confessions

uduz tegin

Yazar  · 5 Aralık 2018 Çarşamba

  1. toplam giri 37
  2. takipçi 4
  3. puan 655

aziz yıldırım

cemree
Türkiye de değeri bilinmeyen insanların başında gelir herhalde. adam kendi servetinden çok kez verdi fenerbahçeye ömrünü adadı 2, 3 sene şampiyon olamayan fb taraftarı yaptıklarını çok çabuk unuttu.

allais paradoksu

cemree
Beklenen fayda teorisi, rasyonel bireyin riskli bir durumda seçimler yapması gereken tutumuyla ilgili bir dizi aksiyom üzerine kuruludur. Allais, deney yoluyla, bu aksiyomlardan birinin sıklıkla bireyler tarafından ihlal edildiğini gösterdi: bağımsızlık aksiyomu. Bu aksiyom şöyle ifade edilir: "Piyango A'ya piyango A tercih edilirse, o zaman piyango C'ye ve olasılık p ne olursa olsun, piyango [A (p); C (1-p)] çekilişe tercih edilir [B (p); C (1-p)]. [A (p); C (1-p)], piyango A'nın olasılık p ile ve olasılıkla (1-p) lotogram C ile oynanan bir meta-piyangoyu belirtir.

Bu aksiyom tamamen doğal gözüküyor: Bireyin Piyango C'yi düşündüğü her ne olursa olsun, A veya B ile karıştırması istenirse, her iki durumda da aynı olasılıkla p olması gerekir. Tercih ettiği birini tercih ettiği, yani hipotez A tarafından seçilmesi. Ancak, deneyimler, önerilen alternatifte çok belirsiz hale gelen bir kazancın varlığının çok sayıda insanın uymaması gerektiğini göstermektedir. bu aksiyom için. Bu fenomen aşağıdaki örnekle açıklanabilir. Yanıtlayanlardan önce aşağıdaki iki A ve B Piyangoları arasından seçim yapmaları istenir:

A: [10,000 Euro (% 100)]
B: [15.000 € (% 90); 0 € (% 10)]
Genel bir kural olarak, insanların çoğunluğu, B piyango beklentisi daha yüksek olsa bile, belli bir kazanç sağlayan piyango A'yı tercih etmektedir: 13.500 €.

İkinci adımda, aşağıdaki C ve D piyangoları arasından seçim yapmaları istenir:

C: [10,000 € (% 10); 0 € (% 90)
D: [15.000 € (% 9); 0 € (% 91)]
Genel olarak, A'dan B'ye kadar olanları tercih eden aynı kişiler de çekiliş olasılığını C'ye göre biraz daha yüksek kazanırlar.

Yine de şunu görüyoruz:

C: [A (% 10); Z (% 90)]
D: [B (% 10); Z (% 90)]
Z sıfır piyango ise, her durumda bir şey vermez veya mal olmazsa: Z: [0 € (100%)]

kemal kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi

anne boleyn
onurlu bir davranış olur.
neden istifa küçük düşürücü bir eylem olsun ki? başarısız oluyorsan istifa edeceksin, ne diye o koltuğu meşgul edip bunca gencin hayalini ve geleceğini tehlikeye atıyorsun. iyi bir insan olabilirsin, düzgün bir adam da olabilirsin ama başarısız olduğun sürece ne bize ne de ülkeye bir katkın olmuyor. ve ne yazık ki chp bile yolsuzluktan, koltuk sevdasından geçilmiyor. artık düzen değişmeli yoksa ülke düzeni hep aynı devam edecek.
kılıçdaroğlu istifa etsin yerine lider gelsin. o da muharrem inceeee be!

