confessions

the spook

Admin  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 2794
  2. takipçi 34
  3. puan 61751

ramazan ayı

zehir
Kanadalı Bir Arkadaşın Bir İki Hafta Önceki Tespitinden Bahsedeyim

`Gün içinde kimse sigara içmiyor ama neden akşam saatlerinde herkes sigara içiyor ? `

Ramazan Ayındayız Amk

baltacı mehmet

geri donmeyen boomerang
Prut savaşı'na komutanlık eden Osmanlı sadrazamı.Osmanlı savaş alanında büyük üstünlük sağlamışken Rus kraliçesi katherina ile çadırında görüştükten sonra orduyu savaştan geri çekmiştir.Savaş sonrasında kellesi alındı tabi.Savaştan yeniçerilerin gevşekliği yüzünden geri çekildiği biliniyor.Ama başka iddialar da yok değil :)

ahmet hakan'ın ekrem imamoğlu'na sansür uygulaması

Kimsenin hicbir seyi
dün geceki cnn'deki programda ahmet hakan'ın konuğu erkem imamoğlu'nun sözünü keserek yayın saatimiz bitti diyerek yayını kesmesi olayıdır. ekrem imamoğlu da "bize böyle demediler daha 12 ye kadar sürecekti yayın" demiştir.

artık kim kanalı arayıp "yeter bu adam çok doğru şeyler söylüyor kesin yayını, oyları gittikce arttı, bize zarar veriyor" dediyse ...........

the spook

lux
nickaltı olmamasından dolayı eskiden başka bir nick kullandığını düşündüğüm yazar.
sözlük için uğraşıyor ve sevdiğim nadir insanlardan biri ama keşke lux'ı sevse
3

tunceli

tutzhee
"1871 yılından beri bu yurt parçası üzerine 11 askeri harekat yapılmıştır. Fakat hiç bir sonuç alınamamıştır. Halkı yoksuldur. Okuma-yazma oranı en düşük olan bölgelerden biridir. Şakiler (eşkiyalar) Cumhuriyet'in yaptığı okulları ve köprüleri havaya uçurmaktadır. Böyle vahşi insanların olduğu bir coğrafyada hiç bir medeni insan yavrusu büyüyemez! Dağ oyuklarına, mağara ve uçurum böğürlerine sığınan ağalar, Türkiye'nin son derebeyleridir. Son çırpınışlarıdır. Hala mağaralarda yaşayan insanların olduğu bir ülkeye kim medeni bir ülke diyebilir? Cahil ve yoksul bırakılmış Dersim halkı bunların esiridir. Bunlar cahil bıraktıkları halkı kan, yağma ve talan hizmetlerinde kullanmaktalar. Bir an önce köhne Feodalizmin bertaraf edilip, bu aziz yurda diğer bölgelerde olduğu gibi okulların açılması lazımdır." -falih rıfkı atay

dersim katliami

tutzhee
asi dersim halkı tarihe gömülmüştür. bölgenin adı tunceli olarak değiştirilmiştir ve medeniyet oraya da getirilmiştir. bu operasyona ister katliam deyin ister başka bir şey, gökçen ablam ellerinizden öper.
3

avengers end game

tutzhee
doğrusu avengers: endgame olması gereken başlık.

ilk izlenimde çok gaz bir filmdi lakin üzerine birazcık düşününce ve kafa yorunca aslında bilmem kaç yıllık ilmik ilmik işlenen mcu'nun nasıl içine sıçtığını fark edersiniz. neden time travel mevzusuna girdiler, madem giriyorsun neden "geçmişteki değişiklik geleceği değiştirmez" saçmalığını yaptılar anlayamadım.

10 üzerinden 8

öğrencilik

tutzhee
başka şehirde okumak cidden çok zor bir şeymiş. her gün makarna yiyorum ve nedense param hemencecik bitiyor. vay anasını be ne hallere düştük.

neyse acıktım bu sefer değişiklik olsun kıvrımlı makarna yapayım

31 mart 2019 türkiye yerel seçimleri

codex cumanicus
Geceyi uyumadan süreci taklip ederek geçirmiş bir yurttaş olarak diyebilirim ki ; kaybedenin akp , kazananın chp ile mhp, kazandıranların ise iyi parti, saadet partisi ve hdp olduğu yerel seçimlerdir.

