confessions

the spook

Admin  · 26 Temmuz 2016 Salı

  1. toplam giri 3004
  2. takipçi 34
  3. puan 65779

öjenik

sophos
(Yunanca: eu-genēs: iyi-doğan)
Toplumsal evrim, işe yaramaz ve kötü bireylerin ayıklanması. Devletin doğumları kontrol etmesi.
Bilimin etik olmayan amaçlarla kullanımıdır.

Bu konuda ilk bilimsel çalışmaları charles darwin'in kuzeni Francis Galton, darwin'in düşüncelerine dayandırarak yapmıştır. Darwin ise bu düşünceleri insani değerlere karşı olduğu gerekçesiyle reddetmiştir.
Ayrıca bu görüşü benimseyenler doğal ayıklamanın yetersiz olduğunu savunmuşlardır.

çingeneler gibi işe yaramaz insanların üremesi durdurulursa iyi olur. Nazilerin bu düşünceyle yaptığı gibi insanları öldürmek çözüm değil ancak üremelerini zararsız bir biçimde engelleyebilirsek bu çözüm olabilir.

osman öcalan trt açıklaması

romacumhurbaskani
bir arkadaş uyardı link bozukmuş ki o arkadaşa teşekkür ederim

affınıza sığınarak ve merak edenler vardır diyerek o pkk'lı varlığın konuşmalarını buraya yazıyorum.

başlamadan not adminler gerek görürse giriyi silmede teredüt etmesinler.


türkiye, pkk terör örgütü lideri abdullah öcalan'ın, hdp'ye seçimlerde tarafsızlık çağrısında bulunduğu iddia edilen mektubunu tartışırken, trt ekranlarında dikkat çeken bir röportaj yayımlandı. pkk lideri abdullah öcalan'ın kardeşi ve aynı zamanda örgütün eski yönetici kadrosundan olan osman öcalan, trt kurdi kanalına değerlendirmelerde bulundu.

trt kurdi'nin yaptığı haber, "abdullah öcalan imralı'da bir mektup yazdı ve mektubunda hdp istanbul seçimi'nde tarafsız olsun" diyerek başlarken, mikrofon uzatılan osman öcalan, "ekrem imamoğlu ciddi bir mesaj vermedi kürtler için. elinden geldiğince kürtlerden kaçtı ve kendini onlardan bağımsız tutmaya çalıştı. kürtler için chp'nin hiçbir projesi yoktur" dedi.

kürtler öcalan'ı dinleyecek"
"chp kürtlere yakın olmadı. kürtleri ciddiye almadılar ve hesaba dahi katmadılar" diyen osman öcalan, chp'yi suçladı ve kürtlerin abdullah öcalan'ı dinleyeceklerini iddia etti. öcalan, "kürtler, türkiye'den ayrılmak istemiyor ve kesinlikle düşman değiliz ne türkiye ye ne de türklere. türkiye iyi bir yer güzel bir yer. bizim isteğimiz hep birlikte güzel bir yaşam sürmek. kürtler bu seçimde kesinlikle aktör olmalı" diye konuştu.
"kandil meşruiyetini kaybetti"

kandil'in kendi meşruiyetini kaybettiğini dile getiren osman öcalan "kürtler adına işler yapılıyor. cemil bayık ve arkadaşları öcalan'ın bir çok defa doğruluğunu bir kenara bırakıp reddettiler ve kendi meşruiyetlerini çıkmaza soktular. onun için diyorum ki bu kesinlikle bir başkaldırış ve kesinlikle meşru değildir. ve söyledikleri iyi de olsa kötüde olsa kesin olarak meşru değildir. ve kürtleri hiçe sayamaz. konuşmamızda da söyledim biz öcalan'ı tanıyoruz. her daim kürtler öcalan'ın söylediklerini her şeyden daha çok önemsiyor" dedi.

mehmet kuşman

sophos
Ortaokul mezunu olmasına rağmen ömrünü urartulara adayan, çavuştepe kalesi'nin bekçisi amca. Kütüphane gibi, ayaklı hazine. Dünyada urartuca bilen 38 kişiden biri, yazabilen ise tek kişi.
Van'a giderseniz çavuştepe kalesi'ne uğrayın tanışın mehmet amcayla, dinleyin; kabartmalar, bazalt kolye uçları, biblolar vs. satıyor alıp destek olabilirsiniz.

ramazan ayı

zehir
Kanadalı Bir Arkadaşın Bir İki Hafta Önceki Tespitinden Bahsedeyim

`Gün içinde kimse sigara içmiyor ama neden akşam saatlerinde herkes sigara içiyor ? `