atatürk vs che

anne boleyn
Atatürk ve che karşılaştırılamaz. İkisi de liderdir lakin dünyada emperyalizm ile mücadelede ilk kazanan atatürk ve türk milletidir. Gandhi, che ve dahası hepsi bizim zaferimizden sonra emperyalizmi yenmenin imkansız olmadığı umuduyla dolmuştur. Diktatör, zalim olmayan bütün liderlere saygım var. Bir Türkiye vatandaşı olmamı kenara koyarak söylemek isterim ki Atatürk gelmiş geçmiş bütün liderlerden farklı. Bendeki yerini geçtim, dünyada yaptıklarıyla bambaşka bir liderdir. Her lider onun yaptığının birini, ikisini yapabilir Ama hepsini birden (o kötü şartlarda) yapabilen bir lider yok, olmamıştır.
3

düşlediğim türkiye

anne boleyn
Bütün toplumun eğitim konusunda belirli yüksek bir seviyeye eriştiği, okuyan, sorgulayan, bilinçli bir toplumun yaratıldığı bir ülke. Yönetiminin tamamen özgür olduğu, herkesin her şeyi sorgulayabildiği ve eleştirebildiği yaşanacak ve nefes alınacak bir yer. Zaten toplumun hepsi bilinçli olursa eleştiriyi hakaret,iftira ile karıştırıp cahilliği tepelerine çıkarmazlar. O yüzden önce bilinçli bir toplum ondan sonra ise herkesin özgürce yaşadığı, her şeyi sorgulayabildiği bir türkiye hayal ediyorum.
Bilinçli bir toplum olduktan sonra eğitim sistemi çocukları aptal yerine koyamaz; devlet yüksek vergilerle ve fahiş fiyat artışlarıyla halkını sömüremez; en önemlisi de az maaşa çok saat çalışarak halk modern köleye dönüşmez. çünkü halk bunlara müsaade edemeyecek kadar bilinçli ve kendini geliştirmiştir. Toplumu cahilleştiren, aptal yerine koyan hiçbir yönetimi kabul etmez.
1

recep tayyip erdoğan hakkında yakalama kararı çıkarılması

kargalı karga paşa
İsveç milletvekillerince yapılmış olan gerekçesi ise "tsk ile pkk arasında gerçekleşen çatışma ve mücadeledeki rolü" olan karardır.

Evet muhalifiz ancak kimse mandacı anlayışa sempati besleyemez. Bu kabul edilemez bile.

Bu sebeple Erdoğan'ın avrupa'ya gidişleri problemli bir hale gelmiş durumdadır. Zamanlama manidar ayrıca. G-20 sonrası 15 temmuz arefesi (!)

Pardon ama öyle veya böyle devletin son 15 senesinde iktidarda bulunan adam ve kurduğu hükümet terörize birliklere ne yapacaktı? Tulumbadan su mu çekecekti?

Bu arada isveç sen kimsin ya. Seni kim ipliyor?

Edit: içerik

Edit: muhalif olmak her şeye muhalif olmak demek değildir eksici arkadaşlar. Muhalif olmak demek objektif olabilmek demektir. Bilin isterim.

devlet

trainer red
varlığı gerekli midir yoksa devlet olmasa da olur mu diye bir tartışmaya girilse haftalarca hatta aylarca sürüp gider sanırım.
şahsi kanaatimce devlet olmasa da olur hatta ülke kavramı dahi gereksiz geliyor bana.
fakat bunun olabilmesi için toplumda vicdanı hür ve şahsi çıkarlarını diğer insanlarınkinden üstün tutmayacak birey sayısının fazla olması gerek ki toplumsal düzeni toplum kendi eliyle sağlayabilsin.
komün düzen (ülkücüler için komin) yani ortak yaşam alanında üretim aletlerinin ve üretimin topluma ait olduğu ve bunu sadece kendisi için değil toplum için kullanan insanların olduğu bir düzene kim hayır der bilmiyorum (ülkücüler hariç).

bizim millete ise devlet şart çünkü kimin çükü daha büyük diye çük yarıştıran bir zihniyetin devletiyle övünmemesi düşünülemez.

amguard

edwin
Ortam fark etmeksizin vajinası olan bütün canlıları savunacak nitelikteki karaktersiz, haysiyetsiz elemanlar. Arkadaş ortamında bir kişiden ''kardeş kız var küfür etme'' lafını duyuyosanız bilin ki o kişi amguarddır. Beta erkek tipi ''amguard'' tanımına bire bir uyan tiptir. Dişi bireylerin dikkatini çekebilmek için saçma sapan hareketler sergilerler. Kasıntıdırlar.
3