*Daha hava kararmadan kara haberler gelmeye başladı, Saadet Partisinin müşahitleri açık oy usulsüzlüğüne karşı geldikleri için kurşunlandı.

*Oyların muhafaza edildiği seçmen büroları yandaşlarca baskın yedi.

*Erdoğan son derece sade ve iddiasız bir balkon konuşması yaptı. Yüzünün asıklığı her şeyi ortaya döküyordu aslında.Tarafından kimse kesin bir dille kazandıklarını iddia edemiyordu. Buna rağmen İmamoğlu efendi tavrından taviz vermedi mücadelesini sürdürdü.

* Anadolu ajansı Yıldırımın kaybetmesinin kesinleşmesi üzerine verilen talimat sonucu veri akışını kesti, akabinde yine Yıldırım, adalet ve içişleri bakanı ile görüşme trafiğine başladı

*Fox Tv gece boyunca sunucuları ve uzman konuklarıyla durumu en tarafsız şekilde analiz etti, zavallı Küçükkaya, sabah programı için kalkacağı saate kadar seçim programı için çırpındı. Fox ekibi bu anlamda medyatik olarak bu seçimin yıldızıdır.

* Aynı saatlerde kimsenin adınını sanını bilmediği bir akp il başkanı çıkıp kelime oyunu yaparak Yıldırımın İstanbulu aldığını iddia etti. Ki tamamen altı boş bir iddia olduğu ayan beyan ortadaydı.

* Bu esnada havuz medyası yine propagandasına devam ediyordu, Ysknın yaptığı açıklamada eldeki sonuçlara göre İmamoğlunun galibiyetinin ifade edildiği kısım yayından makaslanmış belli ki, dikkatli gözlerden kaçmadı.

Toparlayacak olursak 2014teki Mansur yavaşla ilgili alavere ders olmuş olacak ki İstanbulda seçmenine sahip çıktı imamoğlu. Yandaşlar yine beklendiği gibi her türlü hile hurdaya başvurdu, televizyonu domine etmelerine rağmen sosyal medyadaki haber akışına mani olamadılar. Öte yandan iktidar seçmeninin akpye bir tokadıdır bu aynı zamanda. Umarım yskdan lehimize çıkacak bir karar sonucu bu haramzadelerin çöküşü ivme kazanır, zira tüm yolsuzluk dosyalarının toplam yargı süreci epey uzun sürer. Yolumuz açık olsun.

ismet inönü

pencere
türkiye siyasetinin üst seviyede entelektüel siyasetçi ve devlet adamlarından biridir. mustafa kemal atatürk, dahi bir asker ve siyasetçi iken ismet inönü dahi bir diplomattır. atatürk'e saldıracak cesareti olmayanların saldırdığı kişidir.

ziraat alanında ülkemizde devrim kabul edebileceğimiz rize'ye çay, anamur'a muz ekimi inönü döneminde gerçekleşmiştir. ege ve urfa'da toprak reformu için mücadele etmişse de bunu başaramamıştır.
türkiye eğitim sisteminin başına gelmiş tek iyi şey olan köy enstitüleri'nin bilge mimarı hasan ali yücel inönü ekibindendir.
memleketi 2. dünya savaşının dışında tutması mutlaka hayırla yad edilmesi gereken işlerindendir. savaşın kazananlarının bile savaş sonrası durumu ortadayken, bizim gibi daha yeni büyük savaşlardan yenik çıkmış bir ülkenin savaş sonrası hali hakkında tahmin yürütmek bile istemem.
2. dünya savaşına girmememize rağmen ülkenin çektiği sıkıntılar ortadadır. o dönemki kıtlığın halkta sorumlusu inönü görüldüğünden mütevellit kendisi anadolu'da pek hayırla yad edilmez.
oysa birinci paylaşım savaşına girmiş bir millet olarak o günlerde bu kıtlığın kat be katı çekilmiş, dağlar taşlar cesetlerle dolmuştu. buna rağmen anadolu halkında bizi o savaşa sokanlara lanet okunmaz.
zannederim bunda, 1.paylaşım savaşı yıllarında buharlaştırılan ''gavur'' ların malına mülküne avantacı milletimizin çökmesi olabilir.