Ramazan Ayındayız Amk

baltacı mehmet

geri donmeyen boomerang
Prut savaşı'na komutanlık eden Osmanlı sadrazamı.Osmanlı savaş alanında büyük üstünlük sağlamışken Rus kraliçesi katherina ile çadırında görüştükten sonra orduyu savaştan geri çekmiştir.Savaş sonrasında kellesi alındı tabi.Savaştan yeniçerilerin gevşekliği yüzünden geri çekildiği biliniyor.Ama başka iddialar da yok değil :)

ahmet hakan'ın ekrem imamoğlu'na sansür uygulaması

Kimsenin hicbir seyi
dün geceki cnn'deki programda ahmet hakan'ın konuğu erkem imamoğlu'nun sözünü keserek yayın saatimiz bitti diyerek yayını kesmesi olayıdır. ekrem imamoğlu da "bize böyle demediler daha 12 ye kadar sürecekti yayın" demiştir.

artık kim kanalı arayıp "yeter bu adam çok doğru şeyler söylüyor kesin yayını, oyları gittikce arttı, bize zarar veriyor" dediyse ...........

the spook

lux
nickaltı olmamasından dolayı eskiden başka bir nick kullandığını düşündüğüm yazar.
sözlük için uğraşıyor ve sevdiğim nadir insanlardan biri ama keşke lux'ı sevse
3

31 mart 2019 türkiye yerel seçimleri

codex cumanicus
Geceyi uyumadan süreci taklip ederek geçirmiş bir yurttaş olarak diyebilirim ki ; kaybedenin akp , kazananın chp ile mhp, kazandıranların ise iyi parti, saadet partisi ve hdp olduğu yerel seçimlerdir.

*Daha hava kararmadan kara haberler gelmeye başladı, Saadet Partisinin müşahitleri açık oy usulsüzlüğüne karşı geldikleri için kurşunlandı.

*Oyların muhafaza edildiği seçmen büroları yandaşlarca baskın yedi.

*Erdoğan son derece sade ve iddiasız bir balkon konuşması yaptı. Yüzünün asıklığı her şeyi ortaya döküyordu aslında.Tarafından kimse kesin bir dille kazandıklarını iddia edemiyordu. Buna rağmen İmamoğlu efendi tavrından taviz vermedi mücadelesini sürdürdü.

* Anadolu ajansı Yıldırımın kaybetmesinin kesinleşmesi üzerine verilen talimat sonucu veri akışını kesti, akabinde yine Yıldırım, adalet ve içişleri bakanı ile görüşme trafiğine başladı

*Fox Tv gece boyunca sunucuları ve uzman konuklarıyla durumu en tarafsız şekilde analiz etti, zavallı Küçükkaya, sabah programı için kalkacağı saate kadar seçim programı için çırpındı. Fox ekibi bu anlamda medyatik olarak bu seçimin yıldızıdır.

* Aynı saatlerde kimsenin adınını sanını bilmediği bir akp il başkanı çıkıp kelime oyunu yaparak Yıldırımın İstanbulu aldığını iddia etti. Ki tamamen altı boş bir iddia olduğu ayan beyan ortadaydı.

* Bu esnada havuz medyası yine propagandasına devam ediyordu, Ysknın yaptığı açıklamada eldeki sonuçlara göre İmamoğlunun galibiyetinin ifade edildiği kısım yayından makaslanmış belli ki, dikkatli gözlerden kaçmadı.

Toparlayacak olursak 2014teki Mansur yavaşla ilgili alavere ders olmuş olacak ki İstanbulda seçmenine sahip çıktı imamoğlu. Yandaşlar yine beklendiği gibi her türlü hile hurdaya başvurdu, televizyonu domine etmelerine rağmen sosyal medyadaki haber akışına mani olamadılar. Öte yandan iktidar seçmeninin akpye bir tokadıdır bu aynı zamanda. Umarım yskdan lehimize çıkacak bir karar sonucu bu haramzadelerin çöküşü ivme kazanır, zira tüm yolsuzluk dosyalarının toplam yargı süreci epey uzun sürer. Yolumuz açık olsun.

ismet inönü

pencere
türkiye siyasetinin üst seviyede entelektüel siyasetçi ve devlet adamlarından biridir. mustafa kemal atatürk, dahi bir asker ve siyasetçi iken ismet inönü dahi bir diplomattır. atatürk'e saldıracak cesareti olmayanların saldırdığı kişidir.

