confessions

the spook

Admin  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 2514
  2. takipçi 34
  3. puan 56065

daha yeni başlıyorum

the spook
Bu seneye de damgasını vuracak, İyi parti'nin yeni seçim şarkısı. Tıpkı yüzünü güneşe dön şarkısı gibi, kliplerinde yine inanılmaz mesajlar veriyor. Ah be meral annem, keşke içinizdeki faşizan ruhlu insanlar hiç olmasaydı da, geçmişe sünger çekip baştan başladığımıza inanabilseydim. Sizin gibi sosyalliğe, gençliğe hatta özgürlüğe bile bu kadar önem veren bir topluluğun gelmeyeceğini düşünüyorum.

3

johann sebastian bach

the spook
dünyaca ünlü Alman barok müzik bestecisi ve orgcudur. Çoğu kişiye göre dünyanın en büyük bestecisidir. Google da onun doğumunu anmak için, kendi armonimizi oluşturabileceğimiz bir uygulama ile karşımıza çıkmış. Hazır elim değmişken şafak türküsü'nün notalarını bırakayım da, oluşturur dinlersiniz swh.

brightburn

the spook
23 Mayıs'da yayınlanacak olan ve gökten inen süper güçlere sahip bir çocuğun, bildiğimiz bütün süper kahramanlar gibi dost değil de düşman olmasını anlatan gerilim filmi. Fragmanını izlerken bile elim ayağım birbirine dolandı, kim bilir filminde neler yaşarım..

önder irevül

the spook
Olaydan sonra yaptığı, “Başta Ebedi Başkomutanım Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve rahmete kavuşmuş kahraman gazilerimizi 33 yıldır aynı üniformayı giymenin onuruyla saygı ve minnetle anıyorum. Eğer benim bulunduğum mekanda Atatürk'ün adını anmaktan imtina edersen, hele hele Çanakkale Zaferi yıl dönümünde ve şehitleri anarken, yanına gelir gözüne baka baka sorarım: Sen Atatürk diye bir adamı duydun mu?. Herkes hakkını hukukunu, haddini hududunu bilecek" açıklamasıyla, bu kadar uğraşa rağmen hala gündemde kendisine yer bulan saygı duyulası albaydır.

parol

the spook
10 numara ve bünyeyi az etkileyen ağrı kesicidir. Halkımızın eline geçen bütün ağrı kesicileri günde 3 kere içerek vücut bağışıklıklarını alıştırması dolayısıyla, bu tür bünye etkilemeyen ilaçların etkisini görememektedir. Sonra da her zamanki bilmiş tavırları ile, ''ya biliyorum o ilacı bir boka yaradığı yok'' derler. Hee kardeşim haklısın, adamlar inatla o yüzden üretip duruyor zaten.

yüzünü güneşe dön

the spook
Gençler tarafından yapılmış, tarihin en iyi seçim şarkılarından birisi diyebilirim. Ahmet Kaya dinleyen ırkçılar gibi ben de bu şarkıyı günde birkaç kere dinliyor olabilirim. Ayrıca 'hastanede yatan hastanın başında nutuk okuyan refakatçi' bölümünde, umarım düşündüğüm konuya laf çarpmışlardır ki hiç sanmıyorum.

hıdırellez

the spook
ilkokulda herkesin beslenme dersine türlü türlü yiyecek getirdiği gün. Hızır ve ilyas'dan daha çok, İnönü zaferlerinden sonra İsmet paşa ve Atatürk'ün ilk buluşma günü benim için daha önemli. O günü de buradan spook bayramı ilan ediyorum.

cet

the spook
(bkz:central european time)
Çevirilerde orta avrupa saati diye geçen kısaltmadır. Merkez Avrupa'daki saat dilimini temsil eder. Türkiye ortalama olarak bu dilimden 2 saat ileridedir. Cet kullanan ülkeler ise şu şekildedir;
Albania
Andorra
Austria
Belgium
Bosnia-Herzegovina
Croatia
Czech Republic
Denmark (mainland)
France
Germany
Gibraltar
Holy See/Vatican City
Hungary
Italy
Kosovo
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia, Republic of
Malta
Monaco
Montenegro
Netherlands
Norway
Poland
San Marino
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Algeria
Tunisia
0 /