atatürk'le ters düşmeleri hakkında şair atilla ilhan insanların gözüne baka baka yalan söylemektedir. ilhan'ın kurgusuna göre, inönü, atatürk'e meclisin ortadan kaldırılıp ülkenin beş kişilik bir konsey tarafından yönetilmesi hususunda bir öneri getirmiş. pek bir demokrat olan atatürk ise bu fikri korkunç bulup, ismet'e görevden el çektirmiş. bunun aslı astarı yoktur.

inönü ile atatürk o dönem dersim harekatının bu kadar hoyrat ve sivil kayıpların yoğunluğu hususunda tartışmışlar ve siyasi olarak yollarını ayırmışlardır.

hep sonradan

pencere
muhteşem bir ahmet kaya şarkısıdır. ne berbat insanlar tarafından coverlanıp söyleniyor bu eser son zamanlarda. kulaklarıma resmen insanlık suçu olarak okunuyor o emeksiz, yeteneksiz coverlar. bir tek aleyna tilki hanımefendinin coverlamadığı kaldı. keşke bu konuda bir sanatı koruma kurulu oluşturulsa.

yazarların başından geçen doğaüstü olaylar

pencere
bir zamanlar çok sevdiğim bir insan vardı. bu doğanın şartlarının çok üzerinde iyi bir insandı. ve uzun yıllar boyunca doğa üstü bir mutluluğu paylaşmıştık.
iki yıla yaklaşan ayrılığımızda, doğanın, evrenin yasalarının çok üzeri mutsuzluklarım oldu.

en az bunun kadar başıma gelen doğaüstü olay da, erkan oğur dinlemek. adamın yaptığı müziğin bu doğa yasalarıyla bir izahı olduğunu düşünmemekteyim.

tıka basa pastırma

pencere
bazen sadece bu şarkıdaki sözleri dakikalarca söyleyip rahatladığım oluyor. bir yandan son ses de kulaklıkla dinliyorum çok iyi geliyor.

yoklugunun nedeni alfasilindir canim
antibiyotikler ve saattler ne kadar dakiktirler
ıcmesem olmaz
yoklugunun tunelinden dort gun dort gece gectim
ruyalarimda yanimdaydin hep seni ictim
kac sehir gectim ama olmuyor

ahmet abi sen ne muhteşem bir insanmışsın diye geçiriyorum içimden,

ve ağlıyorum sesli sesli, hem de çok sesli!!!

ağlama bu günler elbet geçer babam

pencere
müzikkalite evrenimiz, büyük sanatçı ahmet kaya abimizin sürgündeyken bir konserde telinden, dilinden doğaçlama dökülmüş bir şarkısıdır. söylerken sesinde hem vatanı, hem gurbeti açık seçik görürsünüz. ahmet abi çok güçlü bir insandı. namuslu, onurlu yıkılmayan bir baba idolü. bir dağdı ahmet kaya. fakat işte bütün sanatçılar gibi çok da duygusal bir insandı. buradayken hiç bir düşman yenemedi onu, gurbet yendi. vatan hasretinden ölen bir insan ne kadar kötü olabilir?

bir süredir eski güzel günlerim kabus olup rüyalarıma giriyor. her etim ayrı ezilmiş, dokularından sökülmüş ve acemice dikilmiş hissediyorum sabahları. iyi ki ahmet kaya var ve güçlü bir abi olarak uyanır uyanmaz bu gücü zerk ediyor kulaklarımdan kalbime.
çok özledik...

ağlama bu dertler elbet biter babam...

afrin operasyonu

zehir
Bu Ülkenin Güvenliği Suriye ve Iraktan Başlar Az Buçuk Askeri Strateji Bilgisi Olan Cahiler Bile Bunu Anlamakta Zorlanmaz. Fırat Kalkanı Operasyonu da Afrin Operasyonu da Yerinde ve Tam Zamanında Yapılmış İki Operasyondur. Elbette Şehitlerimiz Oldu ve Olacak. Yeri Geldiğinde Her Birimiz Can Vermekte Terddüt Elmeyiz Elbette İçimizde 3-4 Kanı Bozuğu Saymıyorum. Hükumette Kim Olursa Olsun Bu Yönde Atacağı Tüm Adımları Sonuna Kadar Destekliyorum.