Atatürk ve che karşılaştırılamaz. İkisi de liderdir lakin dünyada emperyalizm ile mücadelede ilk kazanan atatürk ve türk milletidir. Gandhi, che ve dahası hepsi bizim zaferimizden sonra emperyalizmi yenmenin imkansız olmadığı umuduyla dolmuştur. Diktatör, zalim olmayan bütün liderlere saygım var. Bir Türkiye vatandaşı olmamı kenara koyarak söylemek isterim ki Atatürk gelmiş geçmiş bütün liderlerden farklı. Bendeki yerini geçtim, dünyada yaptıklarıyla bambaşka bir liderdir. Her lider onun yaptığının birini, ikisini yapabilir Ama hepsini birden (o kötü şartlarda) yapabilen bir lider yok, olmamıştır.
3

düşlediğim türkiye

anne boleyn
Ülkedeki eğitimin yüksek bir seviyeye eriştiği, okuyan, sorgulayan, bilinçli bir toplumun yaratıldığı bir ülke. Yönetiminin tamamen özgür olduğu, herkesin her şeyi sorgulayabildiği ve eleştirebildiği yaşanacak ve nefes alınacak bir yer. Yaşadığımız ülkedeki insanlar bilinçli olursa eleştiriyi hakaret,iftira ile karıştırıp cahilliği tepelerine çıkarmazlar. O yüzden önce bilinçli bir toplum ondan sonra ise herkesin özgürce yaşadığı, her şeyi sorgulayabildiği bir türkiye hayal ediyorum.
Bilinçli bir topluluk oluştuktan sonra eğitim sistemi çocukları aptal yerine koyamaz; devlet yüksek vergilerle ve fahiş fiyat artışlarıyla halkını sömüremez; en önemlisi de az maaşa çok saat çalışarak halk modern köleye dönüşmez. çünkü halk bunlara müsaade edemeyecek kadar bilinçli ve kendini geliştirmiştir. sonuç olarak ise insanlar kendilerini cahilleştiren, aptal yerine koyan hiçbir yönetimi kabul etmez.
1

recep tayyip erdoğan hakkında yakalama kararı çıkarılması

kargalı karga paşa
İsveç milletvekillerince yapılmış olan gerekçesi ise "tsk ile pkk arasında gerçekleşen çatışma ve mücadeledeki rolü" olan karardır.

Evet muhalifiz ancak kimse mandacı anlayışa sempati besleyemez. Bu kabul edilemez bile.

Bu sebeple Erdoğan'ın avrupa'ya gidişleri problemli bir hale gelmiş durumdadır. Zamanlama manidar ayrıca. G-20 sonrası 15 temmuz arefesi (!)

Pardon ama öyle veya böyle devletin son 15 senesinde iktidarda bulunan adam ve kurduğu hükümet terörize birliklere ne yapacaktı? Tulumbadan su mu çekecekti?

Bu arada isveç sen kimsin ya. Seni kim ipliyor?

Edit: içerik

Edit: muhalif olmak her şeye muhalif olmak demek değildir eksici arkadaşlar. Muhalif olmak demek objektif olabilmek demektir. Bilin isterim.

devlet

trainer red
varlığı gerekli midir yoksa devlet olmasa da olur mu diye bir tartışmaya girilse haftalarca hatta aylarca sürüp gider sanırım.
şahsi kanaatimce devlet olmasa da olur hatta ülke kavramı dahi gereksiz geliyor bana.
fakat bunun olabilmesi için toplumda vicdanı hür ve şahsi çıkarlarını diğer insanlarınkinden üstün tutmayacak birey sayısının fazla olması gerek ki toplumsal düzeni toplum kendi eliyle sağlayabilsin.
komün düzen (ülkücüler için komin) yani ortak yaşam alanında üretim aletlerinin ve üretimin topluma ait olduğu ve bunu sadece kendisi için değil toplum için kullanan insanların olduğu bir düzene kim hayır der bilmiyorum (ülkücüler hariç).

bizim millete ise devlet şart çünkü kimin çükü daha büyük diye çük yarıştıran bir zihniyetin devletiyle övünmemesi düşünülemez.

amguard

edwin
Ortam fark etmeksizin vajinası olan bütün canlıları savunacak nitelikteki karaktersiz, haysiyetsiz elemanlar. Arkadaş ortamında bir kişiden ''kardeş kız var küfür etme'' lafını duyuyosanız bilin ki o kişi amguarddır. Beta erkek tipi ''amguard'' tanımına bire bir uyan tiptir. Dişi bireylerin dikkatini çekebilmek için saçma sapan hareketler sergilerler. Kasıntıdırlar.
3