ziraat alanında ülkemizde devrim kabul edebileceğimiz rize'ye çay, anamur'a muz ekimi inönü döneminde gerçekleşmiştir. ege ve urfa'da toprak reformu için mücadele etmişse de bunu başaramamıştır.
türkiye eğitim sisteminin başına gelmiş tek iyi şey olan köy enstitüleri'nin bilge mimarı hasan ali yücel inönü ekibindendir.
memleketi 2. dünya savaşının dışında tutması mutlaka hayırla yad edilmesi gereken işlerindendir. savaşın kazananlarının bile savaş sonrası durumu ortadayken, bizim gibi daha yeni büyük savaşlardan yenik çıkmış bir ülkenin savaş sonrası hali hakkında tahmin yürütmek bile istemem.
2. dünya savaşına girmememize rağmen ülkenin çektiği sıkıntılar ortadadır. o dönemki kıtlığın halkta sorumlusu inönü görüldüğünden mütevellit kendisi anadolu'da pek hayırla yad edilmez.
oysa birinci paylaşım savaşına girmiş bir millet olarak o günlerde bu kıtlığın kat be katı çekilmiş, dağlar taşlar cesetlerle dolmuştu. buna rağmen anadolu halkında bizi o savaşa sokanlara lanet okunmaz.
zannederim bunda, 1.paylaşım savaşı yıllarında buharlaştırılan ''gavur'' ların malına mülküne avantacı milletimizin çökmesi olabilir.

atatürk'le ters düşmeleri hakkında şair atilla ilhan insanların gözüne baka baka yalan söylemektedir. ilhan'ın kurgusuna göre, inönü, atatürk'e meclisin ortadan kaldırılıp ülkenin beş kişilik bir konsey tarafından yönetilmesi hususunda bir öneri getirmiş. pek bir demokrat olan atatürk ise bu fikri korkunç bulup, ismet'e görevden el çektirmiş. bunun aslı astarı yoktur.

inönü ile atatürk o dönem dersim harekatının bu kadar hoyrat ve sivil kayıpların yoğunluğu hususunda tartışmışlar ve siyasi olarak yollarını ayırmışlardır.

hep sonradan

pencere
muhteşem bir ahmet kaya şarkısıdır. ne berbat insanlar tarafından coverlanıp söyleniyor bu eser son zamanlarda. kulaklarıma resmen insanlık suçu olarak okunuyor o emeksiz, yeteneksiz coverlar. bir tek aleyna tilki hanımefendinin coverlamadığı kaldı. keşke bu konuda bir sanatı koruma kurulu oluşturulsa.

yazarların başından geçen doğaüstü olaylar

pencere
bir zamanlar çok sevdiğim bir insan vardı. bu doğanın şartlarının çok üzerinde iyi bir insandı. ve uzun yıllar boyunca doğa üstü bir mutluluğu paylaşmıştık.
iki yıla yaklaşan ayrılığımızda, doğanın, evrenin yasalarının çok üzeri mutsuzluklarım oldu.

en az bunun kadar başıma gelen doğaüstü olay da, erkan oğur dinlemek. adamın yaptığı müziğin bu doğa yasalarıyla bir izahı olduğunu düşünmemekteyim.

tıka basa pastırma

pencere
bazen sadece bu şarkıdaki sözleri dakikalarca söyleyip rahatladığım oluyor. bir yandan son ses de kulaklıkla dinliyorum çok iyi geliyor.

yoklugunun nedeni alfasilindir canim
antibiyotikler ve saattler ne kadar dakiktirler
ıcmesem olmaz
yoklugunun tunelinden dort gun dort gece gectim
ruyalarimda yanimdaydin hep seni ictim
kac sehir gectim ama olmuyor

ahmet abi sen ne muhteşem bir insanmışsın diye geçiriyorum içimden,

ve ağlıyorum sesli sesli, hem de çok sesli!!!

ağlama bu günler elbet geçer babam

pencere
müzikkalite evrenimiz, büyük sanatçı ahmet kaya abimizin sürgündeyken bir konserde telinden, dilinden doğaçlama dökülmüş bir şarkısıdır. söylerken sesinde hem vatanı, hem gurbeti açık seçik görürsünüz. ahmet abi çok güçlü bir insandı. namuslu, onurlu yıkılmayan bir baba idolü. bir dağdı ahmet kaya. fakat işte bütün sanatçılar gibi çok da duygusal bir insandı. buradayken hiç bir düşman yenemedi onu, gurbet yendi. vatan hasretinden ölen bir insan ne kadar kötü olabilir?

bir süredir eski güzel günlerim kabus olup rüyalarıma giriyor. her etim ayrı ezilmiş, dokularından sökülmüş ve acemice dikilmiş hissediyorum sabahları. iyi ki ahmet kaya var ve güçlü bir abi olarak uyanır uyanmaz bu gücü zerk ediyor kulaklarımdan kalbime.
çok özledik...

ağlama bu dertler elbet biter babam...