confessions

the spook

Admin  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 3177
  2. takipçi 36
  3. puan 68835

ninjas in pyjamas

sophos
kısaca ''nip'', efsanelerden olan isveçli cs:go takımı. logosunun tasarımı muazzam.

milan'ın efsane kadrosu vardır ya hani akıllara kazınmıştır. cs:go'da da nip'in o efsane kadrosu vardı. f0rest, GeT_RighT ve friberg üçlüsünden oluşuyordu, bu üçlü takımın bel kemiğiydi. üçü de dignitas'a gitti. nip'in logosundan başka bir esprisi kalmadı. artık gözler dignitas'ta.

espanyol

dutch van der linde
genel olarak ispanya'da ki orospu evladlarının destek verdiği takım. barcelona ile oynadığı maçlar katalan derbisi olarak bilinir ancak bu derbi futboluyla değil espanyol taraftarlarının ve futbolcularının şerefsizlikleriyle meşhur bir derbidir.

bu:
https://twitter.com/TransferMerkez/status/687526808447791104

ya da bunun gibi:
http://www.hurriyet.com.tr/sporarena/galeri-barcelona-derbisinde-ahlaksizlik-mac-boyunca-pique-ve-shakiraya-41412879

kürdün kürtten başka dostu yoktur

jakoben
kürdün cumhuriyetten başka dostu yoktur. kürt kaderini türk faşizminin eline bırakırsa ne hakkı kalır ne hukuku. canını alırlar. karşılığında can aldıkça da daha çok yalnızlaşır. o yüzden kürdün türk'e sarılmasına ondan ''merhamet'' ki merhamet zalimlerin erdemidir, dilenmesine gerek yoktur. onun sahip çıkması gereken cumhuriyettir. o zaman o faşistler tekrar deliklerine girer.

sırrı süreyya önder

queen
Açık ve net bir şekilde terörist yandaşıdır hatta pkk'nın meclis şubesidir.
Mensup olduğu partinin başkanı "sırtımı Pkk'ya dayadım" diyen farklı bir model teröristtir.
Tüm bunlara rağmen "bu şahıs terörist değil, pkk ile işi yok" diyenler algılarını kontrol etsinler.
1

kadınlar

sophos
İhtiyacı olmayan şeyleri almaya can atan, güzel varlıklar. Erkeği bilime, kadını sanata benzetebiliriz. Biz direktiz siz kadınlar dolaylısınız, güzelsiniz ama masrafsınız.

öjenik

sophos
(Yunanca: eu-genēs: iyi-doğan)
Toplumsal evrim, işe yaramaz ve kötü bireylerin ayıklanması. Devletin doğumları kontrol etmesi.
Bilimin etik olmayan amaçlarla kullanımıdır.

Bu konuda ilk bilimsel çalışmaları charles darwin'in kuzeni Francis Galton, darwin'in düşüncelerine dayandırarak yapmıştır. Darwin ise bu düşünceleri insani değerlere karşı olduğu gerekçesiyle reddetmiştir.
Ayrıca bu görüşü benimseyenler doğal ayıklamanın yetersiz olduğunu savunmuşlardır.

çingeneler gibi işe yaramaz insanların üremesi durdurulursa iyi olur. Nazilerin bu düşünceyle yaptığı gibi insanları öldürmek çözüm değil ancak üremelerini zararsız bir biçimde engelleyebilirsek bu çözüm olabilir.

osman öcalan trt açıklaması

romacumhurbaskani
bir arkadaş uyardı link bozukmuş ki o arkadaşa teşekkür ederim

affınıza sığınarak ve merak edenler vardır diyerek o pkk'lı varlığın konuşmalarını buraya yazıyorum.

başlamadan not adminler gerek görürse giriyi silmede teredüt etmesinler.


türkiye, pkk terör örgütü lideri abdullah öcalan'ın, hdp'ye seçimlerde tarafsızlık çağrısında bulunduğu iddia edilen mektubunu tartışırken, trt ekranlarında dikkat çeken bir röportaj yayımlandı. pkk lideri abdullah öcalan'ın kardeşi ve aynı zamanda örgütün eski yönetici kadrosundan olan osman öcalan, trt kurdi kanalına değerlendirmelerde bulundu.

trt kurdi'nin yaptığı haber, "abdullah öcalan imralı'da bir mektup yazdı ve mektubunda hdp istanbul seçimi'nde tarafsız olsun" diyerek başlarken, mikrofon uzatılan osman öcalan, "ekrem imamoğlu ciddi bir mesaj vermedi kürtler için. elinden geldiğince kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. kürtler için chp'nin hiçbir projesi yoktur" dedi.

kürtler öcalan'ı dinleyecek"
"chp kürtlere yakın olmadı. kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar" diyen osman öcalan, chp'yi suçladı ve kürtlerin abdullah öcalan'ı dinleyeceklerini iddia etti. öcalan, "kürtler, türkiye'den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne türkiye ye ne de türklere. türkiye iyi bir yer güzel bir yer. bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı" diye konuştu.
"kandil meşruiyetini kaybetti"

kandil'in kendi meşruiyetini kaybettiğini dile getiren osman öcalan "kürtler adına işler yapılıyor. cemil bayık ve arkadaşları öcalan'ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruiyetlerini çıkmaza soktular. onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarak meşru değildir. ve kürtleri hiçe sayamaz. konuşmamızda da söyledim biz öcalan'ı tanıyoruz. her daim kürtler öcalan'ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor" dedi.

mehmet kuşman

sophos
Ortaokul mezunu olmasına rağmen ömrünü urartulara adayan, çavuştepe kalesi'nin bekçisi amca. Kütüphane gibi, ayaklı hazine. Dünyada urartuca bilen 38 kişiden biri, yazabilen ise tek kişi.
Van'a giderseniz çavuştepe kalesi'ne uğrayın tanışın mehmet amcayla, dinleyin; kabartmalar, bazalt kolye uçları, biblolar vs. satıyor alıp destek olabilirsiniz.

ramazan ayı

zehir
Kanadalı Bir Arkadaşın Bir İki Hafta Önceki Tespitinden Bahsedeyim

`Gün içinde kimse sigara içmiyor ama neden akşam saatlerinde herkes sigara içiyor ? `

Ramazan Ayındayız Amk

baltacı mehmet

geri donmeyen boomerang
Prut savaşı'na komutanlık eden Osmanlı sadrazamı.Osmanlı savaş alanında büyük üstünlük sağlamışken Rus kraliçesi katherina ile çadırında görüştükten sonra orduyu savaştan geri çekmiştir.Savaş sonrasında kellesi alındı tabi.Savaştan yeniçerilerin gevşekliği yüzünden geri çekildiği biliniyor.Ama başka iddialar da yok değil :)

ahmet hakan'ın ekrem imamoğlu'na sansür uygulaması

Kimsenin hicbir seyi
dün geceki cnn'deki programda ahmet hakan'ın konuğu erkem imamoğlu'nun sözünü keserek yayın saatimiz bitti diyerek yayını kesmesi olayıdır. ekrem imamoğlu da "bize böyle demediler daha 12 ye kadar sürecekti yayın" demiştir.

artık kim kanalı arayıp "yeter bu adam çok doğru şeyler söylüyor kesin yayını, oyları gittikce arttı, bize zarar veriyor" dediyse ...........

the spook

lux
nickaltı olmamasından dolayı eskiden başka bir nick kullandığını düşündüğüm yazar.
sözlük için uğraşıyor ve sevdiğim nadir insanlardan biri ama keşke lux'ı sevse
3